Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodai adminisztrátornak...

Irodai adminisztrátornak lenni nehéz?

Figyelt kérdés
Sokan lenézik azokat, akik nem vezetői állásra jelentkeznek, hanem "csak" adminisztrátornak. Tényleg ennyire könnyű? Én az szeretnék lenni, de rettegek az állásinterjútól. Szerintetek nehéz szakma, be lehet tanulni?

2021. febr. 8. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Akinek diplomája van, annak nyilván nem egy nagy presztízs egy sima "irodai adminisztrátornak" lenni, egy közmunkásnak meg kb az elérhetetlen álom szint.
2021. febr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem szakma, hanem betanított munka. Nagyjából semmivel sem nehezebb, mint fröccsöntő gyárban szalag mellett sorjázni a termékeket.
2021. febr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

@Bala'zs


Akik nem a számítógépes világban nőttek fel, vagy egyszerűen alig van valami affinitásuk a szgép kezeléshez, vagy egy értelmes hivatalos levelet nem tudnak megfogalmazni, azok azért előbb fognak "érvényesülni" a fröccsöntő gyárban.

2021. febr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

#3


A legtöbb adminisztrátori munka számítógépes része csak arról szól, hogy kattints ide, kattints oda, ezt írd ide, ezt meg oda. Sok helyen nem várnak el ennél többet, ezt meg egy majom is meg tudja tanulni.

Hivatalos levelet szerkeszteni szövegszerkesztőben pedig minden 30-35 körüli embernek illene tudnia, mivel tanulták az iskolában. Bár azzal én is tisztában vagyok, hogy az informatika oktatás mennyire gyér... én is tanítottam be fiatalokat, tapasztaltam, hogy a 21 éves, OKJ-t végzett lány nem tudja, mi az a margó, és hogy a pénzügy-számvitel frissdiplomás csajszi nem tudja mi a különbség az "ütünk 2 entert" éa a "18pt-re állítjuk a bekezdést távolságát" közt.

Az más téma, hogy a 35-40+ korosztály nem tanult ilyet az iskolában. De le lehet ülni otthon és meg lehet tanulni, nem atomtudomány ez.

Az, hogy sok titkárnő nem tudja átállítani Excelben a lap tájolását állóról fekvőre, a legtöbb esetben csak az önállóság és az akarás hiánya miatt van. Inkább felhívnak telefonon, mint hogy esetleg megpróbálnák megkeresni az adott menüpontot.


Aki egy értelmes hivatalos levelet nem tud megfogalmazni, az pedig menjen vissza általános iskolába, a mai munkaerőpiacra az ilyen nem való.

2021. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Én is ezzel kezdtem régen, valahol el kell kezdeni :) Szerintem maga a munka könnyű, egy okosabb majom is meg tudná hamar tanulni, cserébe monoton és unalmas.
2021. febr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%
Maradjunk annyiban, hogy az Irodai asszisztens vagy Irodai titkár szakképesítés eléggé összetett volt. Amilyen hivatalos levelek összeállítását tanították, azt máshol vagy alacsonyabb osztályok számára nem teszik meg. S nem is csak egyféle volt. Eléggé tág körű az is, hogy ezzel milyen munkát lehet kapni. Azt szoktam mondani, hogy egyébként talán valóban kiindulásnak jó és lehet összeegyeztetni másik szakmával. Pl. szociálissal. Ha megvan erről a tudásunk, már előnnyel indulunk és kevesebb energia kell a betanításra. Vagy mondhatok akár magas szintű számítógép-felhasználást is. Legfeljebb az ECDL előkerül az iskolákban, de az nem szakma és önmagában nem igazán fogadják el. Az is csak kisegítő lehetőség.
2021. febr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!