Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szociális fóbiában szenvedők,...

Szociális fóbiában szenvedők, hogy sikerült beilleszkedni a munkahelyeteken?

Figyelt kérdés

Én régóta ezzel küzdök és képes vagyok a legapróbb és jelentéktelen dolgokat túl gondolni.

Még nem tudtam elhelyezkedni de már be van iktatva egy interjú ahova azért szívesen mennék mert nem kell sokat ott lenni tehát 1 műszakos és szabadok a hétvégéim amik nekem fontosak, meg egyszerű gépkezelő munka lenne amihez nem kell annyira emberekkel kommunikálni mint pl.ügyinzétő vagy árufeltöltőnél. Régóta nem csináltam semmit, mert nehezen találtam is valamit meg féltem elmenni és elkezdeni pedig már az azon vagyok, hogy muszáj lenne mert venni szeretnék magamnak dolgokat amihez kell ugye pénz.

Régen sokat piszkáltak meg kiközösítettek és elmartak onnan szinte de miután sikerült egy jó közösséget meg iskolát találnom utána enyhült azért a fóbiám de nem teljesen.

Manapság is próbálok naponta néha elmenni valahova családdal de ehhez is sok erőt kell hogy vegyek.

Ennél a munkánál legalább a beosztás miatt nem izgulok, nem kell félnem hogy nem érek be, nem hajszolom túl magam és kényelmes.

De legbelül még mindig félek elkezdeni.

Főleg a reggeli megérkezés, a köszönés mindenkinek, próbálni beszélgetni mert kiközösítenek itt is, ebédszünetnél engem néznének ahogy eszek és az a kínos néma csend szokott lenni. Van egy félelmem, hogy állandóan engem néznek ahogy eszek és hallani ahogy nyelek főleg mikor néma csendben esznek a többiek de ez suliban nem volt vészes.

Hétfőn lesz az interjúm de voltam azért páron szóval van tapasztalatom de még rendesen parázok.

Szeretném ezt a munkát de félek, hogy ezek miatt elcseszek mindent.

Akik szintén szenvednek ilyenben ti milyen munkát találtatok ahol sikerült azért megmaradnotok? Mennyire fáradtatok le mondjuk az első nap vagy hét után? Sikerült azért összebarátkozni valakivel a munkán?

Kérlek titeket ha bántó vagy sértő megjegyzést vagy sok "troll" szokott ide járni kérlek ne írjatok ide akkor.(nagyon nem hiányzik)

Mielőtt írnátok pszichológushoz jártam de nem tapasztaltam változást és majd újra megyek máshoz.

Csak olyan írjon ide aki szociális fóbiás!

Más válaszokat csak akkor szeretnék ha tanácsot ad vagy segítőkész.



2021. febr. 18. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon nehéz, én mindenhol különcnek érzem magamat.
2021. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Minden kezdet nehéz,szociális fóbiával meg sokszorozottan igaz ez.Én azt javaslom vágj bele,ne gondold túl,és a családdal is menj ide-oda,tudom hogy rohadt nehéz rászánni magad új dolgokra,vagy olyan dolgokra amelyeket problémásnak ítélsz meg,de segít...hülyén hangzik,de úgy válik könnyebbé az életed,ha a lehetőségekhez mérten alakítod a komfortzónádat.Ha mindentől elzárkózol,akkor a 4 fal közé szorulsz,és ahogy egyre több időt töltesz így,egyre nehezebb lesz kimozdulni és rászánni magad dolgokra.Nekem az első munkahelyem nagyon nehéz vot,a beilleszkedés,voltak nagyon kellemetlen napok,gyakorlatilag ott sajátítottam el a szakmám,így a társasági beilleszkedés mellett ,a szakmai megfelelési kényszerrel is problémáim voltak.Sokszor a határon voltam,hogy feladom.De kitartottam,csináltam,sodródtam az árral,és mindig jobb és jobb lett minden téren,megszoktam.Megszokás kérdése.A munkahelyre pedig azért mész elsősorban,hogy dolgozzál.A többi kolléga is azért megy oda...nem társasági életet élni.A legtöbb embernek megvan a maga gondja baja,hiába gondolod hogy minden szem rád tekint és minden kolléga veled van elfoglalva,nem így van :) De biztosan tapasztaltad már a saját bőrödön,hogy amitől előre rettegtél,és betegesen féltél tőle és aztán megtörtént az nem is volt annyira szörnyű,mint amilyennek gondoltad.Sajnos ez a betegség ilyen,általában túlzottan felnagyítja a dolgokat,és nagyobb ügyet csinál belőle az ember,mint kellene.Persze sajnos a kollégáidat nem választhatod meg.Sajnos vannak olyanok,akik ha valakin a gyengeség legapróbb jelét látják elnyomják,és eltapossák.Az ilyen embereket el kell kerülni,ha van rá lehetőség munkahelyen belül.Nekem többnyire jó tapasztalatom van kollégákról,barátságosak,kedvesen fogadtak,és megtudtam velük találni a közös hangot,idővel.Az idő a kulcs,türelemre és kitartásra lesz szükséged.Az első napok úgyis arról fognak szólni hogy megismerd a munkahelyed,a munkát,a szokásokat,az embereket,be tudj illeszkedni.Egyébként az egészséges emberek egy szociális szorongással küzdő személyt úgy látnak,mint bárkit.Szerintem ez általánosan elmondható.Max. annyit szűr le a másik hogy egy kicsit csendesebb,visszahúzódóbb,nem egy nyitott,kezdeményező nagyszájú személy...vagy épp valami bántja,mert úgy látszik mintha szomorú lenne...vagy valami miatt ideges,feszült.Ennyi látszik a külvilág számára,ezen felül olyannak látnak az emberek,mint bárki mást!
2021. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Hát... az eleje mindig elég vacak, főleg míg nem ismerem a többieket, hogy kinek milyen a természete.


