Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is érzi úgy, hogy a cégek...

Más is érzi úgy, hogy a cégek összetartásról meg jó csapatról szóló "szellmiségükkel" ellnetétben magasról tesznek az átlag dolgozóra, ha oda kerül a helyzet?

Figyelt kérdés

A covid sok mindent megváltoztatott a világban, de bennem is. Mondhatnám felszínre hozta a dolgok valódi működését. Pl. én azt gondoltam, hogy a multinál, ahol vagyok egy ténylegesen összetartó csapatnak vagyok a része, ahol az emberek kiállnak egymásért - ez jött át mind a céges bulikból és hétköznapi interakciókból de főleg abból, hogy külön házibulikat is szerveztünk egymás közt.

Most, hiába egy nemzetközi cégről van szó, megszorítások jöttek, pár embert el is küldtek, köztük nagyon régóta ott dolgozókat is, mindezt költségcsökkentésre hivatkozva - eközben viszont mások fizetése jelentősen emelkedett, nem képesség alapján kerültek emberek vezetői pozíciókba. Lényeg, hogy olyan emberek lettek szó nélkül leépítve, akikkel addig orrbaszájba ment a bratyizás, lelkizés, haverkodás. Ezekről most találkozókon alig esik egy-egy szó, pedig családos emberek is voltak köztük. Mintha nem is lenne voltak szerves részei a team-nek. Nekem nagyon nagy csalódás, hogy ezek szerint képmutatás minden, gyakorlatilg senki egy büdös szót nem emelt a másikért, hiszen ő addig is jól járt.



2021. márc. 5. 11:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Üdv. a való világban!
2021. márc. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
A "jó csapat" egy bullshit és amint az érdekek úgy kívánják, téged raknak ki először. Akármilyen lojális igahúzó voltál is előtte, nem számít!
2021. márc. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Meg kell mindenkinek értenie, hogy multiknál és a versenyszektorban soha nem az számít hogy mit mond a cégpropaganda, hanem hogy mennyit érsz a piacon. Más szóval tudnál-e munkahelyet váltani, és mennyiért.
2021. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ezek bullshitek. Multinál vagyok már nagyon rég. Egyetlen célom, hogy a lehető legkevesebbet dolgozzak, tényleg csak amit muszáj megcsinálni, mert bukta lesz belőle. Nem is adnak béremelést az idén, igaz tavaly sem adtak, de kérik hogy legyünk megértőek, meg köszönik a lojalitásunkat. Közben meg stikában küldik el az embereket, szigorúan vigyázva arra, hogy ne legyen csoportos leépítés, tehát havi max 29-et. Azt hiszem 30-tól bejelentés kötelezettség van. A pénzügyi helyzet nem jó.
2021. márc. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
A kérdés magyarázatában leírtak fényében végképp érthetetlen, hogy miért kell az embereket időről-időre "csapatépítő" f*szságokkal egreciroztatni! Képmutató pótcselekvés, munkavállalói szabadidő - és sok esetben költségvállalás - terhére. Amerikából importált idiotizmus, ami Magyarországon nem működik!
2021. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Ne mosd össze a kettőt.

Az egy dolog, hogy jó a munkahelyi légkör és az megint egy másik dolog, hogy a cég bevételei csökkennek, meg kell válni egyes emberektől, hogy működni tudjon tovább. senki sem szórakozásból rugdossa ki az embereket ilyen helyzetben

2021. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6: ha nem figyeltél, írtam, hogy gyakorlatilag a kirúgott emebrek kárán jártak jól mások, biztosították be magukat. Meg arról, hogy a kirúgott emberektől látványosan egy szó sem esik, senki nem emelt értük szót, mindenki úgy tesz, mintha nem történt volna semmi. Pedig több ember járatja iskolába a gyerekét, akiknek most azon kell gondolkoni, hogy mit vonjanak meg a családtól a bevételkiesés miatt, illetve milyen lótifuti melót vállaljanak el addig is, amíg a szakmájukban nem tudnak újból elhelyezkedni.
2021. márc. 5. 14:31
 8/17 A kérdező kommentje:
Tehát rendkívül léleltelenül történt az egész, és nem a felsővezetés részéről, akik a konkrét emebrekkel soha nem találkoztak. Hanem azok részéről, akik tegnap még együtt örültek velük a közös sikereknek meg veregették vállon egymást.
2021. márc. 5. 14:33
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, de figyeltem, pont azért írtam amit. A versenyszféra nem jótékonysági intézményrendszer. Igen, azért rúgják ki a legkevésbé alkalmasat, hogy a többi inkább alkalmas tudjon dolgozni és a cég a következő hónapban is tudjon fizetni. Nem tudom mire gondoltál még, gyújtsanak gyertyát a kirúgottakért? Vagy tartsa meg a cég őket, amíg csődbe nem megy, hogy aztán lehessen azon agonizálni, hogy a szemetek nem tudják kifizetni az utolsó havi fizetést? Bár a kormányzati kommunikáció próbálja az ellentétét mutatni, a gazdaság recesszióban van. Pár iparág csúcsrajáratott, de ott meg vannak más problémák, de a legtöbb területen csökkent a forgalom, a kereslet, aminek következményei vannak.


Le lehet pontozni ezt is


#6

2021. márc. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9: szándékosan nem akarod érteni az emberi részét, de nem kívánom neked, hogy egy hasonló helyzet értesse meg veled. Felpontoztalak, hogy ne érezd úgy magad mint az, akit egyik napról a másikra hagytak cserben a barátainak hitt valakik.
2021. márc. 5. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!