Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a helyes döntés? Bővebben...

Mi a helyes döntés? Bővebben lennt

Figyelt kérdés

A probléma a következő, 2 próbaidős munkatársból az egyiknek mindenképp mennie kell a vezetőség tőlem vár 1 nevet (én vagyok a vezetés és köztük a kapocs).Az egyik lány 26 éves pályakezdő, jól beszél angolul és oroszul is. Diplomás, igaz picit más területen szerezte a diplomáját ezért kisebb-nagyobb hiányosságai vannak de gyorsan tanul és ottonról egyedül is jól tudja végezni a munkáját. A másik hölgy 45 éves egyedülálló anyuka 3 gyerekkel. 10+ éve van a szakmában nagy rutinnal, nyelveket nem(minimális németet) beszél ugyanakkor nagyon rutinos kívülről fújja az adott jogszabályokat. A probléma azonban hogy home officeban gyakorlatilag használhatatlan( most zártuk be az irodát újra). Csúszik a határidőkkel, gyerekek miatt napközben sokszor elérhetetlen.

Sajnos az említettek miatt az utóbbi felé billen a mérleg, pedig nagyon rosszul érintene egy egyedülálló anyát a járvány közepén újra munkanélkülivé tenni. Ugyanakkor nem tudjuk meddig marad a homeoffice megoldás amiben nem igazán hasznos a jelenléte- hiába rendes körülmények között jó szakember.

Annyira kellemetlen versenyszféra ide vagy oda akkor is ott az emberi tényező..



2021. márc. 3. 04:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt a józan érvek szabad, hogy döntsenek, nem pedig az érzelmek.

A 26 éves lánynak is gondolom ugyanúgy el kell tartania magát, nem szabad azért őt kirúgni, mert más bevállalt 3 gyereket aztán egyedül maradt velük. Ez azért nem egy ritka jelenség.


Ne a szíveddel, az eszeddel dönts szerintem.

2021. márc. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked a vállalat érdekeit kell szem előtt tartanod, ilyenkor az érzelmek a háttérbe szorulnak.


A kapitalizmus ilyen. Nem az ember a “humán” áll a központban hanem ahogy a nevében is benne van a “kapital” ( a tőke)

2021. márc. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukat kuldd el, ha emberi is akarsz lenni, esetleg szolj neki most, hogy kezdjen el uj munkat keresni azonnal, nem tudom, ez belefer-e.
2021. márc. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, a diploma és a nyelv mennyire fontos a munka során, de amiket leírtal, abból a lány az, akire nagyobb szükségetek van, a jogszabályokat majd megtanulja, hisz pályakezdo.


Anyuka pedig biztosan talál másik helyet előbb utóbb.

2021. márc. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Anyukát rúgnám ki.
2021. márc. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Vezetőként meg kell tanulnod olykor az érzelmeidet félretenni és a cég érdekeit előtérbe helyezni. Ez most pont egy ilyen helyzet.

Hiába jó szakember valaki, ha a munkáját nem tudja összeegyeztetni a családjával. Esetleg érdemes átgondolni, hogy nem tudtok-e neki az irodában egy sarkot biztosítani, a hölggyel pedig meg kell beszélni korrektül, hogy az otthoni teljesítményével nem vagy elégedett, így vagy ez a lehetőség van, vagy nem rá esik a választás.

Számolni kell azzal is, hogy a 26 éves fiatal hölgy előbb-utóbb szülni megy, vagyis valószínű ő csak átmenetileg szolgál ki titeket. Szóval a kérdés összetett. Ha az idősebb irodai foglalkoztatása nem megoldható, akkor én a fiatalabbat választanám jelen helyzetben szomorú, vagy sem.

2021. márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!