Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Újra dolgozó ember leszek,...

Újra dolgozó ember leszek, hogyan szokjam meg a munkába járást?

Figyelt kérdés

Helló.

Nos fél évig voltam munkanélküli. Nehéz időszak volt. Depressziós is lettem tőle rendesen ami még tart sajnos. De jövőhéten kezdek elvileg és szuper munkát találtam. Ez idő alatt eléggé elhanyagoltam magam, ellustultam és mentálisan kiégtem. Közösségbe se jártam nagyon, félek majd a beilleszkedéstől. Első két óra mindig olyan nehezen szokott menni utána már megszokom és már nem is figyelem annyira az időt. Eddig 3x voltam a munkahelyemnél, megnéztem merre van, interjú és megint arra mentem egyszer. Így kicsit könnyebb megszokni az ingázást, mert már megszokom a környéket is. Már csak a dolgozást kellene megszoknom, a mindennapos munkát, reggeli keléseket, és kivárni hogy meglegyen az első havi fizetésem. Ez a legnehezebb szerintem. Annyira vennék már dolgokat. Nehezen illeszkedek be ezért is szeretnék tanácsokat kérni emiatt. Interjúm viszonylag jól ment, emiatt is bátrabbnak érzem magam. Mit tanácsoltok? Megjegyzés: Akinek nem volt tapasztalata munkanélküliségben és nem tud semmi hasznosat írni az inkább ne írjon ha lehet, olyan írjon aki szívesen tud tanácsot adni, volt e hasonló helyzetben akár, hogy lábalt ki a tehetetlenségből. Köszii. 21L



2021. febr. 1. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudsz erre így előre felkészülni. Megszokni úgy fogod, hogy jársz és csinálod a dolgokat, ez megy magától. Ha újra lesz dolgod minden nap az első hónap nagyon hamar elrepül majd, az első fizud megkaptakor pedig már nem is fogsz erre a stresszre emlékezni. A beilleszkedés is így megy. Elmész, megismerkedsz a többiekkel, beszélgetsz és a dolgok mennek szépen maguktól szinte. Ne félj. Dolgoztál már, jól ment az interjú, szuper a munkahely, végre nem otthon kell depizned és pénzed is lesz. Sok sikert!
2021. febr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A megszokás lényege az, hogy idő kell hozzá, nem tudod előbbre hozni. Esetleg a gyakorlati dolgokra tudsz készülni, mondjuk felkelsz olyankor, amikor majd jövő héttől kell. A tehetetlenségből meg már kilábaltál, ha kerestél és találtál is munkát, főleg, hogy így állsz hozzá, hogy tetszik.

Én is nehezen illeszkedek be, nekem az vált be, hogy nem próbálom erőltetni, nem teszek olyan dolgokat, amit nem akarok, csak azért, hogy gyorsabban elfogadjanak.

2021. febr. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ismerős a helyzet kérdező,de ez az érzés csak a munkábaállásig tart,ezt csak az elszigetelődöttség váltotta ki belőled. Sok sikert kívánok neked!:) Megkérdeztem hova mész? :D
2021. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem is csak addig lesz kellemetlen amíg meg nem szokod.

Az már alapból jó hogy olyan melóhelyed lesz ahová szívesen mész nem pedig úgy hogy oh szar ez de csak ez van.

2021. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!