Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetne megállítani...

Hogyan lehetne megállítani egy több éve tartó gyomorforgató munkahelyi verbális abúzust?

Figyelt kérdés

Az emberek kikezdik egymást, bántanak az idősebb felnőttek nők és férfiak egyaránt valakiket esetleg azért mert szegény, nem szép, vagy test szaga van hiába fürdik. Aztmondja egyik a másikra hogy nem dolgozik, hogy a munkája sz@rt sem ér, leurvázza egyik a másikat a háta mögött, kibeszélik hogy nincs befestve a haja valakinek, hogy milyen ruhában van, hogy elkésik 2 percet egyszer 10 év alatt, ha valakit lefokoznak az azért van mert valaki kifúrta, és vannak akik ennek örülnek, hogy az alacsonyabb beosztottot semmibe se nézik, a munkát rá passzolják, köszönöm nincs..


Vannak olyan személyek akik a főnöknek is beszólnak, bántják őt is akár szemtől szembe is de a háta mögött is.


A felmondáson kívül mit lehet tenni? Nem egy embereel történt mindez hanem pár embert ér folyamatosan ilyen és ehhez hasonló atrocitások, 2-5 személy által. Mit lehet tenni?


Elmondanám milyen munkehelyen történik ez, el sem hinnétek..



2021. jan. 8. 01:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég. Ilyen volt egy korábbi munkahelyem. Nők csinálták zömében, akkor meg is állapítottam, hogy nem jó, ha sok nő dolgozik együtt (én is az vagyok pedig), mert mindennel is foglalkoznak. Az akkori főnököm szerencsére belátta egy idő után, és kihúzta a méregfogat, egy konkrét személynek felmondott, aki már többet foglalkozott másokkal, mint a munkával.

Ha nincs mit tenni, másik munkahelyet kell keresni, mert nagyon nem egészséges mérgező légkörben dolgozni.

2021. jan. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy te is tapasztaltad. Itt nők és férfiak vegyesen vannak, egyik sem jobb vagy rosszabb a masiknal..
2021. jan. 8. 01:46
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Jól írsz. Írj könyvet.
2021. jan. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, gyorsan írtam és telefonról. Nem ellenőriztem le, látom egy nagy katyvasz tele hibával és értelmetlen mondatokkal.
2021. jan. 8. 02:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak a felmondás marad...
2021. jan. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
#4 komolyan gondoltam.
2021. jan. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az új munkahely keresése lehet az egyik megoldás, de ne ringasd magad abban, hogy amennyiben találsz munkát, ott más lesz a felállás, - erre hozzávetőlegesen kevesebb, mint EGY százalék az esélyed, mert mindenhol marják egymást az emberek.

A másik vonal sem egyszerű, - amikor nemes egyszerűséggel kivonulsz ebből az egészből, - mert gyakorlatilag az idő töredéke alatt ki fognak közösíteni és gyakorlatilag mindenki utálni fogsz, mivel nem leszel egyik hordának sem az oszlopos tagja. Ekkor egyszerűen nem reagálsz semmi másra, csak arra, ami a munkával közvetlenül összefüggésbe hozható. Bármivel jön bárki, azonnal a munkára tereled válasz nélkül a témát. Ez nagyon durva önkontrollt kíván és a hatását is leírtam, - nyitott kérdés az marad, hogy tudsz-e, ill. meddig fogsz tudni megfelelni ennek a kritérium rendszernek. Azt is a mérleg serpenyőjére kell azonban tenned, hogy a tetteid, a következmények, megfelelő arányban állnak-e egymással!

A harmadik lehetőség, hogy marad minden a régiben.

2021. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!