Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A két álláslehetőség közül...

A két álláslehetőség közül melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Az alábbi személy helyében melyik lehetőséget választanád:

Az illető pályakezdő férfi, akinek felkínálnak két állást. 3-4 éven belül családot szeretne alapítani, fontos, hogy a családjával sok időt töltsön.


1. Lehetőség: Alapvetően napi 8 órát kell dolgoznod. Néha azonban van egy kis túlóra is, heti szinten 2-3 óráról van szó. Irodai közegben töltöd a munkaidőd. A cégtől kapsz havi szinten br. 40 000 cafetériát, megveszik a BKV bérletedet, a fizetésed kb. nettó 220 000 forinttal indul, de 5-10 éves tapasztalattal felmegy 400-500 000 forintra, de utána már nem nagyon fejlődik. A munkaidő beosztásod délelőtt 9-től délután hatig tart. Hétvégenként nem kell dolgozni, és nagyon ritkán történik meg, félévente 1-2 alaklom, hogy este 10-ig bent kellene maradni a munkahelyen.



2. Lehetőség: Alapvetően napi 8 órát kell dolgoznod. Azonban szinte minden nap elvárják tőled a túlórát. Gyakran este kilenc és tíz között végzel a munkával úgy, hogy másnap reggel kilenckor kezded újra. Ha sok munka van, akkor néha hajnalig is bent kell maradni (hajnali egy-kettőig), akár egymást követő több napon is. Néha a hétvégi munkavégzés is elvárt. A cég fizet 13-ik havi fizetést, havi br. 40 000 ft cafeteriat. Emellett a havi kezdő fizetés nettő 260 000 ft, ami 5-15 év távlatban felmehet 1,5 millióra.


Az első munkalehetőségnek az előnye, hogy mellette jut idő a családra és a hobbikra is. A második lehetőség több pénzt kínál, de szabadidő egyáltalán nem lenne. Úgy látom, hogy a második lehetőségnek az a hátulütője, hogy amennyivel többet keresnék, nem tudnám kiélvezni. Egy évben elutazni egy nyaralásra, azt kb. az első munkalehetőség fizetéséből is ki lehetne gazdálkodni. Ti melyiket választanátok?


2021. febr. 3. 13:50
A kérdező szavazást indított:
1. Munkalehetőség
2. Munkalehetőség
38 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első lenne jobb, a második hamarabb kicsinál, mint hogy megtérüljön, még pályakezdőként lehet, hogy elvállaltam volna, de most 36 évesen már nem.
2021. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az első. Sosem érdekelt annyira a pénz, hogy mindent feltegyek érte egy lapra. A második tipikusan az a munkahely, amin kívül sajnos egy senki vagy. Hiába fizetnek meg, te az időddel fizetsz és esélyed sincs arra, hogy ha akarsz, kiszabadulj onnan, mert nem tudsz szabadidődben feltöltődni, sem szakmailag fejlődni, mert nincs rá kapacitásod. Az ilyen helyekben én az ellenséget látom, sajnálom. Jó bér ide, jó bér oda, szerintem fontos, hogy az ember arra is gondoljon, hogy hova tud fordulni, ha egyszer kirúgják.
2021. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Gondolj arra, hogy másfél millióból akár több családod is lehet. :)
2021. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
A másodikat is lehet pár évig csinálni, mondjuk ha valaki lakásra gyűjt és tőkét akar hozzá gyűjteni, de hosszú távon nem éri meg.
2021. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az első, akkor az embernek marad párkapcsolatra, meg élni is ideje. A másodikban annyira ki lehet égni, hogy az ember meg se éri a 15 évet, meg a 1,5 milliós fizut.
2021. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is hasonlóan gondolom. Én is úgy látom, hogy amennyivel többet keresnék, annyival többet veszítenék az élet más területein.
2021. febr. 3. 14:25
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Szia!Míg nincs gyereked,feleséged addig mehet egy ideig a második lehetőség illetve míg bírod mind fizikálisan mind pedig mentálisan.Tudsz elrakni lakásra vagy házra és vész tartaléknak is míg egyedül vagy.Ha már családos ember vagy akkor az első mindenképpen.Ha még élne az első én úgy csinálnám hogy egy ideig a másodikat és utána ha már nem bírom akkor az elsőhöz mennék.Persze ez nem így megy😉
2021. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkakörben nő ilyen mértékben a fizetés? :)
2021. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ügyvédjelölt, majd ügyvéd
2021. febr. 3. 16:10
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a választ!
2021. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!