Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az állásinterjú vizsgaszituáci...

Az állásinterjú vizsgaszituáció mindkét félnek? Mert mindkettőnek el kell adnia magát a másik felé?A cégnek is?

Figyelt kérdés

Szokták mondani az állásinterjú egyfajta vizsgaszituáció a pályázó számára, mert el kell adja magát a cégnek.

De ez fordítva is igaz , nem? A cégnek is el kell adnia magát a pályázó felé.

Mert nem csak az fordulhat elő hogy az ember ide akar jönni de nem veszik fel, hanem az is, hogy felvennék, de az illető nem jön ide.

Mert a cég rosszul adta el magát, leszerepelt a vizsgaszituációban. Az interjúztató késett, olyanokra kérdezett rá hogy kb bele se nézhetett előtte az életrajzba, omló vakolatú iroda, recsegő százéves forgószékek-és a jelölt köszöni de nem kér belőle-még akkor se ha felvennék.

A cég leszerepelt, megbukott a vizsgán.

Ez kétélű dolog, nem?


Nem csak a cég utasíthat el valakit, fordítva is megtörténhet.


2021. febr. 4. 08:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Ezzel vigasztalod magadat csak. Mert ha nem vesznek fel, te ehen halsz, a ceg meg megy tovabb egy fovel kevesebbel.
2021. febr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"te ehen halsz"


Most is van állásom, miért halnék éhen... az hogy állást keresek nem jelenti feltétlen azt hogy munkanélküli vagyok.

Meg aztán éhen halás? te lehet, de feketén bármikor el lehet menni ezer heylre akár holnapra. Nem álommeló, de éhen halásról szó sincs, max a magadfajta trágyáknak.

2021. febr. 4. 08:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy van, ahogy mondod. Egy olyan ember, aki azért már nem egy senki a szakmájában, megválogatja, hogy kinek termel profitot. Én is talán az első 2-3 állásomat kerestem úgy, hogy "kérlek vegyetek fel, ígérem meg fogok felelni és jó kislány leszek". Amint lett komoly végzettségem és több év tapasztalatom, már én is alkupozícióban voltam. Nyomós okkal váltottam állást, nem úgy, hogy szarból szarba csöppenek a megélhetésem érdekében. Ilyen felállásban értelemszerűen aki többet ígért, ahhoz mentem, ha meg nem tetszettek a feltételek, maradtam a kényelmes, de szakmailag kinőtt helyemen. Azóta sincs szükségem lepra helyekre. Sőt, előtte sem volt, ha nagyon szar lett volna, előbb léptem volna le bolti kisegítőnek, minthogy hagyjam magamon élősködni őket.
2021. febr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
A legtöbb cégnek nem az, főleg most, hogy rengeteg a munkanélküli, de sokszor pozíció függő. Ha egy nagy tapasztalatú szakembert keresnek, aki válogathat, ott persze nekik is villantani kell, de sima irodistát talál bárhol. Gyárak vannak ahol próbálják szépíteni a helyzetet, de a szar munkára régebben se volt jelentkező, és most se nagyon van.
2021. febr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a főnököm nem érti hogy minimálbérért miért ne talál embert olyna melóra ahova végzettség nem kell.

És magas neki, hogy teljesen mindegy mi a meló, és mi a végzettség mert minimálból nem lehet megélni és még a 8 elemis se jön el ennyiért mert semmire nem elég.

És ez magas a "T" főnöknek.

2021. febr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"ahol próbálják szépíteni a helyzetet,"


Gyár hirdetésre családias légkör jó hangulat.


A valóság: fűtetlen csarnok olyan zajjal hogy a mellettem állót se érteni.

Családias....

2021. febr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én képesítés nélkül is utasítottam már el állást, mert nem az volt meghirdetve, mint a valós, de ez csak interjún derült ki, az interjúztató nem is tudta, hogy a kollégája valami kamu rizsával hirdette meg a pozíciót. Ügynöki jellegű munka volt.
2021. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván attól függ, milyen hírű a cég és épp kit keresnek, mennyire van hiány az adott szakmából. Ha olyan pozícióra keres egy cég vkit, amit nehezebb betölteni, mert speciális tapasztalat és készségek kellenek hozzá, ott azért, ha nem hótt hülye a vezetőség, azért a munkáltató is igyekszik jobb színben feltüntetni magát, vagy legalább a negatívumokat szebb köntösbe csomagolni. Ahova viszont már bocsánat a kifejezésért, olyan munkára keresnek vkit, amit lassan egy betanított majom is el tud végezni, vagy ha egy beképzelt tahó a cégvezető, aki nem látja be, hogy neki is el kell magát adnia, ott erre nem fognak odafigyelni.
2021. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy mondod. Az én esetemben is van egy cég, aki nem hagy nekem békét az állás ajánlatával. Kb 3 havonta hívogatnak, hogy nem gondoltam-e meg magam. Világosan megmondtam, hogy köszi, nem érdekel az állás, van állásom, mégis igérnek fűt-fát. Elronthatja a pályázó, de a pályáztató is. Voltam még régebben olyan állásinterjún, ahonnan 5 perc elmúltával angolosan távoztam volna, annyira unszimpatikus volt a bagázs, csak a jómodorom akadályozott meg ebben.
2021. febr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
De igen, Bazsi, csak te nem ütöd meg sajnos azt a szintet, ahol egy cég leszerepelhet előtted
2021. febr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!