Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a kamionozásra?

Figyelt kérdés

Jogsim , minden megvan még útlevél is van.. nem találok más melót csak a nemzetközi sofőrt.


Érdekes, mindig fűrdés elött jön rám, hogy kamionozni induljak, ott büdösen fogok lefeküdni, az fix. félek az ismeretlentől, lassan 2 éve vergődök, ma raktak ki a munkaügyiből mert január helyett februárra emlékeztem, hogy akkor kell jelentkezni. Így most kb. semmim sincs , mégis jobb szituba vagyok mint más mert van aki ezt sem tudja meglépni, én meg nem merem, angolul naaaaagyon picit makogok, tehát megérteném, hogy nem tudok mondjuk fürdeni mert nincs víz , Svájcba már vámolni szerintem nem tudnék..


Lényeg, hogy mivel tudnám rávenni magam? Lehet akkor menne ha nem lenne pénzem kajára se rezsire, de ha azt megvárom egyértelmű , hogy nem lesz annyi pénzem sem, hogy külföldön vajat vegyek.



2021. febr. 4. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon fura elképzelésed van a kamionozásról.

Az jön le belőle összesen, hogy nem tudsz fürdeni és büdösen dolgozol.

0 tapasztalattal nem is fognak azonnal egyedül elküldeni Svájcba.

2021. febr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már a kamionos jogsira sem tudom rá venni magamat,pedig a páv 2 elsőre sikerült,majd el mentem nemzetközi furgonosnak ami mondhatni jó is volt csak ugye ott sokat kellett menni,na meg rendes kaját sem tudtam mindig enni,össze vissza ettem,fürdeni sem mindig tudtam mert nem volt minden hol fürdő ha nem kannából csináltam ami még nyáron oké de téle,ez a wc dolog is jó volt a covid ideje alatt mikor be zárták a wcket.

Aludni nappal lehetetlen volt és ezzel nem csak én voltam így ha nem pl egy székely kamionos is akinek nem volt állóklímája,(sajnos még nem minden magyar cég jutott el az állóklímáig ha el is jutnak a beépítéséig annyira gagyi hogy semmit sem ér) pont a székely kolléga egy magyar cégnél volt,aludtunk a 9 órából max 2 órát majd irány pakolni,én furgival mentem egy laza 1000 km ami 12 órára sikerült,a székely kamionos kolléga meg 500 km ment remélhetőleg simán el ért a célig.

Na de ennyit is a panaszkodásról,egy szó mint száz nem hiszem hogy le teszem a kamionos jogsit.


Tanácsaim neked.

1.Mielőtt bele fogsz ebbe kezdj el angol nyelvet tanulni,akár tanár segítségével.

2.Keress egy napi bejárós sofőr állást ahol lehet hogy csak 7,5-12T teherautóval kell melóznod,pl a posta nem fizet sokat de nem mindjárt nyergessel kell menni szerintem.

3.Próbáld ki aztán ha tetszik akkor szépen szerzel tapasztalatot,akár segítenék is neked hová valósi vagy?

Nem kell itt azonnal Svájcba meg Angolba menni vámolgatni mert akkor azonnal olyan stressz hatás érne mint engem furgonnal aztán már is utálni fogod a sofőrködést,szépen belföldön kell el kezdeni nekem is ott kellet volna,ha már tudsz menni nagyal is belföldön és tapasztalat is van jöhet a rövid nemzetközi majd a hosszabb,ez alatt az idő alatt tuti ha rá veszed magad lesz egy alap angol tudásod is,egyébként meg nyugtatlak ha németben leszel és találkozol egy török raktárossal vagy németül vagy törökül beszélsz vele mert angolt ott sem tud mindenki.

4.Ha nem akarod akkor keress más melót,csináld aztán ha unod keress mást esetleg próbáld meg a kamionozást.


Nekem faterom kamionos de már egyre több szabályt hozznak be így már attól is el megy a kedvem hogy le tegyem rá a jogsit,már nem csak attól a cigány élet formától megy el ami ott van.

