Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, hogy a kollégák...

Mit csináljak, hogy a kollégák ne okozzanak nekem érzelmi károkat nap mint nap?

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Keress másik munkahelyet 🤷‍♂️
2021. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
True. Ha nem akarod feladni az elveid (feltéve ha vannak) és nem akarsz behódolni megalázkodni akkor muszály mást keresned. Én raktárakat tudok ahol ilyen emberek vannak. Nehéz lehet mást keresni tudom de muszály. Neked lesz jobb
2021. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Edződni kell a népünk gyatra társadalmi-közösségi életéhez. Ismerős a dolog...
2021. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy munkahelyet váltasz vagy fejleszted magadat az asszertivitásban. Én nem tudtam váltani, de ez a második sokat segített. Kifejezetten rosszindulatú emberek ellen sokat tenni nem lehet, de azért mindig tud az ember fejleszteni saját magán. A lényege, hogy nem dühből mész bele konfliktushelyzetekbe, hanem azzal a hozzáállással, hogy én is oké, te is oké, keressünk egy kompromisszumos megoldást. Ehhez próbálni kell a másik szemszögéből is látni a dolgokat. Ez olyankor persze nem megy, ha a másik nem oké, de van olyan helyzet, amikor tényleg érdemes azt feltételezni, hogy oké ő is, csak én nem látom az ő nézőpontját.
2021. jan. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Milyen végzettséggel rendelkezel? Melyik nemhez tartozol és hány éves vagy?


Egyéb baráti köröd nincsen (legalább félig-meddig működő Kapcsolati Tőkére gondolok.) Esetleg egyházi munka?!


Sajnos most csak és kizárólag a római katolikus egyház "üzemel", pedig vannak jobb felekezetek is (evangélikus, református, stb.) Itt pedig nem biztos, hogy anyagilag sokra mennél - de ha van érettségid, nem hiszem, hogy elzavarnának...


Könyvtárak most nincsenek nyitva, pedig az lenne a legjobb választás talán.


(Engem tavaly kétszer is felvettek volna könyvtári alkalmazottnak CÉLIRÁNYOS VÉGZETTSÉG nélkül UGYANABBA a könyvtárba, de aztán megint home office-ba vonultak a munkatársak.)

2021. jan. 12. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos engem már a római katolikusban is DISZKRIMINÁLTAK keményen - itt is "nyelni és tűrni" kell.


Valószínűleg igaz a történelemben, hogy EGYHÁZSZAKADÁS lehet most?! A politikai és pénzügyi válsághelyzettel egyetemben.


Valahogy elővettem az asszertívabb "énemet", de nem a megfelelő célállomás a számomra.


Az evangélikus egyházban NAGYON MINIMÁLIS súrlódást tapasztaltam, reformátusban szinte semmit. Ezért ajánlottam ezt a másik kettőt.

2021. jan. 12. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Elég "érdekesen" alakult tegnap ez a "diszkriminációs" dolog - állítólag ÖNKÉNTES ALAPON dolgozik a Kollegina.


Három kiskorú Gyermekkel rendelkező Édesanya NE KAPNA FIZETÉST?! Legalább béren kívüli juttatásban részesülne. Na, mindegy.


Egyesek szükségtelenül zárkózottak, illetve kicsit "lenézőek". Amikor elhunytak VÉGTISZTESSÉGÉRŐL LENNE SZÓ, akkor kemény igazán a dolog "római katolikuséknál".


Ui. temetkezési szertartások A PAPOKRA TARTOZNÁNAK - nem kellene a közalkalmazottakat INGYEN HALÁLRA DOLGOZTATNI... tudnék ilyenkor cifra jelzőket használni, de inkább megfogadtam, hogy nem "szólok" semmit.

2021. jan. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Szerencsére a reformátusokkal vigasztalódtam egy kicsit később.


Buzdítottam a kis "csipet-csapatot", hogy egészen tél végéig ÉNEKELJÜK A KARÁCSONYI DALOKAT - ne ilyen "édes-bús" nyöszörgő református énekeket.


Az lenne a cél - hosszabb távon - hogy REGIONÁLIS IMAKÖRÖK alakuljanak ki csapatonként. (Max. 10 fő összejövetele 2 m-es távolságtartással.)


Ui: olyan "Elveszett Báránykáknak" tűnünk a semmiben ilyenkor. (Mármint nincs rendesen egybehangzó "szólistánk".)

2021. jan. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy a könyvtárak nincsenek nyitva, dolgoznak a könyvtárosok, nem mindenhol van home office és felvétel is van üres státusz esetén.

Viszont ha azért megy valaki könyvtárba, hogy ott majd biztos nem szenved érzelmi károkat a kollégáktól, akkor nagyon rossz helyen jár. Ott is emberek dolgoznak. Elég egy szarkavaró, aki tudja hogyan kell jól nyalni fölfelé és közben egymásnak ugrasztani a kollégákat, és pokollá teszi 6 másik életét simán. Az, hogy a könyvtár a világ legjobb munkahelye vagy a legrosszabb, az ott dolgozóktól függ és minden ember más. Különösen mostanában, amikor már lasszóval kell fogni a tényleg művelt, végzettséggel is rendelkező, lelkiismeretes könyvtárosokat. Persze köztük is vannak bőven romboló emberek, de ha emellett még végzettsége sincs és buta, mint az éjszaka, könyvet meg 30 évente egyszer vesz a kezébe...

2021. jan. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tájékozódj az érzelmi konfliktuskezelés témájában, sajátíts el különböző módszereket, tanuld meg azt, hogy miként tudnád közölni azt, hogy téged mi zavar, hogy ne nyelj a továbbiakban és ne mérgezd magadat, hanem, hogy tudd képviselni magadat és a saját érdekeidet, hogy az érzéseidet tudd közölni és megérteni, ehhez jó eszköz lehet az asszertív viselkedés elsajátítása. Ismerd meg azt, hogy neked milyen a megnyilvánulási stílusod, agresszív, passzív, passzív-agresszív, asszertív.. Nyilván, mindegyiket teszed! de abban a helyzetben, amikor te kellemetlenül érzed magadat, mert verbálisan támadnak, abban a helyzetben melyik stílust használod, homokba dugod a fejedet és nyelsz? ugrasz a másik torkára? Elmondod azt, hogy mi zavar és a másik szempontját is figyelmbe próbálod venni? Azt mondod, hogy oké, igazad van, így fogom csinálni a továbbiakban, aztán nem csinálod úgy direkt? Ezek volnának ezek a stílusok egyszeruen. Ismerd meg ezeket és fejleszd magadat.
2021. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!