Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyári munkáról mit kell...

Gyári munkáról mit kell tudni? Mennyire elviselhetetlen a monotonitás? Mennyit kell/lehet kommunikálni a többiekkel? Bármi egyéb?

Figyelt kérdés

2021. jan. 5. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak fagyi gyárról tudok nyilatkozni. 4 napot dolgoztam ott diákmelósként, elviselhetetlen volt számomra a monotonitás. Munkatársakkal ahhoz képest kommunikálsz, mert folyamatosan egyeztetsz, hogy éppen kifolyik a csoki a gépből vagy kiürül az eper, esetleg kell-e még hajtogatni kartont. De ezek csak kisebb szóváltások, semmi különösebb. Nagy ritkán a békás haverom odajött és válthattunk egy-két szót, de a szalagot figyelni kell és dolgozni ugyanúgy. Én már fél óra munka után megakartam magam ölni. Semmi épeszű embernek nem ajánlom.
2021. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai fájdalmak (nekem egész testem fájt, nagyon kemény fizikai munka volt, anyámnak a háta ment tönkre), feljövő depressziós gondolatok hogy mit keresek itt, az idő szuper módon belassul, kollégák büdösek, igénytelen, ordibálnak és lehordanak, aki betanított az idegbeteg, ha nem megy elsőre kapod az ordítást. Amiben én voltam ott hatalmas a zaj, pár perc szüneted van, mire elérsz oda hogy beleharapj a kajába a főnök már szól hogy hékás, ne lógd el a munkát.


A férfi munkatársaim olyasmiről beszéltek, hogy nudista strandon láttak egy nőt akinek nagyon nagy volt a fanszőrzete, így ordítva mesélte, a többiek röhögtek, felnőtt, öreg emberek. Mindenki kávé és cigifüggő, a fizetés nagyon kevés.


Kötelező felszerelés is volt, vagy nagyon szűk volt az ordas nagy bakancs a rohadt forróságban, vagy túl nagy, és alig lehetett benne járni.


Ha megfigyeled a többi embert, ismétlik saját magukat. Minden nap ugyanazokat mondják el, szinte mintha forgatókönyv lenne, ugyanaz történik minden egyes nap, és nem veszik észre, mert már beleőrültek gondolom.


Ez az én tapasztalatom. Egy barátnőm mesélt a gyári élményéről, ő azt mondta jól elvolt, mert más fiatalok is ott voltak és tudott velük jót beszélgetni, és nem volt megerőltető fizikailag a munka annyira.

2021. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem nyíregyházi LEGO gyárral kapcsolatban van tapasztalatom. Két pozítívumot tudok kiemelni: rendezett, modern munkakörnyezet és barátságos, segítőkész munkatársak (legalábbis azon a részen ahol én voltam). Minden egyéb viszont iszonyat gáz: 4 napot kell menni folyamatosan 12 órás munkaidővel (2 nappal + 2 éjszaka) majd 4 nap pihenő következik. Ez ugyan "ránézésre" nem gáz, de a pihenőnapok közül az elsőt lényegében átalszod 2 éjszakai 12 órázás után, a másodikon is még kómás vagy többnyire. Szabad hétvégéd maximum egy van havonta, én annak idején kapásból péntek reggel kezdtem, majd menni kellett másnap tehát szombaton 6-18ig majd vasárnap már éjszakai műszak volt...következő héten pedig értelemszerűen szombaton és vasárnap 6-18ig és így tovább. A munkaruházat borzalmasan kényelmetlen, én pl hiába kértem szűkebb nadrágot, nagyon kevés méretből lehet választani, rajtam kb lógott a nadrág mint egy zsák ami rohadtul idegesítő napi 12 órában. Az öltözőszekrény annyira kicsi hogy egy hátitáska is nehezen fér el benne...aztán abba kellene betuszkolni az otromba munkavédelmi bakancsot meg az összes cuccodat mivel nem vihetsz be magaddal semmit a munkaterületre. A szüneteket úgy kell megoldani hogy mindig maradjon valaki az adott területen szóval kicsit ez is gáz, ráadásul ha jól emlékszem napi 40 vagy 50 perc szünet volt össz-vissz. A fizetés nagyon kevés ahhoz képest hogy éjszakázás + 12 órázás + hétvégei munkavégzés...gyártósori operátorként olyan nettó 170-180 ezret lehet keresni (+cafeteria). Ha helybeli vagy akkor úgy oldod meg a bejárást ahogy akarod, nem kapsz kártyát a céges járat használatához, a helyi bérletet sem térítik szóval ha busszal mész egy 10est alapból buktál plusz a rengeteg kaja amit vinned kell magaddal ha ki akarod bírni a 12 órás műszakokat. A monotonitás munkakörtől függ, egy sima operátor pl csomagoló területen LEGO-s tasakokat pakolgat egy futószalagra meg az adagoló ládákat cserélgeti. Nekem nem jött be, nem is sokáig voltam ott. És a LEGO állítólag a legjobb gyár az országban, szóval ennél csak rosszabbak vannak.
2021. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Műanyag fröccsöntő gépek mellett voltam "robot" pár hónapig egyetemen, nyári szünetben.


Hát fogalmazzunk úgy, hogy inkább kötném fel magam, mint hogy újra ennyire monoton és céltalan munkát végezzek. Inkább maradné otthon, vagy pusztulnék éhen, de biztos, hogy oda vissza nem mennék.

2021. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy fizikailag nem volt megterhelő, sokkal inkább lelkileg.


Alapból nem voltam az az önbizalomban dúskáló ember, tipikus "mit keresek én itt" gyerek voltam, aki kereste helyét a világban.


