Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírjam ki az első napokat...

Hogy bírjam ki az első napokat az új munkahelyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Erősen szociális fóbiás vagyok és már rettegek a tudattól, hogy új helységben leszek, új embereket kell megismernem. Régóta nem dolgoztam és nem az van, hogy nem örülök az új munkalehetőségnek ami pont megfelelő lenne nekem, csak egyszerűen félek. Egy műszakos munka lenne ahol nem kéne napi szinten emberekkel foglalkozni mint árufeltöltés vagy recepciós. Nem szeretném ott hagyni pár nap után ahogy korábban szoktam mivel régóta keresek ilyen munkát. Hogy éljem túl és vegyem rá magam mindig arra, hogy menjek be dolgozni? Hogy viseljem el ha hibázok vagy leszidnak? Pletykák elkerülése? Új év van és új életet szeretnék magamnak, tehát rendes dolgozó ember szeretnék lenni minden félelem nélkül. Meg hogy ne várjam, hogy mikor kapok fizetést, mert nem hetente lesz a fizetés hanem rendesen mint szokott egy hónaponként. Félek de izgulok is. Mit tanácsoltok? 23L



2021. jan. 10. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Ismerkedj, beszélgess.
2021. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Magyarok 80%-a ugyanezt érzi, amikor friss munkát szerzett. Én az első nap a munkahely előtt fordulni szerettem volna 180°-ot és tovább haladni.


Ha lány vagy, akkor inkább a munkatársak fognak hozzád menni ismerkedni.

2021. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1.Könnyű ezt mondani.

2.írtam a végén hogy lány vagyok..

2021. jan. 10. 22:22
 4/12 anonim válasza:
88%

Szia!

Átérzem a helyzeted introvertáltként teljesen. Próbálj könnyedén hozzáállni az új helyzethez, és ne vedd véresen komolyan. Szerintem az a gond, hogy mindent túlságosan komolyan veszünk és rágörcsölünk a dolgokra. Én legalábbis ezt tapasztalom, lehet, hogy nálad is így van.

Gondolj bele abba, hogy ők is ugyanolyan emberek mint te. Ők is örülnek a kedves szónak, ők is fèlnek, hogy elrontanak valamit (csak talán nem mutatják ki), sőt, ők is hibàznak, stb stb stb.

Szóval fontos, hogy egyenrangúnak érezd magad közöttük, és értékesnek, mert az vagy. 😊

Nyugodt napokat és minden jót kívánok neked!

Üdv: egy aszociális 26

:)

2021. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4.Köszi :)

csak nagyon béna vagyok kezdeményezésben.

voltam egy olyan helyen ahol 6-an voltunk összesen és alig mertem megszólalni ők közben nagyon családias hanguatlban voltak, egész nap beszélgettek én meg csöndben csináltam a dolgom de nem kellettem végül.

iskolában is kiközösítettek, bántottak szavakkal stb...

2021. jan. 10. 22:36
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Ha te pár nap után rendszeresen otthagyod a munkákat annyira szorongsz, akkor szakembert kellene keresni, mert az itteni okosságok nem nagyon fognak segíteni.

Lehetne olyanokat mondani, hogy koncentrálj a munkára, és a tanulásra, vagy éppen legyél kedves és nyitott mások közeledésére, de nem kell neked senki nyakára mászni és hasonlók, de ezek szerintem ezen a szinten már nem segítenek

2021. jan. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésként lehetne, hogy nem az első pár napot akarod túlélni hanem az első percet, aztán az első órát, a második órát, az elsőt napot és így tovább... Így könnyebbnek tűnik szerintem, baby steps. :) Dicsérd meg magad azért, hogy bemész, hogy túl éled a nap felét, majd kibírod a munkaidő végéig. Esetleg lehetne, hogy munka után megjutalmazod magad egy finom étellel vagy ilyesmi és akkor tudsz majd a munka közben arra gondolni, hogy ki kell tartanod a jutalomért. Sok sikert, ügyes leszel! :)
2021. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7.köszi a tippet.:)

ez tényleg lehet beválhat.

2021. jan. 11. 14:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is szociális fóbiás lány vagyok, és ugyanezeket éltem át én is gyerekkorom óta (meg még most is).


Viszont a szoc. fóbia alapvetően egy betegség, amitől sajnos egyedül nem nagyon lehet megszabadulni (bár neten, youtube-on találhatsz hasznos tippeket, ha angolul rákeresel). Én pár évvel idősebb vagyok, mint te, és sajnos nálam nem nagyon lett "magától" javulás, most a munkahelyemen is még mindig szinte ugyanazokat a mintákat ismételgetem, amiket mondjuk gimiben (pl. kiközösítve érzem magam és hasonlók, olyan dolgok is frusztrálnak, amiket mások észre sem vesznek, stb).


Erről egyáltalán nem tehetsz, talán hibás szülői nevelés vagy rossz gyerekkori élmények okozták. Szóval egyáltalán ne érezd magad kevesebbnek vagy rosszabbnak magadat ettől, fogadd el, hogy ilyen vagy, értékes és különleges. És NEM vagy egyedül, rengeteg ember küzd ugyanezzel a problémával - csak talán észre se venni rajtuk, mivel a legtöbben csak magukban szenvednek.


Igazából ezt csak azért akartam leírni, hogy 1. tudd, hogy nem vagy egyedül ezzel és 2. nem árthat pszichológushoz elnézni vele (ha úgy érzed, hogy a mindennapokban zavaró vagy gátló).

2021. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen volt az első nap?
2021. jan. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!