Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Beszélnem kéne erről a főnökkel?

Beszélnem kéne erről a főnökkel?

Figyelt kérdés
Elég kellemetlen szituációba kerültem, elkezdték azt pletykálni rólam a munkatársaim, hogy összejöttem a főnökkel. Mindezt azért találta ki pár hülye pitsa, mert előléptettek. De ennek semmi köze nem volt ahhoz, hogy lefeküdtem volna a főnökkel. De persze egyesek rögtön erre tudnak gondolni... A probléma csak az, hogy a főnököm egy családos ember, tehát nem csak hogy "lefeküdtem" vele, hanem még egy házasságba is belerondítok. Nem akarom, hogy kellemetlen legyen neki, hogy miattam ilyen pletykák terjengenek róla, hogy házasságtörő, stb. Azt se tudom, hogy visszahallotta-e már, bár 90% hogy igen, ahogy a pletykásokat ismerem... Nem voltam még ilyen szituban, nem tudom hogy kell ezt kezelni. Beszélnem kéne erről vele? Vagy jobb ha úgy teszek, mintha nem hallottam volna semmit, és nem hozom szóba?
2021. jan. 5. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes, várd meg, amíg elmúlik.
2021. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem mondanék semmit. Az egy munkahely, dolgozni járok oda. Mindenki azt hisz amit akar, addig ameddig a munkámat nem befolyásolja.
2021. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Én kerültem már hasonló szituációba, nyilván férfiként nem azon ment a csámcsogás, hogy lefeküdtem a főnökömmel, de a hátam mögött különböző történeteket vissza hallottam, ami nem fedte a valóságot, úgy egyik sem. Sőt most is ebben vagyok, de elmondom, hogy én, hogyan kezelem.

Azt még hozzá tenném, hogy én vagyok az egyik legújabb a csoportban, de már az előléptetésem le is van fixálva.


Nekem az első lépés az volt, hogy hiteltelenítsem a terjesztőt.. Olyan embereknek kell elmondanod a valós helyzetet, akik melletted állnak vagy bizonytalanok.. De nem úgy hogy ócsárolod, vagy rossz színben próbálod feltüntetni, hanem felveszed úgymond az áldozat szerepét tényszerűen.. Ilyenkor ha az indulatokra bízod, akkor az rád rossz fényt vet. Erre úgy próbálj gondolni, hogy nem azért mondod, hogy kibeszéld magadból, hanem mert célod van vele... Így az fog lejönni nekik, hogy téged csak úgy bánt egy bizonyos személy, ok nélkül és a támadó személy milyen szemétláda.. Ha ennek nagyobb híre van, ők ezt tovább fogják adni és lényegében meg fognak inogni, akik hisznek neki.. Ha még van több ilyen történeted, akkor azokat is használd fel ellene, hogy meg legyen erősítve, hogy direkt csinálja..

De nem rázúdítva mindenkire, hanem ha a helyzet hozza, mint ha csak elmesélnél egy érdekes történetet... És így a hitelességét rombolod.. Ebben a témában nagyobb részt meg fognak inogni..


Utána jön a következő lépés, hogy felhozod neki a témát.. De ezt is finoman, tudom kellemetlen lesz.. Ő persze le fogja tagadni, mert miért vallaná be? Vagy maximum azt mondja, hogy neki is ezt mondták és téma volt.. De mindenféleképpen egy kicsit szorítsd sarokba.. Amivel egy kicsit tördelsz a szarván.. Ha szerencséd van, ő ezt el fogja mesélni indulatból, hogy te milyen szemét vagy.. De ez neked csak jó, mert így megint csak magát hitelteleníti.. Utána akármicsodát visszahallasz, egyből menj oda hozzá, hogy evvel mi a helyzet? Ha nagyon gonosz akarsz vele lenni, akkor ezt tovább is viheted, de gondolom nem ez a célod. És így lesz a támadóból áldozat.. Nekem az utolsó beszélgetésünk óta erre nem volt szükség szerencsére...

2021. jan. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
A kérdésedre is válaszolva, persze, hogy beszélj vele...
2021. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!