Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lesz-e hátránya abból a...

Lesz-e hátránya abból a munkavállalónak, ha nem közös megegyezéssel, hanem rendes felmondással szűnik meg a munkaviszonya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A mai napon beadtam a felmondásomat. Mivel a munkáltatóm nagyon nem szeretne elengedni, ezért úgy írtam meg, hogy indoklás nélkül, rendes felmondással kérem a munkaviszonyom megszüntetését, a közös megegyezéstől ugyanis eddig meglehetősen elzárkóztak.


Érhet engem emiatt bármiféle hátrány a következő munkahelyemen?

Csak mert hallottam olyat, hogy ha nem közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszony, ott a következő munkaadó simán hiheti majd akár azt is, hogy kirúgtak...



2021. jan. 7. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol hallottál ilyen butaságot, de nem lesz hátránya.
2021. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Ha rákérdeznek, miért nem dolgozol ott, elmondod, hogy felmondtál, bizonyíték meg van rá, hogy te mondtál fel.
2021. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Semmiféle hátrányod nem lehet belőle. Ha te mondasz fel akkor a felmondási idő 30 nap, gondolom emiatt is ragaszkodik a munkáltatód a felmondáshoz.

Ha kirúgnának akkor munkáltatói felmondás szerepelne a papírjaidon, az más kategória.

2021. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Nektek a segítséget! Megnyugtattatok.
2021. jan. 8. 07:17
 5/5 anonim válasza:
Ez nem teljesen igaz! Ha be szeretnél jelentkezni a munkaügyre akkor ott segély, illetve új munkahely ha támogatással venne fel akkor van jelentősége.
2021. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!