Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen miért jó az,...

Egy munkahelyen miért jó az, ha félelemben tartják a kollégákat? Ez történt egy volt munkahelyemen.

Figyelt kérdés

Bocs, hogy hosszú lettem.

Még juniorként dolgoztam ezen a helyen.

A fizetés levonások rendszeresek voltak ilyen-olyan vélt, vagy valós hibákra hivatkozva. Ilyen esetben azonnal köremail ment a cégen belül az illető kolléga nevével, ahol a középvezető káromkodva kommentálta az eseményt ("gratulálok az újabb elb*száshoz") és a pénzlevonás összegét. A bejárati ajtó fölött egy rendszer volt, ami rögzítette, hogy mikor nyitják az ajtót - ha valaki akár fél percet késett, akkor azt az óráját máris vonták a pénzéből. A kávé 100 Ft volt kis persellyel a gép mellett. Bárhol dolgoztam később, a kávé ingyen volt. Minden negyed évben kiértékelés volt, ahol azt a kollégát is meg kellett (névtelenül) nevezni, akivel a legnehezebb együtt dolgozni, igaz azt is, akivel a legjobb. Ezek után nem egyszer voltak kirúgások, amik okairól szintén köremail ment (Gipszjakab nem vette kellően komolyan ezt vagy azt, magatartásával közös sikereinket veszélyeztettestb.). Ehhez hozzá kell tenni, hogy a nem fizetett túlóráztatások teljesen hétköznapiak voltak. Viszont folyamatosan ment a jó csapatról, motivációról szóló kampány a cégen belül.

Fiatalok nem is voltak a cégnél rajtam meg egy másik srácon kívül, mind kiszolgáltatott korban lévő idősebb férfiak, egyedülálló nők voltak a dolgozók.

Mindennek van valami közismert cégvezetői modellje? Ma, amikor minden arról szól már, hogy érezd jól magad a cégen belül és mégis sok helyen ezt a hozáállást látom? Húgom is most épp egy ilyen helyen kezdett sajnos, állásinterjún közölték vele, hogy csak azért mert előnyös külsejű még ne számítson sokra, mert itt dolgozni is kell... :/



2021. márc. 11. 13:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyakorlatilag agymosás. Arról szól ez az egész, hogy a te a céghez tartozol, a cég tulajdona vagy, gyakorlatilag a rabszolgájuk.
2021. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!