Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sikertelen állásinterjú után...

Sikertelen állásinterjú után hogy lehetne megérdeklődni/kideríteni, hogy miért nem vettek fel?

Figyelt kérdés
Múlt héten voltam álmaim állásának interjúján, maga a beszélgetés is jó volt már a bérigényről és függőben lévő más állásajánlatokról is volt szó (Junior ügyvitelfejlesztési koordinátor gazdinfós végzettséggel bruttó 260 ezer és egy függő pozíció van, de elkötelezett vagyok, mert nagyon szimpatikus), de nem vettek fel és marhára szeretném tudni miért, de csak egy lekoptató emailt küldtek (nem engem választottak 2 mondattal tömören leírva). Pedig szeretnék belőle tanulni, konzekvenciát levonni, mert 1 éve vagyok munkanélküli és már nagyon unom a sok kudarcot.

2021. jan. 19. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából sehogy. Tudom milyen érzés. Nem fogsz egyenes választ kapni. Ha esetleg jó fej a hr-es, akkor küld egy szép elutasító emailt. De sajnos a valós okot nem mondják meg.
2021. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Sajnos már az is nagy szám, hogy visszajeleznek egyáltalán. 😔
2021. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett olyan jelentkező, aki több munka tapasztalattal bírt.
2021. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. opció: felhívod a HR-est akivel korábban egyeztettél és magabiztosan (de tesztelettudón és nyugodt hangon) elmondod, hogy Te nagyon jól érezted magad az interjú során, kifejezetten pozitív élmény volt számodra, továbbra is úgy érzed, hogy Te vagy a megfelelő jelölt erre a pozícióra és őszintén váratlanul ért az elusatítás, ezt követően egyenesen rákérdezel, hogy van-e esetleg a nemleges visszajelzésnek publikus oka, ugyanis szeretnél tanulni, fejlődni belőle és legközelebb nem elkövetni ugyanazokat a hibákat. (Ha nem egy karót nyelt idióta akkor erre mondani fog valamit).


2. opció: megkeresed Facebook-on/LinkedIn-en azt az illetőt aki az intejú során a szakmai vonalat képviselte (gyanítom nem csak HR-es interjúztatott) és ráírsz. Röviden leírod nagyjából ugyanazt amit fentebb javasoltam, esetleg udvariasan megkérdezed, hogy egy rövid telefon hívást bevállalna-e, hangsúlyozva, hogy nem akarsz tolakodni és semmiképp nem fogod győzködni arról, hogy márpedig mégis vegyenek fel, tényleg semmi mást nem szeretnél csak tanulni az esetből és ehhez a kérnéd a segítségét. (rizikósabb és valószínű, hog nem fogsz kapni választ, de ez is egy opció)

2021. jan. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kutakodni nem érdemes szerintem, a jelentkezők nagy része ott bukik el, hogy másnak nagyobb a hátszele. Legalábbis az én esetemben így volt, a későbbi munkahelyemen is a keresztapa mondta mmeg, kit vehetnek oda, hiába volt vagy 50 jelentkező.
2021. jan. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Mocskok. Én volt, hogy simán rákrdeztem állásinterjú után, miután a nemleges válasszal felhívott, hogy konkrétan miért nem? És foghegyről közölte a kis pitsa, hogy nem kötelező neki megindokolni. Én is tanulni akartam a kudarcokból, mit csináltam rosszul, de a hr estől meg mukáltatótól együttműködést várni feleseges.
2021. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!