Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy jó angol nyelvtudást...

Egy jó angol nyelvtudást megkövetelő pozícióról miért hívtak vissza 2. körös interjúra, ha totál besültem az angol telefonos beszélgetésben?

Figyelt kérdés
Egy multi cég HR-ese felhívott, mert korábban jelentkeztem egy munkakörre, ahol többek között "jó angol nyelvtudás" is meg volt fogalmazva, mint követelmény (egyébként pályakezdő IT fejlesztési munkakör). Viszont váratlanul ért a telefonhívás és amikor angolra kellett váltani, akkor eléggé leblokkoltam pedig nyugodtabb körülmények között tudtam volna jobban beszélni azokról amiket kérdezett (hobbi, előző munkahelyi feladatok, szakdoga témája). A lényeg, hogy totálisan nyögdécseltem és nagyon csúnyán leégtem és el is könyveltem, hogy többet nem keresnek meg, de mégis visszahívtak egy 2. már videós interjúra. Nem értem, hogy miért ragaszkodtak hozzám. Azt említettem, hogy volt csoporttársaim is dolgoznak a cégnél (név szerint is), de elég fura lenne, ha ennyit számítana az ismertség. Vszeg a szakmai kritériumot nem fogom tudni már teljesíteni, mert rengeteget felejtettem egyetemről (de tapasztalatszerzésnek nagyon jó minden interjú) és ezért fel se fognak venni, de tényleg fura, miközben a multik-nál elég nagy követelmények vannak főleg nyelvtudás tekintetében.

2021. jan. 21. 12:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy más jelentkező is leblokkolt és ők se tudtak jobbat nyújtani.
2021. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A tudás jelenlegi szintje egy dolog, de jobb helyeken úgy keresnek alkalmazottakat, hogy azt nézik, mi válhat belőle. A nyelvtudást intenzív használattal hamar fejleszteni lehet, míg mondjuk egy jó hozzáállást sokkal nehezebb kialakítani valakiben, aki nem akar változni.
2021. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1: Hát akkor ez elég vicces. 😂😂

Akkor lehetséges, hogy csak azért lett esélyem, hogy meglegyen a "kellő számú kvóta" az interjúalanyokból?

2021. jan. 21. 12:32
 4/14 A kérdező kommentje:
#2: Azért egy multinál nincs idő babusgatni. Eleve ha megnézem az állásajánlatok követelményeit akkor azok se támasztják alá az állításod. Alig van pályakezdő pozíció, de ott is már alapból megkövetelnek sokfajta technológia naprakész ismeretét és megfelelő referenciamunkát az egyetemről.
2021. jan. 21. 12:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy most kissé nyugodtabb legyél. Mondjuk ezt mondani könnyű.
2021. jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nem babusgatásnak hívják, hanem befektetésnek.

Az álláshirdetésekbe beleírják az álmaikat, aztán kiválogatják a rá jelentkezők közül azokat, akikben a leginkább fantáziát látnak.

2021. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Sokszor az dönt, hogy mennyire illessz bele a cégkultúrába, mennyire vagy rokonszenves, rugalmas, így átsiklanak afelett ha hibázik valaki, sőt, ha hibázik sem rossz, mert az is infó nekik, hogy az interjúztatott ezt hogy korrigálja, miként viseli.
2021. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne ezen gondolkodj, hanem azon, hogy jól szerepelj a videóinterjún. Ott, ha lehet ne izguld el a dolgot, legyél összeszedettebb. Inkább örülj neki, hogy kaptál még egy lehetőséget. Van ahol a szakmai tapasztalat fontosabb, az angolon meg lehet még javítani.
2021. jan. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy biztosítanak lehetőséget fejlődni ezen a téren, és a jelenlegi szinted elég is, mert majd úgyis belerázódsz.

Persze, volt nekem is olyan interjúm, ahol egyértelmű volt, hogy csak azért hívnak be sok embert, hogy legyen kit kiszórni, és volt olyan megkeresés, amit utasítottam már vissza ezért, mert én tudtam, hogy nincs értelme megpróbálni, mert nem felelek meg az állásnak (és az állás sem felelt meg nekem).

2021. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Fsms ***** válasza:
Lehet, hogy máshol is van üresedés és oda gondolják az együttműködést. Bármi lehet, fontos hogy legközelebb lazán , nem görcsösen.
2021. jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!