Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gondoltatok már arra, hogy...

Gondoltatok már arra, hogy diplomásként inkább elvállalnátok Nyugaton valamilyen szakmunkát, mintsem, hogy itthon dolgozzatok a szakmátokban?

Figyelt kérdés
Komoly szakra jártam egyetemre, de sajnos külföldön nem ismernék el. Három nyelven beszélek, a kezdőfizetések pedig átlagosan nettó 190 körül mozognak a szakmában, a legmagasabb, amit megajánlottak, a nettó 230 volt. Én még úgymond keresettebbek közé tartozom, de hallottam, hogy sok évfolyamtársam diplomás minimálbérre van bejelentve. Ezt a 230 ezres fizetéssel járó állást el is fogadtam. Pesten dolgozom, mert vidéken nem találok állást, így lakást kell bérelni, ez egy csomó pénzt elvisz. Félretenni alig tudok belőle bármennyit is, havi szinten max. 30 ezer forintot. A gimis osztályban volt néhány rosszabb tanuló, akik nem mentek egyetemre. Ők leléptek Hollandiába, Svédországba meg Németországba. Betanított munkákat végeznek: gyárban, építkezéseken, boltban, erdészetnél, postán. Látom, hogy néha tesznek ki képeket az internetre, látom hogyan élnek. Most az bosszantó, hogy elvégzek egy nehéz szakot, és kb. a Balatonra nem tudnék leutazni nyaralni, ők meg vesznek új autót három év munka után. Beszélgettem ismerősökkel. Aki postást, Ausztriában nettó 600 ezer forintot keres vidéken, van egy ismerős, aki Németországban fémszerkezeteket épít, a fizetése meg nettó 800 ezer körül van. Ezt teljesen el is hiszem, látom, hogy nagyon szép, új autójuk van stb. Elvileg a szakmámban néhány év tapasztalattal felmenne a fizetésem valahová nettó 300 és 600 közé, de teljesen kiábrándít, hogy nagy felelősség mellett kb. ugyanannyit keresek Pesten, mint Ausztriában egy falusi postás. Azon gondolkozom, hogy néhány évet még eltöltök itthon, hogy nem kelljen visszafizetni az állami ösztöndíjat, utána meg le kéne lépni külföldre. Beszélgettem az évfolyamtársaimmal, ők is azt látják,hogy egyszerűen nem lehet Magyarországon egyről a kettőre jutni. Gondolkoztatok már hasonlókon?
2021. márc. 2. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Ha mennék, akkor már inkább szállodába. Ott kap az ember ételt és szállást. Pár szezont végigcsinál az ember, el tud indulni a pénzből.

Alja munkát nem végeznék,max.ha nincs más és éhezek.

2021. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Most figyelj,nem tudom hogy tudtad e hogy nagyon sok ember akkor posztol ki valamit ha jó történik vele,na de ha tegyük fel rossz dolog történik meg azt maximum 1-2% ember osztja meg,bevallom neked őszintén én is ezt tettem mikor több országban is jártam sofőrként és volt energiám-időm kirándulgatni,olyat nem osztottam meg hogy basszus 2 órát gyalogoltam a semmi közepén szakadó esőben,azt hittem hogy ki raboltak stb...


Nem fogok neked hazudni,sok magyarral találkoztam Ausztria,Németország és Olaszországban is akadtak,eléggé megoszlanak a véleményeik.

Sehol sem egyszerű az élet,külföldön is sokan hitelből vásárolnak mindent.

Ausztria,mondjuk Hansnak az illetőt,második generációs magyar kint,kétkezi munkás és nagyon keményen meg kell dolgozni azért a pénzért,alapjába véve jobb de ott tényleg dolgozni kell és ellenbe ott tényleg ki tudják zsigerelni az embereket mert ott hajtani kell még neki is a magyar kollégái nem igazán bírják.

Több magyar panaszkodott hogy az osztrák főnök egy utolsó....... fizetés meg van de a többiről nagyon nem mesélnének inkább,addig dolgoznak ott még össze nem jön a pénz aztán jönnek haza.

Volt olyan is aki nagyon meg volt elégedve de ott nincs lazsálás mint itthon,mikor munka van akkor tényleg nyomni kell.

Németországban is megoszlanak a vélemények,alapjába véve nem rossz csak bírd a magányt,család és a barátok hiányát.

Azt kell mondjam több helyen tapasztaltam már hogy az iskolában-gyárakban sok afrikai-arab embereket tanítottak meg dolgoztak is,szóval lehet ez az én hülyeségem de ha ki akarsz menni akkor sokáig ne várj mert hamarosan ők is munkába fognak állni és sajnos a béreket is le fogják nyomni.


