Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmennétek dolgozni, ha csak...

Elmennétek dolgozni, ha csak ilyen munkalehetőségeid lennének?

Figyelt kérdés
Szerettem volna elmenni dolgozni. Még nincsen semmi komolyabb tapasztalatom, nem egy piacképes szakon tanulok (nyelv), most ráérek, szeretnék tanulni vagy fejlődni, jó lenne újra emberek között lenni, jó lenne használni és gyakorolni a nyelvet stb., úgyhogy gondoltam most kihasználnám erre ezt az időszakot. Viszont nem találtam semmit, ami kimondottan tetszett volna. Csak olyan munkákat találtam mint pl. takarító, rakodó munkás, raktáros, gyári munkák (húsipar, állateledel). Nyilván ez is munka és fizetnek érte, de nekem nem feltétlenül erre van szükségem, nem pézkeresés lenne a célom. Még keresek, de igazából nem hiszem, hogy találni fogok jobb helyeket, mert vidéken élünk és itt nincsenek nagyobb cégek, nyelvtudásra nem igen van szükség, a klasszikus diákmunkásokat foglalkoztató szektorok most nincsen túl jó helyzetben (pl. vendéglátás). Azon gondolkozom, hogy próbáljak ki valami ilyesmit is, vagy pedig nem érdemes.
2021. febr. 27. 09:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy pl. munkaügyi központba érdemes-e elmenni?
2021. febr. 27. 09:45
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem pénzkerdes akkor nem.
2021. febr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg magán nyelvoktatás?
2021. febr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem se menj, ha nem pénzkérdés. Nyelvszakokon úgyis mindig rengeteg az olvasnivaló, esszé, prezentáció, még online tanításnál is, legalábbis nálunk, szóval én a tanulásra koncentrálnék.
2021. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem muszáj akkor ne menj ezekre a munkakörökre de ha muszáj akkor nyilván menni kell.Munkaügyibe mit szeretnél?Esetleg tanfolyamot tudsz végezni,de kétlem hogy most az megy.Ha nincs minimum 1 éves munkaviszonyod akkor munkanélküli segély sem jár.Ha járna is 3 hónap aztán ennyi és mehetsz közmunkásnak vagy ha nem akkor törölnek a nyilvántartásból amivel nem veszítessz egyébként
2021. febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
Ha nem kell a pénz akkor ne menj. Én anno dolgoztam mindenféle gyárban, takarítottam stb. de nekem kellett a pénz diákként mert a szüleim kidobtak. Ha csak simán tapasztalatszerzésként vagy hasonló miatt akartam volna dolgozni, tuti nem mentem volna, az egészségemet is próbára tették az éjszakai műszakok. Próbálj ki addig valami tanfolyamot inkább, most sok van online.
2021. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

3 - Ezzel már korábban próbálkoztam, de nem voltak érdeklődők sajnos és nem volt egy diákom sem. Viszont lehet megpróbálom még. Azon gondolkozom, hogy valami önkéntes segítő egyesületen belül talán nagyobb esélyem lenne, mert most többen foglalkoznak online korrepetálással a digitális oktatás alatt és lehet, hogy úgy jobban eljut a az emberekhez a lehetőség.

4 - Jelenleg nem tanulok, vagy legalábbis passzív féléven vagyok. Egyébként igen, elég kevés szabadidőm szokott maradni a szak mellett és ezért is örültem neki, hogy most végre legalább több időm lesz, tudnék dolgozni is.

5 - A család javasolta a munkaügyi központot, hogy hátha tudnak javasolni valami tanfolyamot vagy esetleg munkát. Azt tudom, hogy segélyt nem kapnék. Én még nem voltam soha, nincsen velük semmi tapasztalatom és gondoltam esetleg megérne egy látogatást, ezért kérdeztem.

6 - Milyen tanfolyamra gondolsz? Egy online nyelvtanfolyamra járok, és nézegettem OKJ-s tanfolyamokat is, de azokon most őszintén szólva nem tudok kiigazodni... hogy most még mi ingyenes, kinek ingyenes, milyen képzési formában, meddig, mikortól stb.

2021. febr. 27. 12:12
 8/8 Metionin ***** válasza:
Pl. nyelvtanfolyamra gondoltam vagy esetleg informatikaira. Vagy bármi ami érdekel, egyik diákom elkezdett sminkes tanfolyamra "járni" (online) mert mindig érdekelte de eddig nem volt rá ideje, egy másik meg valami edző tanfolyamot kezdett el.
2021. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!