Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A cégek mennyire használják...

A cégek mennyire használják ki a munkanélküliséget?

Figyelt kérdés
Iszonyat emberszűrés, minimálbért se akarjuk megadni, ha nem leszel a szopógépem van helyetted 10 ezer másik?

2021. febr. 19. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Elsősorban alapítványi iskolákra jellemző.


Viccetfélretéve, a képzetlen munkaerőnél ezt el lehet játszani, ahol sok is van belőle.


Magyarország nagyobb részére nem ez jellemző

2021. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Még mindig nem Balázska vagyok, de köszi a választ.
2021. febr. 19. 12:07
 3/16 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy ost még jobban válogatnak, peddg eddig is irreális elvárásaik és követelményeik voltakazért a kis szar fizetésért. Ráadásul gy tesznek, mintha nem tudk, hogy volt fizetés emelés, igaz, szégyenletesen kevés, de azért a 800-850 ft,os órabért már ideje lenne elfelejteni!

Hiába akarnak még több bőrt lenyúzni, ha már nincs!

2021. febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintem direkt szivatják az embereket, mert most megtehetik. Most senkinek sem kell könyörögni hogy gyere hozzánk dolgozni. Most mindenki menne, de senki nem tud hová, mert csak szivatják az embert interjúkkor. Én ezt tapasztaltam. Ha betanított a meló vagy sem, válogatnak.
2021. febr. 19. 14:09
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Olcsón is jön,mert muszáj valahol lennie,olcsón megéri,hogy milliókat termel nekem,én meg alig adok neki valamit,illetve miért is ne lenne jó?Ha szegény marad,akkor mindig visszajön. Nem megy el vakációzni,max 2 évente egyszer,mert nincs pénze,mert nem adok,de majd levonom a fizetéséből. Na ebből lett elegem,már csak a gondolatától is. Ezért nem csinálok ilyesmiket. Ha ismerősnek segíteni kell,megyek,de egyébként nem javaslom senkinek a fix fizetést,aki vinni akarja valamire.
2021. febr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azért érted hogy ez undorító? Attól hogy válság van, nem mindig lesz válság. Egyszer kilábal belőle az ember, de azért nem feltétlen így. Nem mindenki engedheti meg magának hogy ne fix fizetésből éljen. Ennek lesz böjtje meg kára. Csak várni kell rá.
2021. febr. 19. 14:34
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát én meg azt tapasztalom, hogy az ország középső területén még mindig nincs elég munkaerő több műszakos, betanított munkára.
2021. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tedd a szívedre a kezedet, kérdező! Ha munkáltató lennél, fizetnél többet, amikor olcsón is kapsz munkaerőt? A munkáltató is a piacról él. Az ő unokája is a legújabb csúcs mobiltelefonra ácsingózik, és az ő gyereke is szeretne lakást kapni az egyetemi diplomájához.
2021. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Ki nem szarja le, mit szeretne a munkáltató kölyke. Nehogy már az agyon dolgoztatott melós hozza össze nekik a lakást meg a diplomát, ő meg él kenyéren és vizen! Az arányokkal van itt baj, de nagy!! Meg a pofátlansággal, meg a sok önbecsülés nélküli csicskával, aki nemfogja fel, hogy addig nem fog feljebb menni a bére, míg beéri a semmivel is!
2021. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
8 évvel ezelőtt, fiatal de NEM pályakezdő jogász voltam. Közszférás állásra jelentkeztem kevesebb mint nettó 120 ezerért. (Oké hogy azóta volt infláció de mai összegre átszámítva is röhej). A főnöknő interjúztatott aki leadta a rizsát hogy tudja hogy ez kicsi pénz de hát ez van. Megkérdezte hogy ennek tükrében megéri e nekem váltani. Tisztelettudóan értésére adtam hogy az önéletrajzomban feketén fehéren le van írva hogy az előző munkahelyemen megszűnt már a munkaviszonyom pár hónapja. Erre döbbenten visszakérdezett hogy” szóval ezek szerint ön.... munkanélküli??!!” De olyan arcot vágott hozzá mintha a lányát akarnám eljegyezni priuszosként. Némi hatásszünet után mondtam hogy “Igen”. Azért volt a hatásszünet mert nyelvemen volt hogy megérdeklődöm, ha már előzőleg ő is pedzegette: Ugyan hányan és honnan jelentkeztek erre az állásra úgy hogy az előző helyüket megérné otthagyni ennyiért? Nem vettek fel, máshova mentem jóval több pénzért, de látjátok nem mindenhol használják ki a munkanélküliséget, van ahol démonizálják.
2021. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!