Aztán általában 2-3-4 hónap után tudok ezen a kezdeti szakaszon átlendülni. Általában úgy, hogy kezdem kiismerni, ki kihez hogy viszonyul (általában mindenki fikázza a másikat, még ha kívülről úgy is tűnik, hogy de nagy haverság van ott), meg hogy valójában mindegyiküknek vannak gyenge pontjaik, nyomik stb.


De amúgy nekem is ugyanezek a tünetek, mint nálad, pl én is utálok a kollégákkal enni, mindig egyedül eszem.

És volt, hogy azért hagytam ott munkahelyet pár hét után, mert nem tudtam és nem is akartam beilleszkedni. Minek maradnék, ha csak szenvedek a sok hülyével.


Lényeg: ne várj el magadtól túl sokat. Olyan vagy, amilyen, nem kell változtatnod. A többieket te elfogadod úgy, ahogy vannak, akkor ők is fogadjanak el téged így. Ha nem tetszik, akkor ő bajuk, ennyi.

2021. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Minél többet menj emberek közé, minél többet kommunikálj, akármiről beszélgethetsz, az időjárástól kezdve a sportig, a lényeg, hogy jól érezd magad, fejlődjön a kommunikációd, és múljon el a fóbiád.
2021. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

4: sajnos ez így ennyitől nem múlik el, mivel betegség (talán a félénkséggel kevered, ami nem betegség, csak egy tulajdonság). De abban igazad van teljesen, hogy nem szabad elzárkózni az ingerektől, nem szabad begubózni.


Nekem is szocfóbiám van mint fentebbi kommentemben írtam, de mindig akkor szenvedtem a legjobban, mikor

a) vagy totálisan hozzám nem illő társaságba/kollégák közé kerültem, akik pl. idióták vagy rosszindulatúak voltak, vagy

b) mikor totál egyedül maradtam hetekre, pl a covid első hulláma alatt, mikor munkanélküli lettem.

2021. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

6.az meg kicsoda?

amúgy nem ő vagyok...

direkt kértem hogy Csak olyan írjon ide aki szociális fóbiás!


Más válaszokat csak akkor szeretnék ha tanácsot ad vagy segítőkész.


ennyire nehéz betartani?

többieknek köszi a válaszokat.:)

2021. febr. 18. 21:38
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze jöhetnek még válaszok.:)

Sokat segítettetek amúgy.

Hétfőn mindenképp megpróbálom azért.

Nem történik semmi ezzel.:)

2021. febr. 18. 22:41
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

Nehéz, sose éreztem egy munkahelyen se hogy oda illek..

Beszélgetésnél többnyire hagyom a másikat beszélni, magamról nem szeretek. Nem akarom hogy kitárgyaljanak.

2021. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!