Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek hogy végre dolgozni...

Mit tegyek hogy végre dolgozni tudjak?

Figyelt kérdés
Az elmúlt két hétben megszámlálhatatlanul sok helyre leadtam a jelentkezésem munkákra, egyik se követelt olyan feltételeket aminek nem felelnék meg, 23 éves vagyok, férfi, jó kondival, bírnék dolgozni és tudok is,akkor nem értem miért nem hívnak vissza sehonnan, nem írnak vissza sehonnan.Nem tudom mit kövessek el hogy tudjak dolgozni, még két hónapig ki tudom fizetni a lakbért utána nem tudom mi lesz...

2021. febr. 7. 10:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok(IX. kerület)
2021. febr. 7. 10:19
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem fogsz itt összefüggő választ kapni. Van akinek nagyon gyorsan sikerül, van aki évekig hanyatlik.


Viszont két jó tanácsot tudok adni. Egyik, hogy tartsd nyitva a szemed/füled, ugyanis vannak cégek, amelyek nem feltétlenül hirdetik meg az állást online, esetleg ha személyesen adod be az önéletrajzod már akkor tehetsz jó benyomást az adott cégnek. A másik, hogy keresd fel és kérdezd meg az ismerőseidet, hogy tudnak-e betöltendő pozícióról. A protekciós alapú állásbetöltés még most is virágzik Magyarországon, ezt kár tagadni, főleg az olyan állásoknál, ahol szakképzettség nem szükségeltetik.

2021. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2021. febr. 7. 10:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi a végzettséged? Mihez értesz?

Ehhez képest milyen helyekre adtad be?


Sokszor az is gond ha túl képzett vagy. Nem csak az ha nincs papirod.


Egyébként én is számtalan helyre elküldtem és aztán végülis 1,5 alatt lett helyem.

Szerintem várj türelemmel sokszor a szerencsén is múlik.


27N


27N

2021. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Én 11 hónapig voltam munkanélküli. 3 szakmám van, mindegyik hiányszakma. Az én vesztem az volt, hogy k*rv@ messze lakok mindentől. Gyorsabban ott vagyok Szerbiába, mint mondjuk Budapesten. Nem tudsz ez ellen semmit tenni, én sem tudtam. Telefonálgattam nyakra-főre, emailek, bújtam a netet egész nap. Most januárba sikerült elhelyezkednem. Átlagba hajnal 3-4 között kelek és este 7-8 között érek haza. De volt 9-10 is. Ez van, ez magyarország (direkt kisbetű), + most a covid is rátett egy lapáttal.
2021. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
10:37-es, szakács a szakmám, nincs érettségim. Logisztika, raktár stb. bárhova ahova nem kérnek képesítést.
2021. febr. 7. 11:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Hmm szakácsként most nehéz így tényleg ebben az időben. Pályázz mindenhova valahova előbb utóbb felvesznek.
2021. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a helyzet hogy kevés a fóka, de sok az eszkimó. Nekem is ugyanez a problémám.
2021. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!