Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy korrekt főnök csak úgy...

Egy korrekt főnök csak úgy bánhat a beosztottal, ahogyan szeretné ha vele bánnának, ha ő lenne a beosztott?

Figyelt kérdés
És ha nem úgy bánik vele, akkor az egy nem korrekt főnök? Egyszerűen szólva-finoman fogalmazva?
2021. febr. 15. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen igen.
2021. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ha ezek után én levontam a következtetést a főnökömről (sejthető mi az...) akkor mihez kezdjek ezzel a tudással?
2021. febr. 15. 13:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megszoksz, vagy megszöksz. Mondjuk én mindig normális vagyok az alkalmazottaimmal, de mondták már rám, hogy szemét vagyok, mert udvariasan meg mertem kérni az alkalmazottat, hogy legyen szíves ne facebookozzon munkaidőben, hanem dolgozzon.
2021. febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanabból a nézőpontból szemlélitek ugyanazt. A főnököd felelős az egész részleg (vagy cég) munkájáért. Szinte biztos, hogy neki is van főnöke, vagy a tulajdonos felé kell elszámolnia, vagy legalábbis van felügyeleti szerve. Nem tudod, őt ki, milyen elvárásokkal b...tatja. Ő is kénytelen azoknak megfelelni.

Vagy pl. ha a lökött beosztottat a saját felelőtlensége miatt komolyabb üzemi baleset ér, akkor máris felelős a főnök. Pl. hiába írta ő elő a védőöltözetet, védősisakot, ha a dolgozó mégsem vette föl, akkor őt vonják felelősségre, hogy miért nem ellenőrizte, miért engedte úgy dolgozni stb. Az idiótája meg, aki nem tartotta be az előírásokat, fél évig táppénzen van, és a cég majd belerokkan abba, hogy nem termel, de fizetni kell neki.

Nem olyan egyszerű ez, mint amilyennek alulról látszik!

2021. febr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Ez az "úgy bánni vele, mint ahogy szeretném, ha velem bánnának" minden területen félrevezető lehet.


Az emberek igényei mások, és sokan sokféle hozzáállást kedvelnek. Könnyen lehet, hogy a főnök és a beosztott teljesen másfélét, és úgy mennek egymás agyára, hogy a főnök valójában úgy bánik vele, mint ahogy szeretné, ha vele bánnának, de ez az alkalmazottnak túl sok (vagy túl kevés).


Ezért a jó főnök igyekszik megismerni a beosztottjait, és annak megfelelően bánni velük, ahogyan mindannyiuk számára a legjobb (figyelembe véve a felek közös érdekeit). Erre számtalan technika van, és mind tanulható.

2021. febr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A főnök megparancsolha, hogy csináld!


A VEZETŐ megMUTATJA, hogyan csináld

2021. febr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!