Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerinted mikor nyitnak az...

Szerinted mikor nyitnak az irodák újra? Illetve ha kinyitnak teljes kapacitással fognak ismét működni?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, idén még kinyitnak az irodák?

Ha igen, mekkora kapacitással? Ti hogy látjátok ezt reálisnak? A reggeli és délutáni dugó csökkenni fog?



2021. febr. 5. 18:05
A kérdező szavazást indított:
Csökkenni fog a dugó, mivel nem fognak annyian bejárni dolgozni COVID után sem
Ugyanolyan mértékű dugó lesz, mint volt
15 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg tanulnak a cégek ebből az egész szituációból és gyakoribbá teszik a home office lehetőségét. Nyugati, fejlettebb országokban ez már alap. A munkáltatónak is jobb így.
2021. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most váltottam munkahelyet, interjúkra is jártam és ismerősökkel is beszélgettem. Mindezek alapján a cégek minimális home office-t fognak engedni a COVID után, már ha fognak egyáltalán.

Eleve ahonnan eljöttem, ott november elejéig heti 5 nap be KELLETT járni, a volt (első) munkahelyemen felesben KELL bejárniuk, az új munkahelyemre be LEHET járni, én be is szoktam menni heti 1-2 nap, hogy kialakuljon bennem az "odatartozás" érzése és van kollégám, aki heti 5 nap bejár. Ahol interjúztam, nem 1, nem 2 hely volt, ahol felesben kötelezően bejárnak, sőt, egy helyen minden nap. Az a hely nem is volt szimpatikus, végül az interjúre se mentem el - ebből és még pár jelből azt éreztem, hogy nagyon rugalmatlanul, szigorúan állnak a munkavállalókhoz.


Tömegközlekedőként a dugó nem érdekel, viszont nem várom az ismét zsúfolt villamosokat, metrókat, buszokat, utcákat, irodaházat. :( Se a mindennapos korán kelést, 6-6,5 óra alvást, készülődés közben fogkefével a kezemben visszaalvást.

Most azért van dugó, ha van (tömegközlekedőként lövésem sincs róla), mert aki bejár (kell, olyan munkahelyen dolgozik, szeretne), az sokszor igyekszik az autót választani a járvány miatt, a járvány után pedig azért lesz dugó, mert sokan fognak bejárni.

2021. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok vezető rugalmatlanul áll a home officehoz, és nem csak olyan munkakörökben, ahol nehéz vagy lehetetlen megoldani, hanem olyan munkakörökben is, aminél a home office problémamentesen megoldható, sőt, előnyösebb, mint a bejárás. Én azért remélem, hogy vannak, akik rájöttek, hogy nem olyan rossz ez, így is működik a cég, és nem rosszabbul, mint az irodában.
2021. febr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Rugalmatlan es nem tőrödöm néhany begyepesedett intézmény cég mai napig is. A járvány kiválóan megmutatta bizonyos munkahelyek s vezetők hozzáállását munkavállalóik fele. Elgondolkodtató az biztos. Aki teheti álljon fel a rugalmatlan/ahol egyébként home office simán kivitelezhető/ cégektől. A profit a lényeg a munka minden áron s nem az emberek egészsége/ irodai helyekről beszélek kizárólag/ nem mintha a tobbi ember mas teruleteken nem lenne fontos csak az megint mas kerdes ahol nem kivitelezhető a munka jellegéből adódóan. De ahol igen s mégsem ott el kell gondolkodni elmélkedni h emberileg is ezek a vezetők valóban megérnek e annyit h egy világjárvány kellős közepén egy nem mellesleg súlyos lefolyású betegségnél kiváltságos dolognak állítják be a távmunkát, sőt mitöbb ellenzik ezt. Sem vezetőnek sem Embernek nem állja meg a helyét az ilyen a szememben. Az mindegy h kocsi vagy bkv ki mivel jár be. Az emberi tett az mindent elarul. S aki teheti a jövőben ne működjön együtt ilyen embertelen cégekkel intézményekkel. Nagyok sok lojalis cég van ugyanakkor hála Istennek akik úgyszint bebizonyították Emberségüket együttérzésüket alkalmazottaik felé s azt hiszem ez barmennyi fizetesemelesnel tobbet er.
2021. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az új felállás az lesz, hogy 3 nap iroda, 2 nap HO. Vagy fordítva, még nincs eldöntve, de március óta folyamatos a HO. (közel 1 éve nem voltam irodában... fura lesz)
2021. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ki. Nálunk egy hét benn egy hét otthon...nem rossz bár így hogy nem lehet lelépni az országból jobb bejárni. Amúgy jó lenne a home office heteket külföldről letudni, hétvégén meg városnézés.
2021. febr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is irodában dolgozom, de egy napot nem lehettünk homeoffice-ban. Gyakorlatilag semmi nem változott.

A maszk is tavaly novembertől kötelező, meg a testhőmérés.

Még ami plusz, hogy aki betegen jön dolgozni, ki van rúgva.

2021. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a közlekedés. Előző vagyok (7) Én a világon semmi változást nem tapasztaltam, ugyanakkor jövök reggel, és megyek haza délután. Ugyanolyan a dugó, mint covid előtt. Tavaly márciusban volt érzékelhetően kisebb forgalom, de kb. egy hónapig tartott.
2021. márc. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!