Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kényszeríthet a főnököm arra,...

Kényszeríthet a főnököm arra, hogy munkaidőn túl is dolgozzak?

Figyelt kérdés
Elegem van, hogy mostanában folyamatosan arra kényszerítenek, hogy munkaidőn túl otthonról is dolgozzak túlórapénz nélkül. Ha felhozom, hogy nekem van igényem a magánéletre is én vagyok a rossz és jönnek a fenyegetések. A pénz kell de ezt már nem bírom. Mit tudnék tenni ez ellen?

2021. febr. 12. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

A távmunkának is megvan a munkaideje, -tól, -ig.

Reggel, kezdéskor neked már vonalban kell lenned, és, mondjuk, 17 h-ig nem kapcsolhatsz ki, folyamatosan dolgoznod kell, közben félóra ebédszünet.

Ezt próbáld megértetni a főnököddel. Annyi a munkaidőd, mint amikor bejársz.

2021. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jönnek a fenyegetések? Mármint? Hogy kirúg ha nem dolgozol ingyen? Hát mond meg neki (fenyegesd meg), hogy ha nem fizeti ki a túlórát akkor kilépsz. Keressen másik balekot.
2021. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én bejárok a munkahelyemre!

De elvárják, hogy miután végeztem a meloval folytassam itthonról is. Nem vagyok home officba!

2021. febr. 12. 13:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kényszeríthet? Dehogy kényszeríthet! Persze, biztos tud okot gyártani, ha kiakar rúgni, amiért nem ugrálsz úgy, ahogy ő fütyül. De ez sem kényszerhelyzet, hanem az élet ilyen, mindig választani kell, hogy döntesz, és minden döntésnek van egy következménye. Én a helyedben csendben maradnék, de nem végeznék otthonról plusz munkát, hanem azt az időd munkakeresésre fordítanám és megszabadulnék ettől a csodás főnöktől.
2021. febr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A túlóra törvény miatt igen, de azt ki kell fizetnie.
2021. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Munka szerződésben mi áll?
2021. febr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Törvényes keretek között igen. Na ennek a részleteinek kellene utánanézni. De természetesen ki kell fizetnie.

Abban az esetben ha munkaügyi bíróságra vinnéd a dolgot bizonyíték kellene hogy mikkel fenyegetett, és hogy valóban túlóráztál amit nem fizetett ki. De ezt akkor érdemes megképni ha már el akarsz jönni onnan. Mert bár kirúgni e miatt nem rúghat ki, de indokot fog találni hogy kiszúrjon veled.

Ezt gondold végig. Meggyőzni nem fogod tudni. Azért csinálja ezt mert tudja hogy még teheti. Szerintem ha úgy döntesz hogy eljössz (akkor érdemes ha már van új munkád) és van is bizonyítékod a fentiekre (ha szóban mondott valamit azt letagadhatja) akkor érdemes belevági, mert legalább a túlórapénzedet kifizettetik vele.

2021. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a törvényt vesszük alapul, úgy a főnöködnek egy esetben van joga arra, hogy túlmunkát várjon el tőled. Számodra túlórát elrendelhet, melynek a törvényt szerint előírt szabályai vannak. Értem ez alatt azt, hogy egy héten összesen mennyi túlórád lehet, egy hónapban összesen mennyi túlórád lehet, ezt hivatalosan nyilván kell tartani, a túlórát készpénzben meg kell váltani, ha a megengedett összes órát túlhaladtad, úgy külön szabadnapot kell biztosítani.

Ez azonban mára már csak elméletté vált. Senki nem mer szólni egy nyomorult szót sem, mert attól fél, hogy elküldik.

Mai viszonyokat ismerve, munkanélküliként elég nehéz új helyet találni, mert a cégek túlélésre rendezkedtek be.

Nem azt mondom, hogy szó nélkül kell hagynod mindezeket, de fenyegetőzni?... ezt azért ne tegyed.

2021. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
* megteheti
2021. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. Én úgy értelmeztem hogy a főnök fenyegetőzik, de nem biztos.
2021. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!