Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért elég egy irodai adminisz...

Miért elég egy irodai adminisztrátornak az érettségi?

Figyelt kérdés
Sok helyen látom, hogy már egy érettségi is elég. Azt gondoltam, ehhez több tudás kell, mivel a gimnáziumokban az informatika óra sok helyen egyenlő a nullával. Az adminisztrátori munkához pedig az kéne legfőképp. Ilyen egyszerű munka, hogy pár hét alatt mindent meg lehet tanulni?

2021. jan. 11. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, olyan egyszerű
2021. jan. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Írni, olvasni és számolni kell tudni azt meg feltételezhetően tud aki érettségizett.
2021. jan. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon munkahely- és munkakörfüggőm van, ahol elég, de nem mindenhol.
2021. jan. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te ezt hol látod? Én épp az ellenkezőjét figyeltem meg; régen elég volt, ma már ahhoz is valamilyen közgazdász diploma kell, tárgyalóképes angol és/vagy német nyelvtudás és persze x év tapasztalat.

Igaz, én vidékről írok, itt rengeteg a munkanélküli, főleg a nő, valószínűleg emiatt lehet, valahogy szűrni kell a tengernyi jelöltet...

2021. jan. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4/4 igaz, ilyet is láttam, viszont nekik többet kell fizetni. Akinek "csak" érettségije van, annak kevesebb fizetést kell adniuk.
2021. jan. 11. 11:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyesmi munkakörrel kezdtem, bizony, egy majom simán be tudná tanulni.
2021. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amelyik irodai admin munkához jó az érettségi, ott azért nem az egyetemi képzettséget várják el (azért nem mindenhol kell függvényekkel, pivot-kkal stb. dolgozni, ahol adminisztrátori munkáról van szó). Vagy olyan keveset fizetnek, hogy inkább bevállalják, hogy ott helyben képzik ki Excelből a delikvenst.
2021. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!