Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaz hogy nagyon káros az...

Igaz hogy nagyon káros az egészségre az olyan munkahely ahol változóan hol éjszaka hol nappali müszakra kell menni?

Figyelt kérdés
Egyes tanulmányok szerint rosszabb mint a dohányzás vagy elhízás, és akár 15-20 évvel is megröviditheti az életet. Ez nem túlzás kicsit?

2021. márc. 14. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem túlzás szerintem.
2021. márc. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem túlzás. Ha van rá időd és alkalmad, érdemes megnézni néhány olyan 50 éven felüli gyári munkást, aki világéletében több műszakban húzta az igát, esetleg mellette ment a maszek meg az építkezés évtizedeken át.
2021. márc. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Az biztos hogy nem használ de szerintem azért ez egy kicsit el van túlozva.
2021. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg van egy munkahelyem ahol kapok bruttó 300 ezret kényelmes és nincs műszak, heti 5 nap x 8 óra


De lehetőségem lenne váltani bruttó 450 ezer gyár viszont váltó műszak lenne és 12 óra és amiket olvasok egészségre gyakorolt hatásról, ha igaz akkor inkább bölcsebb a kisebb pénznél maradni

2021. márc. 14. 19:19
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem tulzas. Meg sok betegség mellett alapból tilos is, cukorbeteg vagyok nekem tilos , nem inzulinos hanem gyógyszeres de az orvos megmondta eszembe ne jusson mert az életemmel játszok.


Egy ismerősöm Inzulinrezisztencias volt és úgy dolgozott műszakban

Elvileg ha tartja a dietat ez nem romlik nos hiába tartotta dietat mikor elkezdett műszakozni rohamosan romlottak az értékei és azóta már nem “ csak” Inzulinrezisztencias hanem már cukros.

Sajnos ő nemtudta feladni a munkáját nem talált mást és egyedül nevelte a gyereket így azt mondja így járt.


Nagyon nagyon káros!

2021. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon kikészíti az embert a váltott műszakok váltakozása, apám így dolgozott 20 évig kb, most meg nem tud aludni 3 órát egyhuzamban, ettől folyton fáradt, napközben is eltudna aludni, de akkor is csak 1-2 órára.
2021. márc. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Érdemes egyszer kipróbálni hogy mondjuk kiveszel 2 hetet és egyik héten nappal vagy aktív, utána átváltasz estire, utána meg a szabadság után visszamész nappali műszakban dolgozni és nézd meg mennyire romlik le a teljesítményed. Szerintem brutális, és szinte embertelen és nem is szabadna engedni hogy így dolgoztassanak embereket
2021. márc. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyanugy vagyok mint az 5os, en inzulinos cukorbeteg vagyok, es mikor jelentkeztem a gyarba egybol kozoltek hogy a 4 muszak eselytelen (vagyis csak orvosi engedellyel.)

Vegul 1 muszakba mentem, de aztan terhes lettem es mivel alapbol veszelyeztetett vagyok, igy oda se engedtek utana. De halistennek a munkaviszonyom megvan:)

2021. márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért 10-15 évvl biztos nem lesz rövidebb az életed ettől. De hosszabb sem.
2021. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!