Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen esetben van joga a...

Milyen esetben van joga a munkáltatónak másik helyre küldeni a dolgozót?

Figyelt kérdés
Ha a szerződésben Budapesti székhely szerepel ami a munkavégzés helye is, akkor joga van-e másik városba, messzire küldeni dolgozni?

2021. febr. 2. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én szerzodesemben benne szerepelt, hogy attehetnek különböző telephelyekre. Volt olyan munkahelyem, ahol ez a kollektív szerződésben volt.
2021. febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Fsms ***** válasza:
100%
igen, MT szerint átrakhatnak bizonyos ideig / év. sajnos nem emlékszem az időre.
2021. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ilyesmi kiküldetésnek minősül, mármint ha nem a munkaszerződés szerinti területen van. Azért viszont elég rendesen fizetnek.

Egyébként igen, bizonyos feltételek mellett nem nagyon van kibúvó.

Nézd át a szerződésed!

2021. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Mivel nem szerepel a szerződésben,csak kiküldetéssel azt meg vagy el fogadód vagy nem .
2021. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az én szerződésemben nem szerepel, hogy áttehetnek máshova.

Tehát akkor ha nem fogadom el ezt akkor joga van kirúgni ezért?

2021. febr. 2. 14:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szerepelnie a szerződésben, Mt szerint nincs van máshol foglalkoztatni. Van néhány kivétel, 3 éven aluli gyermek, 16 éven aluliat egyedül nevelő szülő, beteg hozzátartozó ápolása
2021. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Nézd meg a munkaköri leírást is.

Nekem pl az szerepel benne, hogy csak Budapesten tehetnek át bárhova. Vidékről nincs szó. Illetve azt valószínűleg jó előre bejelentik.

2021. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi az indoklás? Miért akarnak átrakni? Bizonyos munkakörökhöz hozzátartozik, hogy máshova is átvezényelhetnek. Pl. most az egészségügyben ez is nagy port kavart, aztán pontosították, hogy vannak olyan feltételek, amikkel nem irányíthatnak át máshova, mint amit a 6-os is írt.

Mondjuk ha költözik a munkahely, felújítanak, akkor nem nagyon van választása a cégnek sem. :-) Nekem volt már olyan munkahelyem, ami máshova költözött egy idő után, nekem az új hely jelentősen távolabb volt (meg más gond is volt), szóval idővel felmondtam, amint találtam mást.

2021. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!