Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy teljesen monoton, gyártóso...

Egy teljesen monoton, gyártósori munkát végző embernek hogy lehet annyira jó kedve, hogy egésznap röhög?

Figyelt kérdés
Már évek óta ezt a munkát csinálják ezek az emberek itt az autóiparban a szalag mellett, és olyan jólét röhögnek, mint a kocsmában. Nekem a lelkem egy hét után meghalt volna már. Hogy a fenébe lehet ezt így bírni?

2021. márc. 10. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Csakis így. Dumálnak, röhögnek, közben jár a kezük.
2021. márc. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Cserébe nem kell sokat agyalni a dolgokon és így a stressz is kisebb. Nem mindenki akar minden nap új dolgokkal foglalkozni és új dolgot betanulni. Ez csak egy munkahely.
2021. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mint említettem belőlem ez a munka úgy kiölné a lelket, hogy nem tudnék jó kedvű lenni egyáltalán.
2021. márc. 10. 10:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

És mindenkinek kötelező ugyanúgy gondolkodni, mint neked vagy mi?

Ismerősöm takarítónő évtizedek óta. És egy mosolygós, csupa pozitív valaki, aki SZERETI a munkáját. Igen, akkor is, ha nem igényel magas szintű szellemi képességeket (egyébként a hölgy nem buta ennek ellenére) és monoton is.

Sőt, én is voltam takarítónő, és én is szerettem, az időbeosztás miatt hagytam csak ott.

2021. márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Már miért ne lehetne?
2021. márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
van egy rossz koncepció a fejedben. Az autóiparban nem sok helyen van olyan,hogy "szalagmunka". Szerintem benned az van,hogy ezek a gyárak olyanok,hogy megy ténylegesen a futószalag és másodpercenként jön egy új munkadarab amin elvégez egy apró mozzanatot és megy tovább egész nap ugyan ez. nemhogy társalogni de még levegőt venni sincs ideje az embernek. Pedig a valóság az,hogy az autóipari "szalagmunkás" melók abszolút nem ilyenek. Ráadásul egy melós nem csak kizárólag az "A" gépet tudja kezelni,hanem többet is. Így van rotálódás is a gyártott alkatrészek között.
2021. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy fogod fel, jobb mint wc pucolni vagy kapálni. Amúgy bírom az ilyen embereket, mégis ott dolgozol te is.
2021. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó szokott lenni a hangulat, de ne dolj be neki. A háttérben olyan játszmák vannak... :)

Egyetemistakent nagyon sok gyárban dolgoztam, velem nagyon kedvesek voltak, azóta is hálás vagyok nekik, azért mert nem szivattak. A háttérben nagyon kemény játszmák vannak ám.

Én amúgy szerettem hallgatni a történeteiket stb. Egyik gyárban volt egy cigány és egy zsidó jobbikos pasi (szürreális mi?), azok úgy szivattak egymást :D sokat nevettem azokon a szoparbajokon.

2021. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem gyarban dolgozom, de az en munkam is egy baromi monoton melo.

2 fele ember dolgozik itt, valaki vagy allandoan unott, szar kedvu, megoltek a lelket, kiegett, a masik fele a tarsasagnak viszont szinte mindig johangulatu, jokedvuen dolgoznak, nevetgelnek.

Ugyanazt a munkat vegzik, megis tudod mi a kulonbseg a ketto kozott?

A hozzaallas.

Tudod, aki ennyire kiegett es unott, az lehetne akar extrem sportolo, vagy ejtoernyo ugro, vilagutazo, izgalmas munkaval rendelkezo, egy ido utan ugyanugy beleunna, es a francba se kivanna a “munkat”.

Nagyon sok mulik a szemelyisegen, a hozzaallason.

2021. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez buddhai bolcsesseg kell. Szerintem azok az emberek hajszalpontosan tudjak, milyen pusztito ez a monotonia, de nem adjak meg magukat.

Haboruban, halaltaborban is voltak, akik nem adtak meg magukat.

2021. márc. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!