Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 13 évesen lehet dolgozni?

13 évesen lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik unokatestvérem azt mondta, hogy majd nyáron szeretne dolgozni. Amivel amúgy nem is lenne olyan nagy baj, csak 13 éves. És legjobb tudomásom szerint 14-15 éves koráig nagyon fel se veszik.

Amikor én először diákmunkáztam nyáron 16-17 éves lehettem.

Szóval ugye szerintetek se mehetne sehova?!



#munka #diákmunka #nyári munka #13 évesen munka
2021. jan. 16. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen nem lehet. Én most nyáron, 16 évesen sem találtam semmit sajnos, mindenhol azt mondták, túl fiatal vagyok😔
2021. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
15 éves kortól lehet dolgozni tanítási szünetben, 16 éves kortól már tanítási időben is. 13 évesen nem dolgozhat legálisan Magyarországon.
2021. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Csinos lány?
2021. jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A munka törvénykönyve szerint lehet 16 és 15 éves kor alatt is dolgozni. Ugyanakkor csak szűk körben és hatóság engedélyével. Pl. gyerekszínészek, reklámfotózáshoz stb. lehet gyereket is alkalmazni. Ezek ugye nem azok a klasszikus munkák, hogy gyárban dolgozik valaki, olyat nem lehet ilyen fiatalon.
2021. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
13 évesen? Simán! Ööö...milyen szakmád is van?
2021. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Biztos hogy van olyan munka, amit tud csinálni. Csak ne várja el azt, hogy be lesz jelentve. Nálunk az utcában van egy család, akik bébiszitterkedést vállaltak. Eleinte az anyuka, de 12 éves kora óta a lánya vigyázott a gyerekekre. Tudta csinálni, sosem volt semmilyen baj. Mi anno jártuk az város utcáit (mivel se TV, se internet nem volt még) és akivel találkoztunk megkérdeztük hogy van-e valami olyan munka, amit meg tudnánk csinálni. Szinte minden napra jutott valami, a kerítésfestéstől az árokásáson keresztül a szüretelésig mindent csináltunk. Ez is jó alternatíva. Csak lehetőleg ne a fővárosban csinálja ezt az unokatestvéred, ott kétlem hogy lennének ilyesmi munkák.
2021. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Lány vagy fiú?

Kicsi vékony, vagy benga állat?


Felénk cigó srácok pakolnak az építkezéseken, némelyik 12 alig múlt, de bírja a talicskát.

2021. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem. Már nem a szocializmusban vagyunk.
2021. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, kőbányán a kínai negyedben nézzen szét, ott örömmel foglalkozatni fogják :)
2021. jan. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Metionin ***** válasza:
Hivatalosan diákmunkát nem de én anno jártam anyámmal napszámba (meggy-, paprika-, almaszedés, ilyenek). Ismerősnél kisebb munkákat vagy mezőgazdaságban talán van esély hogy valaki dolgoztatja de ma már ezt is jobban ellenőrzik mint amikor én voltam gyerek.
2021. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!