Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire valószínű manapság,...

Mennyire valószínű manapság, hogy valaki egész életében egy helyen dolgozik?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok a munkahelyemen és nagyon szeretem. Szerintem ez a tökéletes munkahely nekem, de a környezetem mindig hangsúlyozza, hogy ez "csak az első" munkahelyem. El sem tudom képzelni magam máshol, de azért bennem van, hogy nem tarthat örökké.

Van még manapság olyan, hogy valakinek csak egy munkahelye van és onnan megy nyugdíjba?


2021. márc. 9. 07:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem annyira.
2021. márc. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nincs. Ugyanis a cégek vagy tönkremennek, vagy új tulajdonosuk lesz, aki mindent átalakít, és lecseréli az embereket.
2021. márc. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

- Első munkahelyemet 3 hét után hagytam ott.

- Második konkrét fél évről szóló szerződéssel nem volt kérdéses, hogy projekt végén szevasz van.

- Aztán jöttek a határozatlan ideig szólók. Első munkahelyet szerettem, sokat tanultam, fejlődtem, 1 év után derült égből szevasz - nem kértem fizu emelést, a válasz az volt, hogy kicsaptak.

Következő: 3 évig zseniális terméket gyártottunk. Benne voltam az izgalmas fejlesztésekben és a dokumentáció gyártásban. Ritka izgalmas munka volt. Jött egy főnök váltás. Beraktak karbantartási munkákra. Legalja: amit más nem csinált meg rendesen, de a babérokat learatta, azt én fejezzem be doksi nélkül... jöjjek rá, mit akart az ügyfél, és mi a hiba a termékben. 1 évig bírtam, és asztalt feldöntve távoztam.

- Munkanélküliség 1/4 évig. Fusi munkák, kertészkedés, takarítás... Vidéken munkát találni 3 hónapig nem sikerült, 80 interjún voltam. Kezdtem feladni és mást tanulni, hogy legyen munkám. Erre jöttek az ajánlat BP-ről. Több is. Nem is jelentkeztem, ők kerestek.

- 5 év után kirúgták az 5 legjobb és 5 legrosszabb embert a cégnél. Ezzel tették érthetővé, hogy mindenki ki lesz rúgva, de adnak időt arra, hogy fél éven belül otthagyjuk a céget. Váltottam.

- Következő állásomat kiszervezték kínába, 2 év után új keresés.

- Jelenlegi munkámban megbecsülés 0. Állandóan bajuk van mindennel. Dokumentumokat nem kapunk, hogy mit kéne csinálni. Egy jó szavuk nincs felém. Nem adnak fizetési papírt... Nem vagyok hülye, hogy itt dolgozzak, már meg is van az új hely, töltöm a felmondásom.


Ha nem tehetném meg, hogy váltok, egy megkeseredett, szorongásgátló függő, lelki nyomorék lennék valahol egy vidéki városban olyan munkahelyen, ahol 10 év alatt nem emeltek fizut senkinek.


Aki nem vált munkát, az fizu emelést az irodai munkában ritkán kap, vagy csak 4% alatt.

2021. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem nagyon van ilyen. Szarabbnál szarabb munkahelyek, ahonnan menekülnek a dolgozók, vagy épp addig veszik fel őket, míg jár a támogatás,stb, a legapróbb hibákért rugják is ki az embert undorító ami van.

De ami szintén undorító, hogy az 50 -60 feletti korosztály ezt úgy állítja be, hogy biztos szar a munkája és mindenhonnan elküldik. Nem fér a szűk agyukba, hogy mennek a dolgok manapság.

2021. márc. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Négyes, és te hány éves vagy?
2021. márc. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
...ja, és hol dolgozol, négyes?
2021. márc. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
9 éve dolgozom ugyannál az íróasztalnál, ugyanabban az épületben de mégis ez a 4. munkahelyem. Adózás miatt olcsóbb ha csődbe visznek egy céget, aztán meg újat alapítanak. Ez a finomabb megnevezése az adócsalásnak. :)
2021. márc. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi 15 év a kirúgásokról szól sajnos, erre a kovidhiszti még rátett. Ma már szinte lehetetlen a legelső munkahelyről nyugdíjba menni.
2021. márc. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm a válaszokat.

Kicsit jobbra számítottam, de sajnos ez lehet a valós inkább.

Remélem azért sokáig tudok itt maradni.

2021. márc. 9. 11:20
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Nem egy helyen dolgozunk. Nem jelenti, hogy azért, mert nekem ezek a tapasztalataim, neked is ez lesz.

Vannak cégek, ahol kihalásos alapon vannak pozik. Ezekben a dolgozó is imád dologzni és a manager is imádja a dolgozóit és nincs olyan, hogy szándékosan 10fokos levegőt fújnak az emberek hátára, miközben szemből kapják a 800 wattos hősugárzóból a naftát és 10% körül van a páratartalom, aminek következtében egyszerre kap heti egy tucatnyi ember tüdőgyulladást.


És nem is a nemzeti műhelyben dolgozol, ahol ellopják a saját pénzeden vett eszközeidet és nem kapsz alapanyagot, hogy dolgozni tudj, de cserébe nem is fizet csak minimálbért.


Ugye?

Ha jó munkahelyed van. Szépen írd le, mi tetszik benne és minden évbe vedd előt és adjál hálát, hogy neked milyen jó :)

2021. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!