Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A HR-eseknek tényleg nem...

A HR-eseknek tényleg nem szokott tetszeni ha valakinek saját domain-es emailje van?

Figyelt kérdés

Anyám és nővérem is HR-es, én pedig idén végzek az egyetemmel (programtervező) és csináltam egy portfóliós/referenciákat tartalmazó weboldalt sajátnevem.com és ehhez ugye tartozik egy info@sajátnevem.com


Anyám és nővérem szerint amikor jelentkezek egy munkahelyre ne ezt adjam meg hanem a gmail-es címemet mert a HR-esek nem nézik jó szemmel a saját domain-es email címeket mert "biztos nagyra van magával az ilyen ember".


Szerintetek ennek tényleg van alapja?


Amúgy anyám szerint már a weboldal is gáz, minek van, ezzel is csak az jön le hogy nagyra vagyok magammal, pedig az álláshirdetések jelentős része kér referenciákat.


2021. márc. 8. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs igaza anyukádnak. Nyilván embere válogatja, ki mit gondol róla, de szerintem eleve egyfajta komolyságot sugall már az is, ha nem "csakafradi@citromail.hu" vagy hasonló, gyagyi e-mail címmel jelentkezel, hanem saját domainessel.
2021. márc. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

a weboldal egyáltalán nem gáz, főleg ha programozó vagy, sőt, szerintem ezt inkább értékelik

a mail cím szerintem szintén nem probléma, van pár programozó ismerősöm, akiknek saját domaines mail címük van, van olyan is, akinek gmailes egyáltalán nincs is

2021. márc. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok hr-es. Weboldalt kicsit túlzásnak tartom de amúgy majdnem mindegy. Az utóbbi évben elég sok hr-essel beszélgettem, műszaki területen vagyok, látszik hogy fogalmuk sincs miről szól az állás amiről próbálnak kérdezni, csak próbálják kiszűrni azt aki túl sokat kér és megbeszélik veled, hogy mikor tudsz jönni interjúra.

A felvételedről úgyse ők döntenek, ha pedig a szakmában van egy minimális tapasztalatod akkor nyert ügyed van.

2021. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy komolyan vehető portfólió lényege, hogy legyen saját oldalad, ahol kellő részletességgel és könnyen hozzáférhetően be tudod mutatni a munkadat.

Aki ezt csinálja az nem nagyra van magával, hanem komolyan veszi a munkáját.

Ugyanígy az email.


Ebből azt kellene leszűrni, hogy az illető igényes.

2021. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Tehát két HR-es mondta neked hogy mit hogy kéne, két olyan ember akik emellett még szeretnek is és nyilván jót akarnak neked, de te inkább a gyk-sokat kérdezed, akiknek nagyrészt fingjuk nincs a dologról. Fura.
2021. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Saját domaines emailem van 20 éve, sose tette szóvá senki. HR-hez közel dolgozom, nem különösebben érdekelne (citromail kicsit gáz, de nem ez alapján döntünk), IT vonalon meg kimondottan jól mutat. Amúgy a vicc az, hogy a miénk egy ideje már a gmailen fut :p.
2021. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam HR-en, a kutyát se érdekli a domain, semmi alapja annak amit anyukád és a nővéred mond. Csak az olyan email címek problémásak, amik komolytalanok, hidd el az info@sajátnevem.hu-val semmi probléma, de egy cicababah69@gmail.com-mal már viszont elég sok lenne.
2021. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#5 igen igazad van, de mivel én nem értettem velük egyet és itt sem értenek ezzel egyett, szerintem megérte feltenni a kérdést.


#3 A weboldal muszáj mert akkor küldhetnék 10-15db Github/Heroku linket, szerintem az sokkal rosszabb lenne mint egy szépen megcsinált portfóliós weboldal.

2021. márc. 8. 13:43
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

"sose tette szóvá senki."


Mikor szokott a HR-es szóvá tenni bármit? Egyszerűen kukázza a jelentkezést ami nem tetszik. Az még nem jelentene semmit, hogy nem szóltak. Se pozitív, de negatív irányban.

2021. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%
9: egyetlen jelentkezésemet se kukázták :), még azok is felhívtak akikről én magam azt gondoltam, hogy nem fognak.
2021. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!