Nyáron ha egy kutyát az autóban hagynak 10 percre már az bűn,de mikor egy kamionos egy bádog dobozban tölti a 24 órás pihenő idejét vagy nem olyan régen a 45 órás pihenőjét is amikor még szabad volt az senkit sem érdekelt,nagyon 💩 érzés volt,hiába mentünk el este is nehezen hült le a bádog doboz.

Nyilván voltak élmények is,de ha még fiatal vagy tanulj valami mást,mert ebben a munka körben nem lesz nagyon időd magadra otthon sem leszel sokat.

Joggal félsz a dolgoktól,régen még jó volt a kamionozás de már akár hol baj érhet, ki rabolhatnak, le szívhatják az üzemanyagot.

Szerintem ha szeretnél egy jó barátnőt majd feleségül venni,gyerekeket és élvezni az életet velük akkor ne nagyon légy kamionos, nyilván próbáld meg de e mellet sok életed nem lesz, faternak is gyorsan el ment a fele élete és sajnos nem tudott velük sokat tölteni,ha haza is jött álltalában fáradt volt és egy de inkább két nap kellet neki még mondjuk azt ember formája lett aztán mehetett is vissza dolgozni.


Szóval ha szeretnéd szívesen keresek neked melót,vagy küldök kamionos cég neveket is,csak írd meg hol laksz?

2021. febr. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és ne haragudj de ez sajnos igaz nem fogsz tudni minden nap fürdeni,maximum átt törlöd magadat nedves törlőkendővel télen, nyáron pedig kannából a kamion mellet vagy a platón ha ponyvás lesz.
2021. febr. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire problémázol már az elején el se kezd. 2008 óta fuvarozok, és kb 10x fordult elő, hogy nem tudtam fürödni, de akkor megoldottam babakendővel.

Egy svájci vámolás sem atomfizika szintű, a nyelvtudásról pedig annyit, hogy nálunk a cég fele semmilyen idegen nyelvet nem beszél.

2021. febr. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem igaz hogy nem fogsz tudni fürdeni, a legtöbb frekventáltabb kamionos pihenőben van fürdési lehetőség. A nyelvek miatt meg a helyedben nem aggódnék, elég ha csak elképzeled a szitut mikor a csak bennszülöttül beszélő török/román/ szerb kamionost megállítja a szintén semmilyen nyelven nem beszélő magyar vámügyis. Ott aztán van kézzel lábbal mutogatástól kezdve minden :)
2021. febr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Menj el egy gyárba operátornak és gond letudva
2021. febr. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ajaj, köszi, gyorsan a #6 gyártól írtózok, régen az volt, higy érettségi után megyek gyárba aztán majd kitalálom mi lesz, elleszek , nem így lett, ptsd-m lett a gyárban töltött 1 héttől két hete is arra keltem, hogy ott dolgozok és jött kötekedni a fönökség, hogy nekem miért van fülvédőm.. jaja az volt a bajuk meg a kollégák elvitték a cuccot amit én csináltam beírták maguknak és mivel darabszámra jött volna a fizu.. 8 napra 20 ezret fizettek..


Szívesen lennék én belföldön, de nem lehet, Dél-Dunántúlon élek itt a kukás autóra is kihalás alapján vesznek fel embert, pl. busz jogsim is van, létszámstop van buszosoknál. Attól is félek, hogy mondjuk Budapestre menjek , nem értem én azt a nagy várost, Pécsen is eltévedtem a gps nem kapott jelet ( rossz volt a teló) és azt sem tudtam merre tova.

2021. febr. 5. 08:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg fogalmad sincs róla mi a PTSD, de mindegy.

Ha ennyire nincs más lehetőség, akkor meg össze kell szedni magad. Gondolj arra, hogy enni kell valamiből


#6

2021. febr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Poszttraumatikis stressz szindróma. Jah, hát biztos, hogy nem csak csupán rossz élmény.
2021. febr. 5. 10:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld kigondolni mit szeretnél és kicsit komolyabban venni a felnőtt életet. Ha nem szeretnél kamiont vezetni akkor tanulj valami mást. Ami érdekel amit szívesen csinálnál.
2021. febr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!