Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon gáz szerintetek, ha 23...

Nagyon gáz szerintetek, ha 23 évesen még nem dolgoztam sehol?

Figyelt kérdés

Nem lustaságból, egyszerűen nem találom a helyem az életben, fogalmam sincs mit csináljak vagy egyáltalán a munkakeresésnek hogyan kezdjek neki.

Jelenleg estis szakmán vagyok, hamarosan vizsga.

Elpazaroltam egy pár évet dgy másik szakmára érettségi elött, amit ki nem állhatok, ezért eléggé lemaradva érzem magam a korombeliekhez képest...

Édesanyám nagyon kezdetleges vállalkozásában segítek, de ez egyenlőre nem igazán profitál.

Egy hozzá tartozó YouTube csatornát is én kezelek.

De rendes munkahelyem nincs.

Borzasztóan szégyellem magam, hogy ennyire nem vagyok talpraesett, szinte minden korombeli ismerősöm halad valamerre az életében, dolgozik, én meg csak vagyok, semmi jövedelem vagy félretett pénz nélkül.

Időnként depressziósnak érzem magam, rosszul vagyok, meg akarok halni...

Egyébként ha a családi háttérről kérdezne valaki: A szüleim elváltak, apám alkesz, anyám kicsit már betegesen vallásos, én meg egy darab szar vagyok.


Érdekelne a véleményetek, tanácsotok, tapasztalataitok, stb.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 19. 03:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem, egyáltalán nem gáz. Az persze igaz, hogy az ostoba magyar prolik szótárában a "nincs munkája" a társadalom legalja mocskát jelenti. De hát kit érdekelnek a prolik.


Nekem 2003-tól 2018-ig nem volt semmilyen munkahelyem. Ez nem azt jelenti, hogy nem dolgoztam, de nem egy munkahelyre ügettem be megszeppenve, nehogy elkéssek, és kevesebb profitot termeljek valakinek. Csináltam, amit akartam, volt vállalkozásom, és tudod, mi volt? Sokkal több pénzem volt, mint a kortársaimnak, és majdhogynem korlátlan szabadidőm. Ha el akartam menni valahová, nem azt számolgattam, hogy tudom kikuncsorogni azt a pár napocska szabadságot, hanem elmentem és kész.


Persze jövedelem, az kell, nyilván. Én is elég szarul éreztem volna magam nélküle. Depressziós azért ne legyél! Egyetlen fillér nélkül mentem el otthonról 23 évesen, miután lepofoztam a tajparaszt apámat, aki gyerekkorom óta bántalmazott és szidalmazott. A barátnőmnél húztam meg magam pár napig, amíg találtam megrendelést (ugyanis programozó vagyok). Webes bizniszt építettem, szabadúszóként dolgoztam projekteken.


Ha meglesz a szakmád, talán abban tudsz dolgozni. De mindig fontold meg a saját vállalkozást ahelyett, hogy valakinek eladod magad aprópénzért. És még egy fontos dolog: Ahol tudsz, csalj adót! Magyarországon az nem szégyen, hanem az egyetlen módja, hogy talpon maradj! Ismét csak ne érdekeljen, mit hőbörögnek a prolik.

2021. febr. 19. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem. A heves érzelmi hozzáállásod az, amit kifogásolnék. Nem dolgoztál. Igen. Aztán majd fogsz, aztán majd tudni fogod, hogy kell. Aztán meg haladsz előre. Mi ez a stagnálás és depresszió? Mire?


", én meg csak vagyok, semmi jövedelem vagy félretett pénz nélkül."

Hat most igen, de aztán nem így leszel. Talán rosszul csináltál valamit, de ki az az ember, aki mindent jól csinált az életében először? Nem erről szól az élet, hogy mindennel időben vagy tökéletesen, hanem hogy megismered az életet.

2021. febr. 19. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Persze hogy az, felnőtt ember vagy.
2021. febr. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Ovi szerint igen, hisz munkaalapú társadalom van.
2021. febr. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Nem gáz de pl esti szakma mellett simán lehet dolgozni, azt direkt azért találták ki hogy azok akik dolgoznak tudjanak mellette tanulni.
2021. febr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Ne keseredj el, ne ostorozd magad. Én is 21-22 évesen kezdtem dolgozni, mert az egyetem alatt olyan hülyén voltak az óráim, hogy egyszerűen képtelenség volt diákmunkát vállalni. Végül is. ha jól értem már vagy egy érettségid és egy szakmád és mindjárt meglesz a második is. Ez azért önéletrajzban nem rossz. Tapasztalatnak meg beírod a youtube-ot meg a anyud vállalkozását. Nem késtél el semmivel még, de szerintem is kezdj keresni valami rendes bejelentett munkát is.
2021. febr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Elárulom neked, hogy nekem 19 koromtol 24 éves koromig csak ilyen alkalmi munkáim voltak, plusz jartam egy suliba 1 évet.. De ennyi.. Aztán utána lett mar normálisan munkám. Nem vagy elveszve. 26N
2021. febr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
Igen.
2021. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

Ez a te dolgod, ha nem kell a pénz??!! Nem kell dolgoznod.

Az én fiam :) 17 e korától suli mellett dolgozik, most lesz 20 marc 13-An. heti 1-2 napot azaz 8-16 óra / hét. Nyáron 5 nap / hét.

Letette a jogsit, 1 mill vett egy új motort, számítógépet, és sokkal jobban megbecsült mindent, van pénze azt vesz és amikor ő akar.

Ennyi.

Ne dolgozz ha nem akarsz.

2021. febr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy darab szar, ha ezt így leírtad. Ezek szerint érettségid van, ez fontos. Az is, hogy még tovább műveld magad olvasással, könyvekkel. Én érettségi után sorra vettem az olyan könyveket, amikből kifoltozhattam a gimiben elmaradt tudásomat, például: Magyar történelem röviden, magyar irodalom röviden, világtörténelem röviden, vagy magyar festők, híres külföldi festők stb., de tényleg olyan könyvek voltak, amikből összerakhattam azt a tudást, amit a gimiben kellett volna megkapnom, csak ott nem sikerült. -- De a legfontosabb, hogy végre olyan szakmát találj, ami neked is tetszik. Ha ezt elvégezted, akkor ebben a szakmában biztos találsz majd munkát. Addig is vállalhatsz pl. segítő foglalkozást, ezt mindenképpen hasznos, lehetnél mentőknél beteghordozó v. ilyesmi.
2021. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!