Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van szükség általános...

Miért van szükség általános műveltséget a szakmák elsajátításához?

Figyelt kérdés

2021. márc. 2. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem lehetsz úgy pl cnc-s hogy nem ismered a számokat és nem tudsz számolni.
2021. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Mert általános műveltségre ("...műveltséget???) mindenkinek szüksége van (lenne).
2021. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Azért, mert bármilyen szakmád is lesz, valahol ember vagy.
2021. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Az általános műveltség segít véleményt alkotni, megfogalmazni gondolatokat, érzéseket, lehetővé tesz összetettebb gondolkodásra, dolgok megítélésére, megértésére.

Többek közt hogy másokkal normálisan tudj kommunikálni, ne egy tahó legyél.

Ez is fontos. Én az ezt megelőző munkahelyeim mindegyikén olyan seggekkel voltam körólvéve, hogy azok után felüdülés volt normális, értelmes emberekkel együtt dolgozni, együttműködni.

Előtte: - He, b@zmeg, ezt, és ezt csináld meg.

Utána: - Tudnál segíteni ebben? Ha van egy kis időd erre, meg tudnád oldani?

Durva hasonlat, de szemlélet, viselkedés, és sok más területen van befolyással.

2021. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Amit mondasz nem annyira műveltség, hanem inkább neveltetés, kultúra kérdése. Adott esetben műveletlennek számító, de legalábbis iskolázatlan akár analfabéta ember is lehet tisztelettudó vagy választékosan is kifejezheti magát ha olyan környezetben nőtt fel ami erre nevelte. Ez az én tapasztalatom.

A másik kérdés hogy mit tekintünk "általános műveltségnek". Ez nem egy objektív fogalom, és amit ez alatt próbálnak meghatározni annak legtöbbször már nem sok köze van ahhoz amit szélesebb társadalmi konszenzus alapján annak mondanának.

Nekem egy barátom aki Ausztráliában született és él, jelenleg egyetemen tanul tanári szakon és más európai ismerőseimmel amikor Homéroszról esett szó meglepődve vettük tudomásul hogy fogalma sincs ki az. Mert ők nem tanultak róla, meg egyáltalán az irodalomról sem olyan behatóan mint mi. Mi, akiknek 10 évesen már homéroszi eposzokat kellett olvasni ledöbbentünk, de végül arra jutottunk, hogy igazából tökéletesen mindegy ismeri vagy sem. Lehet ahhoz a beszélgetéshez nem tudott hozzászólni, lehet egy-két irodalmi utalást nem fog tudni hova rakni ha találkozik velük, de hogy erre párszor szüksége lesz az életben megér annyit hogy évekig csámcsogjon rajta az iskolapadban? Én hajlanék arra hogy igen, de szerintem amellett is okkal és meggyőzően lehet érvelni hogy nem.

Lehet ő nincs képben az irodalommal úgy mint mi, de jó az íráskészsége és az előadói készsége mert ezeknek a fejlesztésére hajtott az oktatási rendszerük. Itthon meg azt látod hogy gyakran jelentős tudományos konferenciákon is hebegnek-habognak az xy. PhD intézetvezetők, vagy magas állami tisztségviselők.


Na, kicsit elkanyarodtam de a lényeg hogy elég sok minden amit általános műveltség címszó alatt próbálnak lenyomni a diákok torkán elhagyható lenne, gondolok itt főleg humán területen oktatott anyagokra.

2021. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

"általános műveltség címszó alatt próbálnak lenyomni a diákok torkán elhagyható lenne"

Az a lényeg hogy meg tudj tanulni, megjegyezni, feldolgozni, értelmezni.

Hogy mit, az annyira nem is lényeges.

Közgazdaságtannal jobban megbékélnél?

2021. márc. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk, szerintem a matematikában is akad az emberek többségének teljesen feleslegesen oktatott anyag. Főleg középiskolában.
2021. márc. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!