Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatók mivel könnyìtik...

A munkáltatók mivel könnyìtik meg a munkavàllalók èletét?

Figyelt kérdés
Az időnk nagy rèszèt a munkahelyen töltjük. Milyen közössèg, melyen irànyìtàs kell ahhoz, ami tekintettel van a dolgozókra, amik nem arra mennek, hogy lelkiekben kikèszìtsèk őket?
2021. febr. 28. 02:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mintha törvények is szabàlyoznàk ezt.
2021. febr. 28. 02:43
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Azzal, hogy a saját módjukkal dolgozznak, ameddig elvégzik a kiszabott munkát.
2021. febr. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Sokszor azzal tudnának könnyíteni a főnökök, ha nem szólnának bele az egyébként is teljesen jól működő munkálatokba, nem fontoskodnának állandóan.
2021. febr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Megadják a 20perc kajaszünetet.
2021. febr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Ne ba***assák a dolgozót állandóan , meg a privát életébe ne szóljon bele.
2021. febr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Előttem lévő három válaszolóval egyetértek.
2021. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel. A másik részleg munkáját is áttolják hozzánk, mert ott annyi van 3 emberre, hogy 6nak is sok volna. Embert felvenni? Azt felejtsük el.
2021. febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Én azzal is megelégednék, ha azzal a SZAKMÁVAL kellene foglalkoznom, ami az állásinterjú szövegében állt, amire felvettek, amit tanultam/tanulok és amiben fejlődni szeretnék. Nem pedig 3 másikkal, amit rosszul végzek és nem is fejlődök egyikben sem, így a továbblépés is nehezebb.



Már a második ilyen munkahelyemen vagyok. De itt legalább csapatmunka van, normálisabb a munkáltató, mint az első, kell használni az angol nyelvet stb.

Plusz a fenti problémáról beszélünk meetingeken és van ígéret a megoldásra! Ha az előző munkahelyemen ezt előhoztam: pesszimista vagyok, mindennel elégedetlen vagyok, más munkahelyen is így van.



A másik...

Nem bánnám, ha a COVID után egy kb. 50% home office-t engednének.

Nálunk most heti 1 nap a terv, előző munkahelyemen heti 0 volt (sőt, szeptemberben, októberben berángattak minket a folyamatosan növekvő számok ellenére és maszkot is csak ímmel-ámmal viseltek az emberek). Sőt, sok munkahelyet ismerek, ahol az 50% pont a COVID alatt van.


Pedig egy olyan 2 nap iroda - 3 nap otthon (ha nagyon szigorúak akarnak lenni, ez váltakozzon és akkor kijön az 50%), nyilván aki akar, annak 100% iroda tök jó lenne. Megvan az, hogy be kell menni, találkozni lehet a többiekkel, ki kell mozdulni otthonról. Viszont kevésbé zsúfolt a tömegközlekedés (mármint lenne, ha ez a dolog globális lenne), kipihentebbek a kollegák, kevésbé időhiányosak, stb.

2021. febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
A munka világa nagyon kevés helyen szól a szociális érzékenységről. A rút kártyás baromság sem arról szól, hogy a munkavállalónak legyen jobb, hanem arról, hogy adómentes legyen a mozgó összeg és csak is olyan dologba forgathassa vissza a munkavállaló, amely újabb hasznot generál az államnak. A 20 perc ebédidő járandóság, - bár könyvtárak vannak tele azokkal a törvényekkel, amelyek járnának, viszont alapból lekakál mindenki. Ötperces monitor szünetet még nem láttam, ahol előírás szerint be lehetett tartani ÉS be is tartották. Lábemelő, teniszkönyök elleni támasz, monitor védő szemüveg, WC-papír, kéztörlő kendő, zajvédelmi kellékek, - takarékoskodási tételek. Tehát, sok helyen semmit.
2021. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

# 9


Azért ezekkel én vitatkozni tudnék.


Sok számítógépes munkakör olyan, hogy eleve nem csupán a monitort nézik a munkavállalók, hanem megbeszélések vannak, papírokkal is kell foglalkozni. Itt nem indokolt az óránként 10 perc szünet.

A másik. Ha ezt az óránként 10 perc szünetet betartatnák, mint egy iskolában, az eléggé kellemetlen lenne. Éppen benne vagy a munkában, de felzavarnak, éppen benne vagy a beszélgetésben, de visszazavarnak. Nem sokkal jobb egy olyan légkör megteremtése, ahol a munkavállaló szabadon tarthat szünetet - de megvan a kölcsönös bizalom, és tudni lehet, hogy a munka el fog készülni?



A monitort sokan nézik max fényerővel, a villanyt pedig csak akkor kapcsolják fel esetleg, ha már elesnének a folyosón a sötétben. Ez a munkavállalón múlik és nem biztos, hogy egészséges a szemnek.



A másik divat, hogy az állítható magasságú monitort fejmagasság fölé szereti állítani a legtöbb ember. Szerintem pont _ezért_ fog fájni a nyakuk.

2021. febr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!