Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Baj, hogy ezt mondtam?

Baj, hogy ezt mondtam?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra, de jelenleg van munkahelyem. Az új helyről fölhívtak, hogy érdekelném őket, mikor tudunk beszélni? Mondtam, egy óra múlva alkalmasabb lenne, mert dolgozom. Visszakérdezett, hogy dolgozik? Ez azt jelenti, fel kéne mondania? Mondtam igen. Azt mondta jó, akkor majd egy óra múlva hív és meg beszéljük.

Félek, hogy nem fog hívni, és ezzel hogy van munkahelyem, mindent elrontottam. De ez az igazság, erről úgysem tudtam volna hazudni, előbb utóbb kiderült volna. Szerintetek nagyon elrontottam? Vissza fogmég hívni? Ha máskor ilyen történik, mit mondjak inkább?


2021. márc. 12. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen cselekedtél. Hogy fog-e újra hívni, nem tudom.
2021. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

'Üdv, most nem érek rá, kérem, hívjon vissza x óra múlva.'


Ennyit kell mondanod.

2021. márc. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ezen görcsölni. Ha nem olyan retardált a "cég", mint az átlag, akkor ebből nem lesz probléma. Ha igen, akkor meg megúsztad. Amelyik "cég" a van rajta sapka - nincs rajta sapka játékot játsza, az megérdemli a sorsát.
2021. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na és hívtak?
2021. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem :(
2021. márc. 12. 17:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azt kellett volna mondanod, hogy "Most ügyet intézek, remélem, tudnánk beszélni később"/tudnánk-e beszélni később, pl egy óra múlva, vagy valami ilyesmi

Vagy pl hogy pedig "Munkahelyet szeretnék váltani éppen", hát szóval így cukin, amiből nem derül ki konkrétan, hogy dolgozol. :):) Rendes időben meg pl lehet olyat is, hogy pl "a postán állsz sorba", ha nagyon nem jut más eszedbe, de még szeretnéd, hogy visszahívjanak.

De mondjuk,ha dolgozol, de és is úgyis munkahelyváltásra készülsz, és pl nem ügyfeleket szolgálsz ki, amikor ott kéne hagynod valakit, vagy pl ketten tartotok valami acélrudat, és akkor nem engedheted el, és akkor na, tehát szóval ha a munkahelyeden felhívnak, és dolgozol, tehát akkor


Azt akarom mondani:) hogy ha úgyis ott akarod hagyni azt a munkahelyet, akkor nyugodtan beszélhettél volna vele, tehát akkor nem kellett volna megmondani, hogy most nem érsz rá. Tehát hogyha pl 1-2-3-4-5 percig tudnak nélkülözni téged ott a munkahelyeden, tehát nem pl egy vasrudat kell tartani; tehát akkor nyugodtan otthagyhattad volna a munkát arra az időre, amíg telózol az új főnökkel, vagy az asszisztensével, hogy mikor menjél interjúra, vagy hogy vállalsz -e 5 kilónál nagyobb csomagok pakolását, vagy a két műszakot, vagy milyen az idegennyelv-tudásod. Szóval, ha úgyis munkahelyet akarsz váltani, akkor elhúzódhattál volna odébb ennek a telefonbeszélgetésnek az erejéig. Vagy pl nemtom, ha gyárban vagy és nagy a zaj meg dübögnek a munkagépek, az is mondjuk mástészta, de tehát ha pl kakilsz is mondhatod, hogy "most nem alkalmas, lehetne-e h tudnátok-e beszélni később" meg ilyenek. Vagy pl fürdeted a kutyát és már tiszta hab. De szóval nem kell mindig konkrétan megmagyarázni, hogy miért nem érsz rá, mit csinálsz; hanem tudnátok -e beszélni kicsit később, lehet hogy pl gondolná, hogy pl pont vécén vagy, vagy benne vagy egy mondjuk pl neadjisten odahányt valamelyik családtagod, és azt akarod lesuvickolni, mielőtt rászárad, vagy pl sír a gyerek, vagy nemtom, akkor azé hívjon vissza később pl, vagy mondjuk feleséged ment el most vásárolni, és a kisbabátokra te vigyázol, felügyelsz; és akkor tehát pl neki folyamatos figyelem kell; és akkor majd mondjuk pl 1 óra múlvára már biztos visszaér a feleséged , és akkor lerakjátok a babucit aludni, és akkor majd nyugodtabban lehet beszélgetni; szóval ezernyi dolgod lehet, szerintem nem kellett volna megindokolni. Vagy pl ha mondjuk kint ülsz rendelő előtt vársz valakire pl fogszabályzóshoz viszed a gyereked, és akkor ott a rendelőben nem lehet beszélni, tehát ezernyi dolog lehet, amihez nincs feltétlenül köze, tehát szerintem ilyenkor, ha nem érsz rá, nem kell feltétlenül indokot mondani. Csak ha úgy összejöttek a dolgok, akkor érted, lehetne-e később. De ez a "most nem alkalmas" kifejezés szerintem ez nemigazán nyerő, tehát ha ezt is ki akarnád fejezni, szerintem valahogy szebben kellene mondani, mert azt is hiheti, hogy egy másik interjún vagy. Egyébként ha még aktuális lehet neked az a meló, akkor hívd vissza te az ügyintézőt, ha megvan a száma, hogy úgy volt, hogy beszéltek, és érdeklődnél, hogy betöltötték-e már az állást. Tehát ilyenkor te is visszahívhatod nyugodtan, tehát nincs ez kőbevésve, hogy úgy volt, hogy ő hív, akkor most már csak ő hívhat. Tehát hogy érdeklődnél továbbra is a pozíció iránt, és hgoy akkor már betöltötték-e, vagy mittomén.

2021. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*azt is lehet kérdezni amikor te hívod vissza,hogy "Aktuális -e még a hívás, vagy amiről beszélni szeretett volnA"veled.
2021. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!