Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vállalnátok szállásos munkát...

Vállalnátok szállásos munkát a helyzetemben?

Figyelt kérdés

Vendéglátós voltam, amíg be nem zárt a munkahelyem, aztán 4 órában dolgoztam egy kis boltban 1 hónapig és azóta nem találok állást. Annyi bevételem van most, ha ezt lehet annak nevezni, hogy szívességből segítek másoknak, főként időseknek, akik néha pénzt szoktak adni a segítségért (persze a sütik mellett:)).

Novemberben és azóta folymatosan leadtam az önéletrajzomat a környéken lévő összes boltba, 1 irodába és 2 gyárba, de még nem kaptam visszajelzést sehonnan. Egyszerűen nincs lehetőségem úgy, hogy van érettségim (amiből az egyik emelt infó), középfokú angol nyelvvizsgám; van bolti, vendéglátós és gyári tapasztalatom. Most inkább csak szakmunkákra keresik az embereket.

Kocsim sajna nincs, hogy bejárjak egy nagyvárosba és annyi pénzem sincs, hogy fenntartsak egy albérletet valahol.

A lényeg: arra gondoltam, hogy elmennék egy szállásos operátori munkára, ha már itt nem találok állást. Találtam pár szimpatikus helyet, volt amiket fel is hívtam, a szállás telefonban elmondva jónak tűnik, volt ahol képeket is küldtek róla. A munka és a fizetés is jó szerintem, ahhoz képest főleg, mint amit a környéken lehet keresni.

Viszont nem tudom, hogy menjek-e. Visszatart egy kicsit ez az egész ismeretlen helyzet, a nagy távolság, hogy egyedül lennék és milyen lehet ott élni, milyenek lennének az emberek és a munka stb (voltam már kolis, de nem ennyire távol (~260 km) és szerintem teljesen más lehet egy szállás).

Nincs semmi, ami akadályozna abban, hogy elmenjek, mert a szüleimmel élek, de közben pedig azt sem akarom, hogy majd rajtuk élősködjek. Nyilván támogatnak ha kell, de akkor is.. Van még ugyan pénzem, de fogy és nyilván jó lenne, ha tudnék magamnak venni pár nagyobb dolgot, illetve tudnék segíteni a szüleimnek és gyűjtögetni.

Ti mennétek vagy várnátok, hátha valami csoda történik (kinyitnak a helyek vagy felhívnak valahonnan)? Még azon is gondolkodtam, hogy addig tanulnék itthon valamit, de ötletem sincs, hogy mit. Mi a véleményetek?


2021. febr. 13. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Neked kell tudni, hogy te mit vállalsz be. Én speciel inkább aludnék a híd alatt, mint hogy idegenekkel legyek egy szálláson. Legalábbis otthon csak ilyeneket láttam, ahol még külön szobád sincs ugye sokszor. Én koliba se jártam, nem is akartam, tehát mondom, ez szubjektív. Van, aki kifejezetten élvezi.

Amúgy ha beszélsz nyelvet, akár külföldön is megpróbálkozhatsz vendéglátással, már keresgélnek embereket tavasz-nyár elejére. Ott normális szállásokat szoktak adni, nem zárnak össze 4 másik emberrel. A fizu is jobb.

2021. febr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyarakban azért sokhekyen az apljanép lakik munkasszallokon szóval barkivel lehetsz szoban. De nálam alapfeltétel lenne, hogy egyedül legyek ha az nem adott akkor keresnék magamnak egy szobát olcsóbb mint egy albérlet egyedül.

Nehezen alszom es a kollégium után megfogadtam, hogy idegenekkel soha többet egy szobában.

De ha tudnék németül vagy jobban angolul en is kimennek külföldre inkább.

2021. febr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is te tudod, viszont ha van rá esély hogy klvissza tudsz menni vendéglátózni és azt jobban szeretted akkor inkább várnék a helyedben. Ha minden igaz, március-április környékén lesznek feloldva a korlátozások
2021. febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 István12345a válasza:

A gyár okés, a szállás nem, inkább bérelj valakinél egy szobát, ott letudod ellenőrizni milyen az az ember akinél kiveszed a szállást...


Amúgy ha megy az angol akkor mehetnél külföldre is dolgozni, kb ugyanaz a gyári/raktár/mosogatós stb munka lenne, igaz itt is fenn áll a veszélye annak amit fentebb írtál szállás ügyben.


Én most elmennék gyárba, bérelnék valakinél szobát, és amint enyhül a vírus helyzet kimennél külföldre a szakmámban, vendéglátósként viszonylag jól kereshetnél.


Illetve némileg tanulhatnál németül is, ha van rá időd és energiád, ezzel bővítheted a lehetősségeidet!


Amúgy gyári jelentkezésnél ne írd be az emelt infót, és a nyelvvizsgát se, illetve az érettségéit se nagyon muszáj, vagy ha igen akkor ne hangoztasd a jó jegyeidet!

2021. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem legkésőbb áprilisra nyitnak a helyek (kiülős/teraszos helyek tuti kapnak engedélyt, mindenki akarja, vágyik rá, emberek is, kormányzat is)

Addig meg bármi, ami fizetéssel jár, csakis jó lehet :)

2021. febr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!