Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaz a kijelentés? „Nem azért...

Igaz a kijelentés? „Nem azért adok magas fizetéseket mert jól megy a cégnek. Azért megy jól a cégnek, mert magas fizetéseket adok.“ Steve Jobs

Figyelt kérdés
De ha ez ilyen egyszerű miért vannak ilyen gyalázatos bérek?
2021. jan. 12. 15:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
Tudom, óriási fájdalmat okoz, de veled ellentétben nem mindenkit a pénz hajt. Még ha ezzel most életed legnagyobb lelki sebét is ejtem rajtad: onnan túl, hogy nem nyomorgok, nem igazán izgat, hogy mennyit keresek. Amikor 75-öt kerestem hasonló munkakörben, akkor sem gyűlöltem a munkámat.
2021. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Világos. Neked nyilván külön saját közérted van ahol ingyen van minden, külön busz jár amire nem kell bérlet, az elmű nem számláz stb.


Világos. Vagy mi az igény? A napi koccintós a spárból 200 ft egy flakon? Mert arra elég.

2021. jan. 12. 15:33
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha azt a szakmát, ami téged érdekel, nem fizetik meg, akkor két választásod van: vagy tanulsz mást, ami annyira nem érdekel, vagy tűröd az alacsony fizetést.


Ezt teljesen fölösleges éveken keresztül napi három kérdésben ragozni. Próbáld meg másutt kiélni a frusztrációidat.

2021. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

13: a másik kérdésénél szembesítettem önmagával - a kifogások világa posztjaiból vett idézetekkel (amik 100%-ban illenek rá).

Meg is futamodott... :-D

2021. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
#14, tudom, olvastam :-) Meg már pár kérdését korábban is. Ez egy ilyen gyakorlat, hogy hogyan fogalmazzuk meg minél egyszerűbben, de minél többféleképpen ugyanazt :-)
2021. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez összetett dolog.

Egyrészt a pénz önmagában nem elég motiváció, egy szar helyen nem tart ott, ha találsz jobbat is, viszont ha nem elég, nem tartja ott a jó munkaerőt a cégnél, még ha jól is érzi ott magát, de nem elég a pénz a megélhetéséhez.

Másrészt ha valaki megbecsüli a jó munkaerőt, akkor a cégnek is jobban fog menni, ami több bevételt generál, ami elősegíti a még jobb béreket, a jó szakemberek ott tartását... stb.

2021. jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz a kijelentés? „Nem azért adok magas fizetéseket mert jól megy a cégnek. Azért megy jól a cégnek, mert magas fizetéseket adok.“ Steve Jobs"


Így, erre a kérdésre a válasz egyértelmű NEM.


Mivel nem Steve Jobshoz kötődik ez a mondás, hanem ez egy Robert Bosch idézet elferdítése.

2021. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!