Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni olyan munkaval...

Mit lehet tenni olyan munkavallaloval aki eljon 3 napot dolgozni aztan eltunik mint a kamfor?

Figyelt kérdés
3 napot jott, majd eltunt. Hivtuk, semmi. Ki fogjuk rugni, de nala vannak a szekrenykulcsok. Igazam van miszerint KOTELES lenne bejonni es leadni a munkaruhat?
2021. márc. 2. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az aláírt munkaszerződésében benne van, hogy felmondás után vissza kell szolgáltatnia a munkaruhát?


Ha nincs, akkor semmit.


A zárat cseréljétek le, azt amúgy is célszerű, ha visszaadja a kulcsot, ha nem.


Próbaidő alatt meg egyik napról a másikra fel lehet mondani.

2021. márc. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk meg kéne győződni, hogy biztos rendben van-e. Mert ha pl balesetet szenvedett és nincs senkije, vagy nem tudják hol dolgozik, akkor hivogathatod, ha ágyhoz kötötten kórházban fekszik.

De nagyon sok olyan ember is van, aki 2-3 nap után szó nélkül felszívódik, sőt még a fizetése se érdekli. Az ilyet sose értettem.

2021. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

2-es, én pl. háztartásbeli vagyok, de néha elkap az ékszíj hogy márpedig én dolgozni fogok és jelentkezem valahova. Rendszerint kiderül, hogy egy hatalmas rakás szar a hely és nem éri meg azért az aprópénzért felrúgni a békét itthon, hazahurcolni a stresszt és a férjemet szivatni. Mivel szociális fóbiám van, onnantól, hogy eldöntöttem, hogy elég volt, már nem is megyek be. A pénz nem szokott érdekelni, az nálam nem hajtóerő. Abból van szerencsére. Ha utánam küldik jó, ha nem, az is jó. Igaz, ha nem voltak kiemelkedően szemetek, azért egy sms-t meg szoktam ereszteni és inkább én hagyom ott a cuccaimat, mint "ellopjam" a munkaruhát. Olyat egyszer tettem, de ott konkrétan az első nap hazamentem a fenébe, mert már aznap megpróbáltak túlórára kényszeríteni és nem voltak hajlandóak rendesen betanítani.


Kérdező, mit tehetnél, hívogasd tovább. Esetleg küldhetsz neki hivatalos levelet. Más opciód nem nagyon van.

2021. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
3-as de azért annyi gerincet illik mutatni, hogy annyit jelezz, hogy kösz, de mégse akarok itt dolgozni.
2021. márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lapát. Zárcserék, - költségei levonva a megkeresett béréből.
2021. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Új munkatársnak nem szabad elvihető munkaeszközt adni, kulcsot meg főleg nem.

Ha felszívódott, akkor őt már többet nem fogjátok látni. Azért aki csak 3 napot dolgozott, nem hinném, hogy le tudod vonni a keletkezett kárt a fizujából. A cégnek kell majd kifizetni.

2021. márc. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!