Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy egy pályakezdő nem lehet képzettebb?

Figyelt kérdés

Elismerem hogy az eltöltött évek egy fontos tényező, de nem gondolom hogy egyes kollégáknak mindig ezzel kellene takarózni! Szerintem legalább annyira fontos, sőt talán fontosabb az elméleti háttértudás, mint a rutinszerűen elvégzett gyakorlat.


Az egészségügyre gondolok. Ismertem olyan ápolónőt, aki állandóan azzal volt nagyra magával, hogy már tíz éve ezt csinálja. Holott egy nazogastricus szondát nem bírt szakszerűen levezetni. Én bizonyos beszélgetések kapcsán, általában elmondtam hogy szükség van még a szakmai fejlődésre. Ezzel nem önmagam írtam le, hanem mivel alázattal állok a szakmához, tudom hogy soha nem érezhetem úgy, hogy elég. Ezt szerintem gyakran félreértették, és beborítékoltak szinte ilyen laikus kezdőnek, aki kb. semmit sem tud, holott papírforma szerint is képzettebb vagyok tőlük!


A minap egy egyszerű kórkép felismerése nehézségbe ütközött számukra. Amikor pedig ezzel szembesítem őket, akkor az biztosan nem! Nyilván nem, ha egyszer nem ismeri a betegség tüneteit, patomechanizmusát. Könnyebb ilyenkor elbagatellizálni a dolgot, vagy csak azért mert egy kezdő mondja? Elég idegesítő dolog, de egyébként nem vagyok rosszba senkivel, csak nem értem ezt a fajta mentalitást.



#munka, karrier, egészséügy,
2021. márc. 7. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Egy kezdő leginkább a munkahelyi dinamikát nem ismeri, te is ezzel szembesülsz. Például hogy mikor kell okoskodni és mikor legjobb hallgatni.
2021. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Jaj, de imádom az okoskodó, panaszkodó újoncokat. :))
2021. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez nem igaz, ismerem a munkahelyi dinamikát, hierarchiát. Pontosan tudom hol van a helyem, csak azt nem szeretem, amikor tőlem képzetlenebb kollégák leállnak okoskodni. Megmagyarázza nekem, hogy a beteg bejött hazudni! Nem, nem hazudni jött be, hanem problémája volt. Csak mivel hiányosak a klinikai ismertei ezért elbagatellizálja, engem pedig kb. hülyének néznek.


Nem szoktam okoskodni, sőt! Ha válaszolok egy kérdésre, az nem okoskodás. A szembesítem őket, azért fogalmaztam így, mert már majdnem konfliktus szintjéig ment el a dolog. Holott volt baja a betegnek, ez a későbbiekben igazolódott is. Csak ugye, egyből a tíz évével takarózott, holott nem erről szólt a dolog. Nekem ez a mentalitás nem tetszik, és tapasztaltam már jópárszor.

2021. márc. 7. 21:41
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
És most konkrétan mi a célod a kérdéssel? Ezzel megoldódik a problémád? Nagyon mélyen érinthetett ez téged..
2021. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Kifejezetten tenyérbemászó, okoskodó stílusod van. Gondolom ez zavarja őket leginkább.

Az, hogy egyszer beletrafáltál, még messze nem jelenti azt, hogy a mindennapokban jobban megállnád a helyed.

2021. márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Mert amint láthatod a válaszokból is, a többséget egyszerűen a saját kis egója viszi. Ha ezt megsérted, kiakadnak. Ezért van az, hogy itt is többen szólnak be, mint ahányan normális választ adnak.


Egyébként, igazad van. Diploma előtt már szereztem a szakmámban melót. Először csak figyeltem és kb. fél-1 év után már simán átszerveztem a felettesem dolgait úgy, hogy jobban ment az egész. Próbáltam utána még pár dolgot fejleszteni, de ez sértette az egóját, meg a főnök is azt gondolta, hogy biztos nem értek hozzá. Volt olyan, amit később megvalósítottak pont úgy, ahogy mondtam, csak "másnak jutott az eszébe".

Ez ilyen. A gyökerek közt egyszerűen maradj csendbe és ne is foglalkozz velük.

2021. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalata
2021. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ú 6os nálunk is mennyiszer van ilyen. Akárkinek van valami ötlete az sosem jó, mert hát azt nem lehet. Két hónappal később még képzeljük milyen jó ötlete támadt, és előadja azt amit korábban más már felhozott.
2021. márc. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért vannak olyan szakmák, ahol az évek alatt megszerzett rutin jóval többet ér, mint a sok papír.


Itt a saját példám:

IT szektorban dolgozom, saját cégem van. Szeretem mindenkinek megadni az esélyt, legyen az fiatal pályakezdő vagy idősebb, tapasztaltabb ember.


Az utóbbi évek tapasztalata az, hogy hiába kerül ki az iskolából egy kétdiplomás pályakezdő, jóval többet tud nála egy olyasvalaki, akinek nincs papírja de évek óta ebben dolgozik. Most is egy olyan embert vettem fel, aki nem járt ilyen jellegű iskolába, viszont baromi okos és nekem is tudott új dolgot mutatni. Ellenben a pályakezdő képtelen volt ellátni a rendszerfelügyeletet, egy összetett feladatot sem tudott megcsinálni. De elvárta volna azt a bért amit most az új ember tud. Ennek ellenére pont olyan nagyképű és arrogáns volt, amilyen te is vagy. Csak nem volt mire.

2021. márc. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért az eü-ben nem érdemes patttogni, mert hamar ki fognak kezdeni, legyél akármilyen képzett. Lehet, hogy a te klinikai ismereteid frissebbek és bővebbek, de azért 5-10 évek alatt láttak egyest és mást a kollégák. Természetesen előfordulhat, hogy emiatt bizonyos dolgokat nem vesznek komolyan, amit komolyan kéne, viszont te is felnagyíthatsz olyat, ami felesleges. Szerintem vitás esetben kérd ki a főnővér véleményét, annak magasabb papírja és tapasztalata is van, vagy esetleg az orvosét.

De tényleg nagyon hamar tanuld meg mikor kell befogni, mert hosszútávon szívás lesz az életed.

2021. márc. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!