Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik fizetésemelés diákmunkán?

Létezik fizetésemelés diákmunkán?

Figyelt kérdés

Elég komoly szellemi munkakört töltök be egy nagy multinál már 1 éve. Ugyan azt csinálom, amit a főállásúak. Iskola miatt nem lehetek főállású.


Természetesen összeteszem a két kezem, hogy egyáltalán van egy normális és állandó munkahelyem. Viszont felmerült bennem, hogy mi lenne, ha a minimálbéres órabérnél többet kapnék. (A főállásúak kb 60%-al kapnak többet)


Lehet/illik egyáltalán kérni diákmunkásként ilyet?


Nem fogok sohasem kérni, mert tényleg örülök annak, hogy egyáltalán van munkám.

De elméleti síkon kiváncsi vagyok, hogy kiröhögnének, ha előállnék egy ilyennel? Valaki próbálta már?


2021. jan. 11. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt, hogy bértárgyalásra hívtak gyakornokot, és emeltek a bérén. Nem ez az általános, nyilván, de volt rá példa.
2021. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbéres melón feltehetőleg nem.


Nálunk mikor diákmunkás voltam, az volt a szokás, hogy aki végez bsc-n, és meg tovább msc-re, az automatikusan kap egy kis emelést. (szoftverfejlesztés)

2021. jan. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik. Nekem is emelték az órabérem 300 forinttal 1 év után (az havi 160 órában majdnem 50 000 ft). Igazából egyértelmű voltam, megmondtam, hogy a rám rakott felelősség nőtt, a bérem maradt, a cég tetszik, szeretem őket emberileg, de fiatal vagyok és fejlődni akarok, a munkakör kinőtte a korábbi bérem, mi legyen. Megemelték a bérem, így maradtam, nyáron vesznek át főállásba majd a diplomaszerzés miatt. Valószínűleg ott is lesz egy kör emelés.
2021. jan. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!