Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy történész vagy filozófus...

Egy történész vagy filozófus hol talál állást?

Figyelt kérdés

2021. febr. 20. 06:17
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Facebook komment szekció.
2021. febr. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
iskolákban tanárként
2021. febr. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Egyetemeken.
2021. febr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 October15 ***** válasza:
53%
Hát amíg az MTA-t nem darálták be addig az MTA kutatóhálózatánál, Egyetemen ha épp van hely, történész még elfér levéltárban, esetleg múzeumban. Vagy rosszabb esetben elmegy a közoktatásba... brrrrrrr.
2021. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 PetheD ***** válasza:

Történészként attól is függ, van-e minor szakod, vagy specializációt végeztél. Ha van minor szakod, akkor a közoktatásban taníthatsz. Ha specializálódtál, akkor megkezdett PhD képzéssel oktathatsz főiskolán, egyetemen (tudományos segédmunkatárs, segédtanár, majd oktató és így tovább). Levéltárban, múzeumban is van lehetőség az elhelyezkedésre, bár néhol tanfolyamot kell végezned, mivel nem levéltáros, muzeológus vagy, hanem történész.) Kutatóintézetben is elhelyezkedhetsz.

Filozófusként - ha jól tudom - kutatóintézetben és főiskolai, egyetemi oktatóként lehet boldogulni.

2021. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Azért van bőven lehetőség. A McDonald's, Burger King stb folyamatosan keres új embereket.
2021. febr. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 October15 ***** válasza:

Én nem szoktam sírni a rühes GYK %-okért de azért az picit vicces mikor hasznosabb válasznak számít az, hogy felböfög valaki 1 szót ami még csak nem is a fő profilja a történésznek és a filozófusnak mint azok akik leírják az összes a szakmához kötődő lehetséges kimenetelt nyilván azért mert hát azt tanulják / tanulták. :D

5.: Technikailag MA közben már lehetsz tanársegéd asszem, az olyasmi mint mondjuk IK-n a mentor program. [Vagy ahogy haverok mondják: a tanár démonjai. :D ] Óraadó tanár elvben MA diploma után lehetsz, nem kell hozzá PhD-n részt venned. Persze vannak olyan egyetemek ahol nemhogy a megkezdett de a teljesített PhD a követelmény.


Amúgy kérdező a történelem szakhoz általában végül felveszel egy másik szakot is. Már ha komolyan foglalkozni akarsz egy adott témával. Előbb-utóbb kiderül hogy mi az a szak amit legalább BA keretek közt el kell végezned ahhoz, hogy igazán hitelesen tudj kutatni az adott témában. Példának okáért pszichohistóriát csinálni csak töri diplomával... :D Kimeríti a hogyne B+ sok sikert kategóriát, egyértelműen kelleni fog hozzá a pszichológia is. Mert noha a történelem kapcsán felmerül a közgazdaságtan, pszichológia, szociológia, filozófia, teológia stb azért mégis csak nagyon más egy történész és mondjuk egy pszichológus szemlélete és ha olyan szakterületet választasz ami a kettő határán van akkor bizony szükséged lesz mindkét diszciplina "eszközkészletére".

2021. febr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 PetheD ***** válasza:
7. Köszönöm a pontosítást, kiegészítést. Így valóban teljesebb a kép annál, mint amelyet saját - de mégis szűkkörű - tapasztalataim alapján leírtam.
2021. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
Én történész vagyok és sehol :(
2021. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 October15 ***** válasza:
90%
9.: Ugyan már ott a Magyarságkutató Intézet. :D Csak kiveszed a gerincedet és jó messzire eldobod [a diplomáddal együtt]. :D Ik-s haverokkal jobbat össze raknánk. Hova tovább volt olyan aki pl tök jól megcsinálta a mohácsi csatát fcking Total War-ban! :D
2021. febr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!