Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kivitelezhető lenne az "aki...

Kivitelezhető lenne az "aki fél, maradjon otthon"?

Figyelt kérdés

Sok helyen látom, hogy ne legyen lezárás, maradjon otthon az, aki fél.


Ez hogy lenne kivitelezhető?


Nekem nincs hivatalosan olyan krónikus betegségem, ami miatt veszélyeztetett lennék, viszont alapvetően nagyon kicsi a tüdőkapacitásom, vannak súlyosabb allergiáim és véralvadási gondjaim. Így tartok a fertőzéstől.

A párom se számít papíron krónikus betegnek, de olyan autoimmun betegség szövődményeivel él, amiről kimutatták hogy van köze a covid fertőzéshez, kvázi kiújulhat a vírustól. Neki se kellene elkapnia.

Én beoltatom magam (ha valaha sorra kerülök), de a páromnak nem javallott a vakcina, így sajnos ez se megoldás.


Hogy lenne kivitelezhető, hogy minden kinyit, újraindul az élet, de mi itthon maradhatunk a későbbiekben?


A párom fizikai munkát végez, a főnöke 1-2 hét betegszabadságot is nehezen tolerál. Én dolgozhatok home office-ban, de csak addig amíg ezt a vezetőség megengedi, tavasszal is berendeltek végül mindenkit kötelezően, még az idős, beteg kollégákat is.


Én benne lennék, hogy mások azt csináljanak amit akarnak, de ez hogy lenne megoldható úgy, hogy közben mi ne legyünk veszélyben? Hogy maradhatnánk itthon?


2021. márc. 5. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Igazolást intéznél arról, hogy te veszélyeztetett vagy.
2021. márc. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

De épp ez a lényeg, hivatalosan, papírforma szerint nem vagyok veszélyeztetett. Az allergia nem számít olyan krónikus betegségnek, ami miatt a veszélyeztetett csoportba tartoznék.

A párom betegségére TALÁN lehetne ilyen papírt intézni, de az vajon érdekelné az én munkaadómat, hogy egy rajtam kívül álló személynek egészségügyi problémája van?

Ráadásul sok ismerősöm makk egészséges, de idős, beteg szülővel, nagyszülővel él együtt. Náluk ugyanez a helyzet.

2021. márc. 5. 08:42
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Én azt nem értem, hogyha csak az marad otthon, aki "fél", a nem félő akkor is elkaphatja, és akkor hogyan lesz vége a járványnak?
2021. márc. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Nem.

Dolgozni sok embernek járni kell,+meg,akkor zárjam be magam nyugdíjig egy lakásba.

A munkahelyen van aki aktívabb társasági életet él,családja van stb.

Bár most nincs munkám,de ha lenne,ilyen emberekkel lennénk együtt,így a veszélyforrás is nagyobb.

Nem,+meg,ez nem lehetséges,megoldás a vakcina.

2021. márc. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehezen kivitelezhető, de arról hogy "félsz" nem lehet orvosi igazolást kérni, erről nyilatkozni kell. Az tök jó lenne, ha mindenki választhatna, de sajnos elég nehezen megoldható
2021. márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Attól kell megkérdezni, aki a lezárások miatt elvesztette a munkáját és semmilyen segítséget nem kap az államtól.

ők is megoldják valahogy.

2021. márc. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a főKipcsak a TV-ben ugatná akkor is, hogy munkaalapú társadalomban mindenki dóóógozik.
2021. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#3-nak


A járványnak az oltással lesz vége.

2021. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!