Gyári mellóban kezdjük ott, hogy 2x1,5 óra utazás, busz, villamos, HÉV. Reggel még nem láttam a napot, este már nem láttam, aztán nyár volt...értitek.


Pénz is szinte nulla. Energiám, időm sem volt. Konkrétan azért éltem, hogy dolgozzak.


Maga a munka is tudott vicces lenni. Ha az előtted lévő szart bele, ott hagyta a gépet 10 perccel hamarabb, akkor elúsztál és fél napod azzal telt, hogy próbálod utolérni a gépet.


Ebédidő is olyan volt, hogy percre pontosan 20 perc, de addig ha nem ettél is ülni kellett. Gép mellett enni nem lehetett.


Nekem még azért is beszóltak, ha ülve dolgoztam, vagy zenét hallgattam. Nyilván van amikor ez veszélyes lehet, vagy bármi. Na de mikor nem az és amúgy is csak a Retró rádió üvölt meg a gépek, akkor nem mindegy? :D


Nyilván az ott dolgozók sem voltak egyszerűek...azaz, hogy túl egyszerű népek voltak. Megvolt egy ellenséges hozzáállás a diákmunkásokhoz. Igaz ha valaki nem fellengzős, lekezelő, normális volt velük, mint én is, akkor azzal elvoltak teljesen. Meg ritkán akadt, akivel egy gép mellé kerültünk, és legalább beszélgetni tudtunk.


De mondjuk legalább nem kellett 3 műszakozzak, azt soha nem csinálnám, akiket látok, teljesen kikészülnek tőle.

2021. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy ennyi rosszat írtok róla. :O Engem a Samsung-hoz vettek fel, két hét múlva kezdek, ez eddig nagyon jónak tűnik. Jó a fizetés, van céges busz is és benzinpénz is, a munakidő 3x12 nappal, 3 pihi, 3x12 éjjel, 3 pihi, és így tovább... Dolgozik itt ismerősöm (nem olyan közeli ismerős, szóval túl sokat nem mesélt), ő meg van elégedve vele.
2021. jan. 5. 21:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki szereti a monotonitást, annak jó hely a gyár, aki viszont nem szereti, annak nem. :D


Én is dolgoztam a LEGO gyárban, csak én diákként. Amikor kezdtem, akkor még 3 műszak volt, 8 órásak, majd mielőtt végeztem, átálltak a 12 órázásra. Igazából ha jó emberek közé kerülsz, akkor lehet beszélgetni, gyorsabban is megy úgy az idő, és szünetre is normálisan leváltanak. Ha valami gondod van, segítőkészek. Velem ilyenek voltak, úgyhogy szerettem ott dolgozni. Hol álló, hol ülőmunkát végeztem. Az öltözőszekrények szerintem nem olyan kicsik (ha azóta nem változtak). A mostani munkahelyemen már tényleg alig férnek el a cuccaim. 😃 Nekem nagyon tetszett, hogy modern a gyár, tiszta, jól felszerelt mindennel a mosdó, öltöző is. Étkezőben vannak automaták (kávé, üdítő, nasi), van külön konyha is, ahol meleg ételt vehetsz. A gyár előtti tó is nagyon szép.


Dolgoztam még az Electroluxban is, ott már nem volt olyan jó. 😃 Sokkal fárasztóbb volt nekem, mert végig állni kellett, és csak 2 óránként volt 5 perc szünet (plusz ugye a rövid kajaszünet).


Konzervgyárban a körülmények voltak a legrosszabbak: meleg, nedves, mindenhol az épp gyártásban lévő alapanyagok, és a szagok befogták a munkaruhámat... A mosdó sem volt tiszta. De akadtak ott is kedves emberek.


A mostani helyemen is sok jó arc van, így jobban elmegy az idő, beszélgetünk, néha még az angolomat is tudom gyakorolni külföldi munkásokkal. 😃

Itt is tiszta, modern minden, van étkező, lehet meleg ételeket enni, de van hűtő és mikró is, meg persze mindenféle automaták.

A főnököm is rendes, jó fej. Nem szalag mellett vagyok, nem teljesen monoton a munkám, de persze van egy ismétlődő folyamat, viszont félig számítógépes munka, így nem hülyékkel vagyok körülvéve. 😃

12 órázni kell, 3 napot menni egymás után, majd 3 nap szabad. Nem olyan vészes, mert amikor teljes napjaim szabadok, mindent meg tudok itthon csinálni. Napi 2 órát ingázom, mert innen is van ingyenes céges buszjárat, és kb. nettó 200 körül keresek. Persze nem tervezek innen nyugdíjba menni, de gyűjtögetni jó, és tanulok mellette.

2021. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

Akkor te valószínűleg a tiszavasvári úti új gyárban voltál, de van egy régebbi gyár a debreceni úton, az már annyira nem nagy szám.

2021. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A régebbiben is dolgoztam, azt is szerettem. :) Kisebb és nem olyan felszerelt, de ott is kedvesek voltak velem.
2021. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azert sokmindentől függ ez. Én is dolgoztam gyárban de nem volt olyan szörnyű. A végre már sajnáltam, hogy eljövök.

Ha kitudod kapcsolni az agyad és járnak mindenféle a gondolataid akkor kilehet bírni.

Neha el is beszélgetsz a munkatarsakkal persze lesznek közöttük kevésbé kellemes emberek is akik majd beszologatnak.

Most irodában dolgozom de ez sem jó mindig fáj a nyakam meg a hátam az üléstől es kikészít idegileg a sok stressz, gyárban szinte sosem streszeltem ment a munka rutinból.

Reggeles műszakokat nem igazan kedveltem de a délutános es az éjszakai műszakot szerettem.

2021. jan. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!