Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek is gáz a munkahely...

Szerintetek is gáz a munkahelyem (részleteket lásd alább)?

Figyelt kérdés

Már az álláshirdetésben valótlanságokat állítottak.

Oda volt írva, hogy extraként van cafeteria, éves bónusz, mozgóbér.


Namármost, kiderült, hogy a mozgóbér az egy részlet kerete a béremnek, amit levon, ha valami anyagi kárt okoznék a jövőben. Ez így hogy lehetett extra?


Aztán mikor rákérdeztem a cafeteriára, azt mondta a főnök, hogy arról ő nem rendelkezik. Mikor megmutattam neki, hogy tessék itt a hirdetésed, oda van írva, azzal védekezett, hogy ő alapjövedelemről beszélt és annak része minden együtt. Én erre nem is emlékeztem, hogy mondott volna ilyet, de a hirdetés félrevezető volt, szóval direkt kevesebb bért kértem, gondoltam rájön a cafeteria. Tehát most kevés bérem van, bármi extra nélkül.


Ezek után az évi bónuszra rá se tértem...


Kénytelen voltam elfogadni az állást, mert nehéz találni covidban, de már most érzem, ezt nem tudom lenyelni, a főnök alapból se szimpi.


Diplomás, értelmiségi munkakör egyébként.


Szerintetek mit tegyek?



2021. febr. 27. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem tetszik,keress másik munkát,és mondj fel,ha megvan.Egyébként,a mozgóbér(aka. ösztönző bérpótlék)mindenütt ilyen.
2021. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De ez oltári ge.iség szerintem, hogy így képesek az embert félrevezetni, rohadt ideges vagyok miatta.
2021. febr. 27. 21:12
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Az,de mégis,mit tudsz tenni a jelen helyzetben?(Legközelebb megpróbálhatod tisztázni a dolgot az állásinterjún.)Nincs értelme hergelni magad,isten hozott Magyarországon.
2021. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, azt egy életre megtanultam, hogy interjún rákérdezzek mindenre IS ezek után...
2021. febr. 27. 21:17
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha tanultál belőle,akkor lényegében profitáltál a dologból.A tapasztalat attól lesz negatív,vagy pozitív,hogy hogyan éled meg.
2021. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én nem is igazán értem a helyzetet... Te kértél kisebb bért? Utólag reklamáltál a főnöknek? A munkaszerződést egyáltalán elolvastad?
2021. febr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem, nekem volt a fejemben egy ideális bér, amit csak én tudtam. Ehhez képest kevesebbet kértem, mert gondoltam ha van ennyi extra, akkor nem fogok kérni túl sokat alapból. Nem utólag reklamáltam, hanem a szerződést elolvastam, és utána reklamáltam, mielőtt aláírtam volna. Ezt követően osztottam szoroztam és aláírtam, mert nem volt más alternatívám.
2021. febr. 27. 23:24
 8/17 anonim ***** válasza:
Tehát, ha neked az ideális bér mondjuk nettó 200.000, akkor elvégzel nekem olyan melót, amiért más nettó 1 milliót kap?
2021. febr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
El.
2021. febr. 27. 23:50
 10/17 anonim ***** válasza:

Segédanyag,álláskereséshez/bértárgyaláshoz/etc.


[link]

2021. febr. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!