Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm kötelezhet arra,...

A főnököm kötelezhet arra, hogy hamarabb bemenjek?

Figyelt kérdés

Irodai munkáról van szó. Azon megy a huzavona, hogy fixen 20 perccel hamarabb menjek be, hogy szerinte "fel tudjak készülni a munkakezdésre". A szerződésem szerint 7:00-kor kezdődik a munkaidőm. Nyilván nem akkor szoktam beesni, itt vagyok 5-10 perccel hamarabb, de ez szerinte nem elég, mert ő a főnök és ha ő azt mondja, akkor nekem kutya kötelességem azt csinálni. Számlázni is csak 7 órától tudok elkezdeni például, szóval ülnék itt feleslegesen napi 20 percet csak úgy ingyen.

Édesanyám beteg, ezért még munka előtt őt elszoktam látni, nyilván így is jóval előbb kelek, de nem tudom "fixen" megígérni, hogy én mindig pontosan 20 perccel előtte itt legyek.

Én erre annyit feleletem, hogy a szerződésem szerint 7:00-kor kezdődik a munkaidőm, én ezt betartva 7:00-kor el is kezdek dolgozni. A munkámban semmi kifogást nem talál, a feladatomat ellátom, akkor miért ezen kell cirkuszolni?

Azt mondta, ha valami nem tetszik el lehet takarodni, mert azt kell csinálnom, amit ő mond.


Nyilván ebbe a Covidos időszakban nem szeretném elveszíteni a munkám, de jó lenne dűlőre jutni vele.


Jogos a kérése? Mit tudok ilyenkor tenni?



2021. febr. 12. 09:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát eddig 7-16.30 között dolgoztál, ő meg azt akarja, hogy ezután 6.40-16.30 között dolgozzál. Nézz rá a számokra kérdező! Közel napi 10 óra munka! Megkapod ezt szabadnapban vagy csúszóban? Gondolom nem.

Ha nem is zavar, hogy ennyit dolgozol, azért oszd vissza az órabéredet, és számold ki, hogy mennyi lenne a fizetésed 8 órára számolva. És gondold végig, hogy annyiért érdemes-e ott dolgozni.


Nem mondom, hogy hagyj ott csapot-papot, de legalábbis gondold végig, hova lehetne elmenni innen.


A kedves főnök meg keressen a helyedre, akit talál. Mondjuk egy olyat, aki negyed 8-kor még cigizik meg kávézik. :-)))))


Őszintén kérdezem, Magyarországon a kisebb maszek cégeknél a főnöki kinevezés feltétele, hogy h..lye legyen az illető????

Nem kell semmiféle vezetői tréning, meg vezetéselméleti képzés, csak egy icipici józan paraszti ész: aki jól dolgozik, azt igyekszem megtartani. Ennyit nem bírnak ezek felfogni???

2021. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
7-es Nem számít bele a munkaidőbe .
2021. febr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
12: És szóvátetted már? Én biztos nem dolgoznék így.
2021. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!