Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tartasz tőle hogy ha vége...

Nem tartasz tőle hogy ha vége a kovidnak, vissza kell menni a home officebol vagy az állásidőről a normál munkahelyre dolgozni?

Figyelt kérdés
Én állás időn vagyok november közepe óta, amikor bezártak az éttermek, szállodák, nem kell be járnom dolgozni, nem is kapok teljes fizetést, kapok így jelenleg kB 220000 ftot, meg amikor kedvem van alkalmi munkáim vannak (abból is jött be pl decemberben majdnem 200e ft, 9 napot dolgoztam csak részmunkaidősben) így, hogy itthon vagyok többet tudok foglalkozni a gyerekekkel, én osztom be az időm, van időm filmeket is nézni, volt időm végre a lakásban pár dolgot felújítani. Feleségem is itthon van, ő a kisebbik gyerekünk miatt, aki nemsokára 1 éves. Elvileg március körül lehet majd nyitni, hát én nem várom, be kell majd járni dolgozni. (Heti 6 napot, ha nagy a forgalom és nincs szabad hétvégém sem, mert akkor vannak a legtöbben)

2021. febr. 9. 08:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Én egyetemi recepciós vagyok, jelenleg egy szinte üres épületben. Arra kapom lassan egy éve a fizetésem (200e), hogy bejövök olvasni/filmezni/pihenni. Bár nem vagyok otthon, de szinte majdnem olyan. Szóval én is azok kevés szerencsések közé tartozom, akiknek az életét nem megnehezítette, hanem megkönnyítette a járvány. És nem nagyon várom, hogy újból diákokkal és tanárokkal legyen tele az épület. Bár, mivel nekem aktív időszakban sem túl megterhelő a munkám, így nem nagyon kesergek ezen, csak élvezem amíg tart :)
2021. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pont amikor jött a covid mizéria márciusban akkor váltottam munkahelyét. De ugyanúgy bejárós vagyok. Nincs home office. Ha ennyire zavar a helyzet keress másik melohelyet
2021. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%

Most hencegni jöttél, hogy a semmire kapsz 220 ezret? Nagyon sajnállak.... Más meg beledöglik a munkába 160ért.

Voltam homeofficeban még a tavasszal, de jobb nekem bejárni.

2021. febr. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy lesz itt márciusban olyan nagyméretű nyitás, hogy itt meginduljon minden, az egyetemek, éttermek, stb...


Max kinyitják korlátozottan a vendéglátóhelyeket, de tényleg max ennyit tudok elképzelni. Múlt héten lett kiszámítva, hogy ha ilyen ütemben oltunk, leghamarabb akkor is április elején érhetünk el oda, hogy na valamit kezdünk magunkkal.


Az első hullámnál is számtalanszor lekommunikálták, hogy na májusban márpedig nyitunk aztán június lett belőle. De el sem kell menni eddig, gondoljunk a két ünnep közötti időszakra amikor beharangozták hivatalosan is, hogy az oktatás beindul erre nesze, még mindig áll minden.


Nem lehet semmit sem készpénznek venni ami nincs benne a Közlönybe.

2021. febr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Burkolt trollkodás.
2021. febr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
dehogy kap 200 ezret meg alakalmi munkanbol plusz 200, a nagy futyit :D max bruttoban, de azt is nehez elkepzelni. Meg a legmenobb ettermek se fizetnek igy a nem dolgozo alkalmazottjaiknak :D sot, van aki semennyit nem kap es 5 csillagos etteremben dolgozott. Unatkozik es jott iderofogni valamit.
2021. febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#6 nak... Alapbérem 80% át adják állásidőre ami 2 gyerek miatti adókedvezménnyel jelenleg 220 nettóban (+10 cafeteria), ha rendesen bejárok normál bér+ 100 bruttó pótlék ami 3 tételből tevődik össze + a hétvégékre 30 bruttó /nap pótlék emiatt nincs szabad hétvégém mert ajánlott legalább 3 teli hétvégét vállalni, de inkább 4-et, gyakran olyan műszakjaim voltak, hogy haza sem tudtam jönni bent aludtam, így most végre itthon vagyok nov óta
2021. febr. 9. 09:23
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne kaphatna annyit?

Ne irigykedjetek 😀

2021. febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemre járok és kollégista vagyok. Most nagyon tetszik ez a távoktatás hogy itthon lehetek nem kell bemenni. Jobb itthon eltölteni a hetet mint a kollégiumba. Most nem szivesen mennék vissza az biztos
2021. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

hát nekünk már nyáron megmondták, hogy 180milliót spórolunk havonta csak a villanyszámlán, így hibrid modell lesz a covid után


nekem pl heti 3 kötelező ho lesz, a többi rám van bízva


amúgy nem tudom miért hihetetlen a 200ezres nettó, én 700ért xboxozom itthon

2021. febr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!