Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy fogadjam el, ha időről...

Hogy fogadjam el, ha időről időre utálatosak a kollégáim?

Figyelt kérdés

Nincs benne semmi logika, de elszomorít. Önálló irodám van, teszek gesztusokat, velük eszem, mégis, mintha semmi értelme sem lenne.

Zárkózzak be egész napra az irodámba, vagy hogy viseljem el? Már előre félek a holnaptól, hónapok óta ezt játsszák. :( Viszont kell a pénz, a munka maga jó, az itteni lehetőségeim is, ezért nem akarom otthagyni.



2021. jan. 31. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki utálatos, azt amikor utálatos, nézd levegőnek és ne reagálj arra amit mondott, vagy esetleg annyit mondj: "nem tudom, nem értem, miért kell ezt csinálni, én sose bántottalak".

A teljes bezárkózás, vagy emiatti önsajnálatot, tartós rossz érzést érezni nem szerencsés.

2021. jan. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekezni fogok. Csak érdekes, hogy amikor levegőnek nézem őket, ők lesznek kedvesebbek. Ezen felbátorodva én is, és...kezdődik minden elölről, azzal, hogy ők lesznek mogorvábbak. 🙃
2021. jan. 31. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem próbáltál rákérdezni: "mi bajod van?" "miért csinálod ezt?" stb.
2021. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem túl direkt személyiségek...csak nem fogadják bizonyos gesztusaimat, nem nagyon beszélnek vele ilyenkor, stb. Egyedül a főnökömnél kérdeztem rá egyszer, hogy van-e velem gondja (egy ideig úgy látszott, neki is van, de nála szerencsére tévedtem). Ő értékelte is, mert hozzám hasonlóan elég őszinte személyiség, a többiek sajnos nem ilyenek.
2021. jan. 31. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bohócot csinálok mindenkiből, aki így közeledik felém. Mivel már mindenki ismer, így vagy normális vagy inkább nem szól hozzám. El lehet érni, csak a sarkadra kell állni.
2021. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hmm...és hogy csinálsz belőlük bohócot, #5? Már anélkül, hogy ne utàljanak meg végképp. Mert én is határozottabb voltam régebben, de sajnos nálam mindig rosszul sült el, meggyűlöltek a végére elég keményen. Ezért itt csak akkor vagyok keményebb, ha muszáj. Volt már, hogy a főnöknek is visszaszóltam, amikor piszkált, utána egy hétig a népek is kedvesebbek voltak :D
2021. jan. 31. 21:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs bevált receptem, mindíg az adott személyhez igazítom a mondandóm. De ha te is találtál olyat ami működik, akkor miért nem élsz vele???? Leírtad hogy működött.
2021. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Éltem vele, csak ezek szerint ez csak ideig-óráig működik. Nincs kedvem folyton harcolni és visszapofázni, én egy nyugodt ember vagyok. :)
2021. febr. 1. 00:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezért is keresek valami végleges megoldást, munkahelyen belülit, persze.
2021. febr. 1. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!