Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell megbecsülèssel...

Hogyan kell megbecsülèssel beszèlni az alkalmazottakkal?

Figyelt kérdés
Tegnap megkezdtük az esti műszakot a csopival. Aki délutánosok voltak, azok tudtak mèg talizni az esti műszakosokkal.A dèlutánosok közül volt olyan, akinek volt még felesleges kapacitàsa, hogy az esti műszakosoknak segìtsen, de a műszakvezető mikor meglátta, hogy aki akart volna segìteni, azt elküldte, hogy semmi keresnivalója nincs ott a közös programon. Én, meg màs is, ezt mèltánytalan döntèsnek talàltuk. Engem is èrt már règebben olyan negatìv elbìrálás, amire nem szolgàltam rá, ezèrt tudom milyen èrzès, mikor ìgy viselkednek valakivel. A kérdèsem az, ha valakinek nem is szimpatikus valaki, hogyan beszèljünk vele tisztelettel a munkànk során?
2021. jan. 21. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen tisztelettel, nem mutatod ki hogy utálod mint a szemét, hanem normálisan beszélsz vele. Nyilván, nehéz így, de meglehet próbálni.
2021. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a szakmai dolgokban elvárható a szigor. Főleg felelősségteljesebb munkáknál.

Ettől még lehet kedves főnök, és lehet jó a viszonya az alkalmazottjaival.

2021. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez nem szigor volt, megalázó helyzet az egyènre nèzve.
2021. jan. 21. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki nem szimpatikus, még nem kell vele bunkózni, főleg nem ok nélkül. Inkább tárgyilagosnak kell maradni.

Amúgy valószínűleg azért küldte el, mert akkor ezt nem tudja hova elszámolni, le kell papírozni, őt fogja cseszegetni a felettese. Meg kell indokolni, hogy xy miért maradt ott túlmunkára és a HR, meg a főnök nem igazán repedes az önszorgalom miatt, mert hát ugye azt ki is kell valakinek fizetni. Van olyan, amikor megkérdezik, hogy ki vállal túlórát, ha olyan szitu van, de általában mindenki járjon szépen a saját műszakjában.

2021. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem volt itt túlóráról szó, mert a dèlutànos és az estis műszakosoknak is tartott a munkaidő. Mikor egy gyülekező csoportból kirekesztesz valakit, valakiket, főleg ha ezzel munka szempontjàból magad alatt is vàgod a fát, akkor érdemes elgondolkodni.
2021. jan. 21. 13:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem akart tulorst fizetni?

Minek van ott a fonok,ha mas elvegzi helyette a betanitast? Sajat allasat felti?

2021. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!