Olaszországról csak annyit hogy sok fiatalnak még munka szerződése sincs sajnos,ott már tapasztalhatóak az afrikai munkások akik le nyomják a béreket de ez francia és spanyolban is van már.


Sok sikert.

2021. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Esetleg hajóra mehetnél melózni,takarítanál,esetleg madzíroznál,felszolgálnál stb..

Világot is láthatnál.

2021. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Kifejezetten a szakmámban mai fejjel nem dolgoznék szívesen, akármennyire imádom a szakterületet. Viszont más, irodai munkában el tudtam helyezkedni, 5 évvel ezelőtt is megkerestem 230-at. Ha tényleg BESZÉLSZ rendesen 3 nyelvet, ügyfélszolgálaton Bp-n simán többet fogsz keresni itthon, mint 230. Én meg most megkeresek annyit, megélek úgy, hogy inkább nem megyek nyugatra wc-t pucolni meg hamburgert forgatni, még ha többet is fizet, mert nem elsősorban a nagy pénz reménye miatt tanultam annak, aminek, hanem mert tudtam, hogy szellemi munkában tudnék kiteljesedni, abban látok kihívást.
2021. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es! Amikor egyetemre jártam, lelkesen csináltam, tanultam mint egy gép. Nagyon szerettem, értettem, lelkesedtem. Az volt az életcélom, hogy ebben a szakmában kiteljesedjek. Utána meg elkezdtem dolgozni. Akkor jött a nagy kiábrándulás. Arra jöttem rá, hogy hiába címkézik fel versenyképes és szellemi munka jelzőkkel ezt a foglalkozást, ez itt nem érvényesül. Azért nem versenyképes, mert a szakmában a legleismertebb emberek max. ha 600 ezret megkeresnek napi 10 óra munka mellett. És azért nem nevezném szelleminek, mert táblázatok, formanyomtatványok kitöltögetéséhez nem kell egyetem. Ezt bármelyik 8 általánost elvégzett ember meg tudja csinálni, ha egyszer megmutatják neki. Ráadásul a szakmában dolgozó emberek zöme annyira szűk látókörű, hogy nem tudnák felsorolni a Magyarországgal szomszédos államokat. Sokszor azt érzem, hogy ki szeretnék szakadni ebből a közegből.
2021. márc. 2. 16:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
De nemcsak a külföldi kulimunka létezik, mint opció. Pl. ahol én dolgozom, az elég stresszes meló, de az biztos, hogy nem monoton, nem unalmas, nem Excelbe pötyögéssel töltjük az időnket és kevés a szakbarbár. Nyelvtudással rengetegféle munkát meg lehet célozni konkrét végzettségtől függetlenül is.
2021. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Asztalos szakmával itthon is bőven meg tudsz élni,sokan mondják és vannak is ismerőseim csak poros az a meló.
2021. márc. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék, csak magamban nem merek elindulni.
2021. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, engem nem vinne rá a lélek hogy betanított melós kegyek vagy valami kisegítő. Pl évek múlva osztálytalálkozón ha megkérdezik mit csinálok, mondjam azt hogy mondjuk Hollandiában dolgozok egy gyárban a szalag mellett? Vagy építkezésen keverem a maltert? Én meghalnék. Egyébként az én pályámat itthon is jól megfizetik, persze engem is bosszant hogy kint ezért 3szor annyit kapnék, de hát ez van. Itthon akarok boldogulni. Ennek a segédmunkás külföldön mennyire jól keres képnek van árny oldala is, mert külföldön alapvetően az élet is drágább. De ezzel együtt is jobban lehet élni melósként kint mint itthon melósként (meg sok diplosáshoz képest is), ez is igaz
2021. márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eloszor Magyarorszagon kezdj el egy szakmat.

Amit az ismeroseid Facebookjan latsz hogy milyen jo eletuk van az nem teljesen fedi a valosagot.

Lehet jol keresni kulfoldon de szinte biztos hogy a legtobben lakotarsakkal laknak, sokszor szobatarsuk is van es dolgoznak hetvegen is.

Ne szamold at az eurot meg a fontot forintba mert Magyarorszagon fel millio az tobb mindenre eleg mint fel millio forintnyi euro kulfoldon.

En keresek atszamitva 600.000 forintot. De itteni penzben ez nem sok mert kozel fele elmegy a lakhatasra.

Autot hitelre vesznek sokan, azt ne nezd. Nekunk is hitelre van az auto, olyan amilyet egy atlag Magyar csalad csak 10 ev mulva engedhet meg maganak.

2021. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!