Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályaelhagyó jogászok, ügyvéde...

Pályaelhagyó jogászok, ügyvédek, miért döntöttetek így?

Figyelt kérdés
Jelige: élet a jogi egyetem után, nem klasszikus (jogász, ügyvéd, bíró, ügyész stb.) jogi pályán. Miért, mikor? Megbántad? Megérte végigtanulni a 8 évet?

2021. jan. 5. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Mert csak azert kellett a jogi egyetem, hiszen igy lehet a legegyszerubben megszerezni a dr tudomanyos fokozatot ... nem is akartam jogasz lenni :)
2021. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Megérte végigtanulni a 8 évet?


Levelezon sokkal hamarabb megvan! :D

2021. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A gyakorlati évekkel együtt számoltam.


1, ez most komoly?

2021. jan. 5. 20:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az 1-es nem komoly, mert a jogász szak elvégzésével szerzett dr. az nem ugyanolyan mint a tudományos fokozat, a PhD (Dr.). A dr. foglalkozásdoktori cím. Lehet PhD-t csinálni jogból, de az az 5 éves képzésen felül van.
2021. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, 4.: de a személyiben már benne van xD

Én a mai napig nem tudom miért ezt tanultam, sosem dolgoztam benne (pénzügyön vagyok). A római jog és egyházjog érdekelt, de azzal sokra nem megyek.

2021. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon megbántam, most végeztem az egyetemen

egyáltalán nem érdekel ez a terület, mert teljesen más beállítottságú vagyok... számomra ez unalmas, egysíkú, kockafejű munka. engem pedig a művészet, a világ, vallások, kultúrák, marketing és kb ezer más dolog érdekel, szóval most hirtelen nem is tudom mihez kezdjek, mert annyi minden lennék

arról nem is beszélve, hogy itthon a rendszer és ez a szakma egy vicc

2021. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

ja és simán visszaadnám a dr. névelőt bármikor gondolkodás nélkül, annyira nem érdekel ez a diploma dolog és azok akik a komplexusaik miatt erre verik a mellüket :D márpedig jogászok között bőven van ilyen, habár egy sima diplomás is azt képzeli már magáról itthon, hogy ő sz-rta a spanyolviaszt


egy szó mint száz, nem érte meg az öt év ami elment az életemből, de sajnos amikor belekezdtem, semmit -azaz semmit- nem tudtam magamról :)

2021. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!