Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előfordulhat az, hogy a...

Előfordulhat az, hogy a HR-esek felhívják az előző munkahelyem vezetőjét, és kikérik a véleményüket rólam?

Figyelt kérdés

Voltam már néhány állásinterjún. És mikor azt kérdezik, hogy miért jöttem el az előző munkahelyemről, mindig az jut eszembe, hogy lehet, hogy felvették a kapcsolatot az előző munkahelyemmel, hogy halljanak tőlük is véleményt rólam.


Esetleg ha ezt HR-esek olvassák, ti szoktátok ezt alkalmazni?


Nem csak HR-esek válaszát várom. Bármilyen tapasztalat érdekel.



2021. jan. 11. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Szoktak ilyesmit csinálni, igen.


Én önként ajánlottam fel, hogy kérjék ki nyugodtan a véleményét rólam a volt főnökömnek. Más kérdés, hogy egy barátom vette fel a telefont... :)

2021. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább akkor fordul ez elő, ha eleve kérnek elérhetőséget. Jelentkeztem már olyan pozíciókra, ahol meg kellett adni 2-3 embert, akit felhívhatnak és referenciát kérhetnek.

Ha nem kérnek ilyet, akkor nem hinném, hogy felveszik a kapcsolatot bárkivel is. Nem fognak nyomozgatni, hogy kit hívjanak, hol érik el.

2021. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem divat, mert a másik véleményben nem lehet megbízni. Ismertem olyat, ahol a főnök, mikor megtudta, hogy az alkalmazottja fel akar mondani (ő volt a legjobb embere), felhívta az új munkahelyet és elmondta, hogy mennyire lusta és alkoholista az illető (aki amúgy sosem ivott). Persze nem vették fel, meg a visszautasításnál kiderült, hogy a főnök mit csinált, úgyhogy a beosztott meg felmondott, aztán úgy keresett állást. Hollandiában pl. gyakran felhívják az előző munkahelyet.
2021. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Én éppen Hollandiában élek. Volt egy kínai étterem, ahonnét szabálytalanul küldtek el. Amikor megjelentem a munkaügyi bíróság levelével, a főnök inkább utalt nekem egyhavi extra fizetést, csak ne jelentsem fel. Utána elkezdtem dolgozni egy munkaközvetítőnek, akik különféle helyekre küldtek, mosogatni és takarítani. Az elején megadtam referenciának a kínai főnököt, remélve, hogy nem hívják fel. Mást nem igazán tudtam beírni. Úgy egy hónap után a kontakszemély felhív, hogy panasz van rám, jó lenne ha befejezném a játékomat, és rendesen dolgoznék, nem csak sétálgatnék. Le voltam döbbenve, egyrészt egyik helyen sem csináltam ilyet, másrészt sehol nem éreztették azt, hogy gond lenne a munkámmal. Gyanús, hogy felhívta a kínait, aki rossz referenciát adott bosszúból a kikényszerített extra fizuért, csak ezt nem akarta nekem bevallani. De szerencsére nem lett bonyodalom, dolhozhattam tovább, egészen múlt év elejéig, amikor a járvány kitört. De az ilyen kavarást patkány dolognak tartom.
2021. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön bevett szokás. Magyarországon még nincs meg ennek a kultúrája.
2021. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ha csak nem vezárigazgató vagy főorvos voltál valahol akkor nem valószínű.
2021. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-nél a pont, dehoyg fognak ezek nyomozgatni, pl multinál.

- Ha mégis, akkor előre jelzik, és nem az interjú előtt teszik meg valószínűleg, max ha továbbjutsz.

2021. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!