Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, hogy ne zárkózz...

Mit csináljak, hogy ne zárkózzak magamba munkanélküliségben?

Figyelt kérdés

Egy éve lassan nem találok munkát és már nagyon depressziós vagyok meg már nincs életkedvem se.

Sehova nem vesznek fel, hiába megyek interjúra, nem engem választanak, pedig van általánosom egy szakmám, érettségit is megpróbáltam de a matek bukott de ezen is látszik hogy értelmes vagyok azért.

Annyi állásra jelentkeztem, főleg olyanokra ahova elég 8 általános is mint fizikai segéd, betanított munka, csomagolás, árufeltöltés, gyári munkák, 3 műszakosra is jelentkeztem, operátor meg egyebek de hetek óta egy hívást se kapok pedig még én is felkerestem gyárakat, hívtam állásokat de sosem vették fel.

Nincs már pénzem se de szerencsére családom eltart addig ameddig de én már örülnék ha végre dolgozhatnák rendesen.

Önéletrajzommal nincs baj, hisz korona előtt hívtak azért és fel is vettek de most semmi szinte.

Napjaimat próbálom átaluszni és este max gépezek, de most próbálok nappal is fenn maradni rollerezni kicsit, sportolni kint, de nagyon nincs életkedvem ezekhez.

Mióta itthon vagyok nincs étvágyam sem, alig tudok enni valamit még a kedvenc kajáimból sem és lefogytam 5 kilót pedig mindig 50 szoktam lenni úgy hogy nem sokat eszek.

Sokszor már az öngyilkosság is jobb lenne mint ez a tehetetlenség hisz úgyse olyan a szakmám amit fel lehet mutatni, dolgozni világéletemben utáltam de most már muszáj csak hogy legyen pénz, de mióta először voltam majdnem öngyilkos(2013-14) azóta gondolkodok ezen hisz azóta semmi jó nem történt velem szinte és a jókat is elnyomják a rossz emlékek és történések.

Nincs értelme hogy éljek igazan, mert bárhogy is alakult eddig a sorsom, mindig a rosszabbik út jött el értem.

De nem is akarok öngyilkos lenni, mert félek a haláltól de ugyanúgy szenvednék halálomig is.

Sosem ért igazi boldogság.

Orvoshoz meg nagyon nincs kedvem menni, mert ők is csak leszívják az ember és jobban éreztetik veled, hogy mentális gondok vannak neked.

Fogalmam sincs mit csináljak.

Azt hittem most új hét lesz és jön a hétfő amikor azért újra szoktak hívni állások de most semmi konkrétan.

Vannak olyan emberek akik hasonlót éreznek mint én?

Úgy érzem nincs kiút ebből és közeleg a vég de nem szeretném azt.



2021. márc. 16. 09:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizikai munkára jelentkezel és 45 kg vagy, akkor esélyes, hogy ezért nem vesznek fel.

Próbálj meg - áthidaló megoldásként - gyerekfelügyeletet, idősgondozást, takarítást keresni és közben jelentkezni ide-oda!

Lassan jön a tavasz, majd a nyár, a kedved is más lesz, a vírus is lassan csitulni fog, jönnek a feloldások,...máris másképp fogod látni a világot!

2021. márc. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

1.jajj nem ez mostanában történt és nem látszik rajtam!

gyorsan felment azért pár kilóval most hogy azért ettem valamit.

takarításhoz sajnos letöbb helyen kérnek tapasztalatot

2021. márc. 16. 09:41
 3/23 A kérdező kommentje:
1.1 éve vagyok ilyen depresszióban volt tavaly is nyár tavasz akkor se változott a kedvem sajnos most is tökre tavasz van de nem dob fel pedig régen szerettem kimenni, friss levegőre de mára főleg depresszióban nem :(
2021. márc. 16. 09:42
 4/23 anonim ***** válasza:
74%

#2

Takarítottál otthon valaha?

Ha igen, akkor van tapasztalatod!

2021. márc. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

1.meg ezekhez gyerekfelügyeletet, idősgondozást fel se vennének sok helyen tapasztalat nélkül meg képzettség nélkül se néztem ilyeneket.

Ezért is írtam ezeket a gyári munkákat fizikai mmelókat mert ehhez általában elég 8 általános vagy szakma :(

2021. márc. 16. 09:44
 6/23 A kérdező kommentje:

4.mármint egyételműen munkabeli tapasztalaról beszéltem!

Ott leírták 3-5 munkatapasztaltot várnak el sok helyen valahol 1 évet csak...

2021. márc. 16. 09:44
 7/23 A kérdező kommentje:
Meg jelentkeztem takarítóira is de hát semmi ők se hívnak...
2021. márc. 16. 09:45
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Vigyáztam már gyerekre pénzért, sehol nem kértek képesítést!

Az idősgondozást pedig el lehet különíteni ápolói munkára - nyilván nem erre jelentkezel - hanem bevásárlásra, takarításra, felügyeletre, gyógyszerbeadásra stb.

Ha próbálkozol azzal semmit nem veszítesz!

2021. márc. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
8-és ilyenekre hol lehet jelentkezni mert nem nagyon találtam ilyesmit pedig a barátnőm ilyen állásokat talált de ő tanfolyamot is tanul közben nekem erre nincs pénzem jelenleg
2021. márc. 16. 09:52
 10/23 anonim ***** válasza:
72%
Mi lenne, ha befejeznéd a magad feletti ítélkezést? amikor ilyen gondolat jön vagy megítélnéd magad hogy ilyen vagy, meg olyan akkor képzelj egy STOP táblát. Azzal hogy ítélsz magad fölött nem leszel boldogabb se előre haladni sem fogsz. Ne ítéld meg magad amiért megítéled. Nézd, én is 4 hónapja vagyok munkanélküli előtte szintén 5 hónapig de mindig van lehetőség mindig van remény. Akárhogy is néz ki most az életed. Tudom, ez sovány vígasz de ha annyit megkaphatsz ebből akkor az az hogy ne ítélkezz magad felett, amiatt nem tudsz boldog és felszabadult lenni. Hazugság az ítélet. Próbálj meg meditálni, figyeld meg hogy az élet az nem kér tőled semmit... nem akar tőled semmit elvárni, nem kell megfelelned neki úgy vagy jó ahogy. Olvass könyveket!
2021. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!